Age Group Results

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     1   192 Steve Chin               42 Satellite Beach      FL   11:00.7  5:31 
    2     2   270 Shane Streufert          38 Viera                FL   11:09.5  5:35 
    3     3   255 Thaddeus Austin          33 Melbourne            FL   11:16.9  5:39 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     7    45 Art Anderson             51 Melbourne            FL   11:39.7  5:50 
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    54   199 Malachi Jones            08 Titusville           FL   15:52.2  7:57 
    2   143   190 Ethan Shoda              07 Satellite Beach      FL   20:09.9 10:05 
    3   158   102 Gavin Wessel             07 Melbourne            FL   21:15.1 10:38 
    4   211   137 Dylan Fain               07 West Melbourne       FL   24:23.8 12:12 
    5   233    98 Tyler Cox                07 Melbourne            FL   25:34.9 12:48 
    6   241   210 Victor Valentin          05 Rockledge            FL   25:47.9 12:54 
    7   293    66 Ethan Schunke            04 Viera                FL   34:21.3 17:11 
MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    14   198 Mason Jones              11 Titusville           FL   12:41.1  6:21 
    2    26   145 Jared Hayes              11 Satellite Beach      FL   13:37.3  6:49 
    3    41   166 Luke Blanchard           11 Melbourne            FL   14:39.7  7:20 
    4    45   186 Chase Oliver             11 Indialantic          FL   14:57.5  7:29 
    5    52   309 Connor Cook              10 Indian Harbour Beach FL   15:47.3  7:54 
    6    57    38 Jeffrey Gahres           09 Cocoa                FL   15:53.9  7:57 
    7    59   158 Hunter Tyler             10 Melbourne            FL   15:57.2  7:59 
    8    61   153 Ethan Czajka             11 Merritt Island       FL   16:02.3  8:02 
    9    69   174 Kai Fricke               09 Indialantic          FL   16:18.5  8:10 
   10    94   147 Austin Hayes             09 Satellite Beach      FL   17:17.3  8:39 
   11    95   271 John Coston              09 Satellite Beach      FL   17:17.7  8:39 
   12   102    14 Riley Smith              11 Melbourne            FL   17:43.1  8:52 
   13   159   276 Sonny Gowran             10 Satellite Beach      FL   21:17.9 10:39 
   14   164    24 Jack Gaffney             09 Satellite Beach      FL   21:26.8 10:44 
   15   168   319 Isaac Finchum            11 West Melbourne       FL   21:43.4 10:52 
   16   188   182 Jacob Adkins             10 Valkaria             FL   22:44.3 11:23 
   17   223   274 Randall Kirk             11 Cocoa                FL   25:01.4 12:31 
   18   243   290 John Seymour             10 Satellite Beach      FL   25:53.8 12:57 
   19   267   292 Cristian Figueredo       10                      FL   27:19.5 13:40 
MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    15   205 Michael Wilson           12 Malabar              FL   12:50.8  6:26 
    2    18   136 Matthew Robbins          12 West Melbourne       FL   13:05.0  6:33 
    3    25   129 Darren Burrows           14 Melbourne            FL   13:33.9  6:47 
    4    28   208 Rodolfo Valentin         12 Rockledge            FL   13:40.3  6:51 
    5    34   156 Christian Hayes          12 Satellite Beach      FL   13:58.9  7:00 
    6    48   252 Steven Vaughn            12 Merritt Island       FL   15:31.5  7:46 
    7   150    69 Spencer Reeves           12 Melbourne            FL   20:28.2 10:15 
    8   222   266 Eric Busbey              12                      FL   25:00.4 12:31 
    9   248   302 Tyler Wailes             13 Indian Harbour Beach FL   26:21.6 13:11 
   10   265   289 Thomas Seymour           13 Satellite Beach      FL   27:17.3 13:39 
MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    55   119 Gage Wikel               16 West Melbourne       FL   15:52.8  7:57 
MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    89   133 Michael Sacco            23 Palm Bay             FL   17:07.3  8:34 
    2   116   317 Winderweedle Tommy       23 Palm Bay             FL   18:52.2  9:27 
MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     2   322 Ron Abel                 27 Satellite Beach      FL   11:07.5  5:34 
    2     6     6 Andy Dutra               26 Melbourne            FL   11:38.7  5:50 
    3     9   144 Chi Cam                  27 Melbourne            FL   12:15.7  6:08 
    4    38   228 Matthew McKee            27 Palm Bay             FL   14:07.6  7:04 
    5    42   321 Heath Powell             28                      FL   14:40.3  7:21 
    6    46   249 Christopher Seibert      26 Orlando              FL   15:15.7  7:38 
    7    53   244 Kiel Geanacopoulos       26 Melbourne            FL   15:48.7  7:55 
    8    67   112 Phil Hatcher             29 Palm Bay             FL   16:15.2  8:08 
    9    86   131 Adam Fatka               27 Melbourne            FL   16:55.0  8:28 
   10   184   134 Conrad Decruise Jr       26 Melbourne            FL   22:29.4 11:15 
MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     8   261 Ramon Cordero            32 Palm Bay             FL   12:13.6  6:07 
    2    35   217 Michael Rich             31 Melbourne            FL   13:59.9  7:00 
    3   100    88 Timothy Forcier          30 Melbourne            FL   17:38.0  8:49 
    4   124   103 Brandon Kriner           33 Palm Bay             FL   19:19.8  9:40 
    5   135    21 John McDonald            31 Port St. Lucie       FL   19:53.7  9:57 
    6   139    79 Kevin Terry              34 Palm Bay             FL   19:57.4  9:59 
    7   194   313 Eric Rigley              30 Cape Canaveral       FL   23:12.7 11:37 
    8   249   132 Alexis Bundrick          32 Melbourne            FL   26:28.2 13:15 
    9   296   213 David Guttendorf         32 West Melbourne       FL   37:54.7 18:58 
MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    24    71 Jonathan Howse           35 West Melbourne       FL   13:26.9  6:44 
    2    31   141 Richard Davis            37 Cocoa                FL   13:51.3  6:56 
    3    49    52 Michael Davy             36 Merritt Island       FL   15:35.1  7:48 
    4    58   307 Brian Spencer            37 Melbourne            FL   15:56.8  7:59 
    5    63    92 Ron Roff                 39 Palm Bay             FL   16:09.5  8:05 
    6   106   120 David Destefano          36 West Melbourne       FL   18:17.5  9:09 
    7   129   214 Rudy Valentin            37 Rockledge            FL   19:38.4  9:50 
    8   132    65 Jason Schunke            37 Viera                FL   19:45.2  9:53 
    9   200    11 David Rayburn            36 Merritt Island       FL   23:42.8 11:52 
   10   206   254 Brandon Fritz            37 Melbourne            FL   24:04.6 12:03 
   11   231   188 David Irwin              39 Melbourne            FL   25:32.9 12:47 
MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    16   272 David Sierota            41 Melbourne            FL   12:52.6  6:27 
    2    39     8 William Conyers          40 Palm Bay             FL   14:17.9  7:09 
    3    76   114 Chip Wessel              40 Melbourne            FL   16:32.8  8:17 
    4    78   311 Scott Baker              41 Melbourne            FL   16:35.7  8:18 
    5   151   163 Bart Blanchard           41 Melbourne            FL   20:44.4 10:23 
    6   155   220 Peter Griessler          42 Indian Harbour Beach FL   21:00.5 10:31 
    7   189    78 Jeff King                44 Melbourne            FL   22:48.1 11:25 
    8   202   196 Richard Rousseau         44 Merritt Island       FL   23:46.8 11:54 
    9   204    41 Andy Houchin             41 Merritt Island       FL   23:55.5 11:58 
   10   227   281 Edward Boston            44 Cocoa Beach          FL   25:11.6 12:36 
   11   255   300 Frank Borchers           41 Melbourne            FL   26:41.2 13:21 
   12   285     7 Steve Barberie           42 Satellite Beach      FL   31:21.8 15:41 
MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    11   297 Robert Ober              46 Indialantic          FL   12:17.0  6:09 
    2    13   247 Doug Nichols             47 Melbourne            FL   12:18.8  6:10 
    3    17   258 Brian Kennedy            46 Satellite Beach      FL   13:02.2  6:32 
    4    27   294 Dave Hernandez           46 Palm Bay             FL   13:38.7  6:50 
    5    32   288 Mark Strong              48 Merritt Island       FL   13:53.8  6:57 
    6    33   152 David Czajka             45 Merritt Island       FL   13:56.0  6:58 
    7    40   308 Patrick Dauphinais       45 Rockledge            FL   14:37.1  7:19 
    8    70   177 Pete Callina             48 Melbourne            FL   16:19.3  8:10 
    9    73    96 Richard Folio            48 Melbourne            FL   16:24.4  8:13 
   10    75   248 John Lynch               45 Melbourne            FL   16:32.4  8:17 
   11    83   121 Bob Johnson              49 Palm Bay             FL   16:46.1  8:24 
   12    88   231 James McSorley           48 Melbourne            FL   17:02.2  8:32 
   13    90    20 John Entsminger          49 Melbourne Beach      FL   17:07.3  8:34 
   14   104   194 Chris Bainbridge         48 Titusville           FL   17:57.1  8:59 
   15   145   202 Charles King             48 West Melbourne       FL   20:10.9 10:06 
MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    19    48 Keith Kowalske           50 Melbourne            FL   13:09.0  6:35 
    2    23   293 Mark Stebbins            54 Palm Bay             FL   13:23.0  6:42 
    3    47    46 Steve Calabro            51 Melbourne            FL   15:17.1  7:39 
    4    56   115 Steve Rego               50 Melbourne            FL   15:53.9  7:57 
    5    84   237 Jordan Thompson          50 Satellite Beach      FL   16:46.9  8:24 
    6    85    18 James Tagg               54 Melbourne            FL   16:53.3  8:27 
    7    96   239 Brian Cardinal           52 Ocala                FL   17:20.7  8:41 
    8   160   204 Steve Wilson             50 Malabar              FL   21:22.3 10:42 
    9   166    51 John Schmidt             51 Palm Bay             FL   21:30.7 10:46 
   10   191   143 Tim Lloyd                51 Satellite Beach      FL   22:57.1 11:29 
   11   198   125 Kenneth Ahles            54 Palm Bay             FL   23:30.4 11:46 
   12   260   140 Martin Suarez            51 Melbourne            FL   26:57.7 13:29 
   13   276    77 Kenneth Ernandes         52 Melbourne Beach      FL   29:07.7 14:34 
MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    12   315 Matt Mahoney             55 Melbourne            FL   12:17.8  6:09 
    2    20    54 Jim Cunningham           55 Viera                FL   13:09.3  6:35 
    3    22   298 Thomas Dietz             58 Cape Canaveral       FL   13:22.6  6:42 
    4   174   236 David Ryall              55 Melbourne            FL   21:57.3 10:59 
    5   175   316 Ronnie Nail              58 Melbourne            FL   21:58.3 11:00 
    6   182   105 Daniel Mercier           58 Melbourne            FL   22:19.6 11:10 
    7   266   109 Ron Fisher               55 Melbourne            FL   27:17.5 13:39 
    8   279   267 Robert Crum              59 Melbourne            FL   29:23.0 14:42 
    9   287    13 William Koehne           59 Rockledge            FL   31:58.1 16:00 
MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    51   173 Jim Schroeder            63 Indialantic          FL   15:38.1  7:50 
    2    64   296 Frank Webbe              62 Palm Bay             FL   16:10.1  8:06 
    3   123   275 Alex Fritz               64 Vero Beach           FL   19:18.9  9:40 
    4   252   216 Harold Baerga            60 Melbourne            FL   26:38.4 13:20 
MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   119    16 Frank Maloney            66 Satellite Beach      FL   19:08.6  9:35 
    2   167    84 Tom Lazar                65 Melbourne            FL   21:32.7 10:47 
    3   218   110 Drew Noble               66 Indialantic          FL   24:55.4 12:28 
MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   115   169 Alan Smith               79 Indialantic          FL   18:52.2  9:27 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     4   191 Jessica Crate            25 Melbourne            FL   11:27.7  5:44 
    2    11     5 Tracy Smith              37 Melbourne            FL   12:18.2  6:10 
    3    21    47 Lisa Petrillo            36 Indialantic          FL   13:12.4  6:37 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    29    33 Robin Moran              53 Indialantic          FL   13:40.8  6:51 
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    80   310 Alexa Baker              07 Melbourne            FL   16:37.1  8:19 
    2   127   209 Ariana Valentin          07 Rockledge            FL   19:38.0  9:49 
    3   152   164 Tara Blanchard           07 Melbourne            FL   20:44.4 10:23 
    4   157   225 Maya Toland              07 Rockledge            FL   21:13.7 10:37 
    5   228    27 Sara Pascarella          06 Satellite Beach      FL   25:18.8 12:40 
    6   232   284 Jada Toland              05 Melbourne            FL   25:33.0 12:47 
    7   238   161 Lindsay McGarrigle       07 Indian Harbour Beach FL   25:40.5 12:51 
FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    66    95 Samantha Folio           11 Melbourne            FL   16:12.2  8:07 
    2    87   160 Jamie McGarrigle         11 Indian Harbour Beach FL   16:59.8  8:30 
    3   114   167 Christina Blanchard      09 Melbourne            FL   18:49.0  9:25 
    4   181    70 Emma Reeves              10 Melbourne            FL   22:12.2 11:07 
    5   271   232 Helen McSorley           11 Melbourne            FL   28:14.4 14:08 
FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    68    37 Elizabeth Gahres         12 Cocoa                FL   16:18.2  8:10 
    2    91    94 Lauren Folio             13 Melbourne            FL   17:09.6  8:35 
    3   111   304 Taylor Kelley            13 Indialantic          FL   18:37.7  9:19 
    4   117   305 Caitlyn Berry            13 Satellite Beach      FL   18:52.5  9:27 
    5   134   165 Ashley Blanchard         12 Melbourne            FL   19:51.3  9:56 
    6   171    31 Elaina Hanley            13 Rockledge            FL   21:50.1 10:56 
    7   179    15 Sabrina Smith            12 Melbourne            FL   22:01.2 11:01 
    8   205    42 Abbey Houchin            12 Merritt Island       FL   23:56.4 11:59 
    9   247   135 Grace Gardner            12 Indian Harbour Beach FL   26:17.4 13:09 
   10   251    34 Kasi Nelson              12 Palm Bay             FL   26:36.9 13:19 
   11   274   295 Hannah Mayes             13 Melbourne            FL   28:49.3 14:25 
   12   277   187 Abigail Irwin            12 Melbourne            FL   29:09.6 14:35 
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    65   240 Sarah Cardinal           19 Ocala                FL   16:10.8  8:06 
    2    99   122 Kimberly Johnson         17 Palm Bay             FL   17:35.9  8:48 
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   101   159 Katie Sprayberry         24 Palm Bay             FL   17:40.1  8:51 
    2   214   171 Ayuattilia Aziz-Thomas   22 Melbourne            FL   24:42.0 12:21 
    3   282   282 Chastity Thompson        23 Melbourne            FL   31:01.7 15:31 
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    36   111 Patti Olszewski          27 Palm Bay             FL   14:01.1  7:01 
    2    37    17 Jenny Tagg               28 West Melbourne       FL   14:03.4  7:02 
    3    72    29 Kim Ascroft              29 Merritt Island       FL   16:24.1  8:13 
    4    77   200 Amy Ho                   28 Melbourne            FL   16:35.6  8:18 
    5   105   229 Amanda McKee             28 Palm Bay             FL   18:01.9  9:01 
    6   141    90 Patricia Lucas           28 Melbourne            FL   20:08.2 10:05 
    7   146   155 Margaret James           29 West Melbourne       FL   20:12.2 10:07 
    8   148   157 Lyndsay Tyler            28 Melbourne            FL   20:20.5 10:11 
    9   236   227 Kristin Martin           26 Palm Bay             FL   25:37.4 12:49 
   10   268    76 Julie Noble              28 Indialantic          FL   27:46.7 13:54 
   11   269   314 Natalile Douglas         28 Cape Canaveral       FL   27:48.0 13:54 
   12   290   179 Vanessa Lawson           25 Melbourne            FL   32:51.2 16:26 
   13   291    61 Robyn Nelson             29 West Melbourne       FL   33:41.2 16:51 
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    71   218 Christine Davis          34 Melbourne            FL   16:23.1  8:12 
    2    98    91 Kelly Semenko            32 Melbourne            FL   17:32.8  8:47 
    3   103   113 Elise Reece              30 Melbourne            FL   17:45.3  8:53 
    4   128    56 Amber Saxon              34 Indialantic          FL   19:38.0  9:49 
    5   136    22 Leanna McDonald          31 Port St. Lucie       FL   19:54.1  9:58 
    6   161   101 Melissa Wessel           33 Melbourne            FL   21:22.6 10:42 
    7   177   176 Rachel Van Buren         30 Palm Bay             FL   22:00.0 11:00 
    8   185    89 Tammy Forcier            31 Melbourne            FL   22:33.9 11:17 
    9   192   197 Brenda Harkins           30 Palm Bay             FL   23:09.4 11:35 
   10   221   212 Krissy Guttendorf        31 West Melbourne       FL   25:00.1 12:31 
   11   234   149 Jessica Longshore        33 West Melbourne       FL   25:35.6 12:48 
   12   244   117 Christy Kopp             31 Melbourne            FL   26:06.3 13:04 
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    30    53 Felicity Cunningham      37 Viera                FL   13:49.3  6:55 
    2    43   162 Carrie Blanchard         39 Melbourne            FL   14:42.3  7:22 
    3    60   269 Brittany Streufert       38 Viera                FL   15:59.5  8:00 
    4    81    57 Jodi Nunno               35 Melbourne            FL   16:37.3  8:19 
    5    82   148 Nancy Hayes              38 Satellite Beach      FL   16:43.3  8:22 
    6   144   189 Kathleen Shoda           35 Satellite Beach      FL   20:10.0 10:05 
    7   183   306 Natasha Cartagena        36 Melbourne            FL   22:21.6 11:11 
    8   186     2 Dawn Fritz               37 Melbourne            FL   22:36.4 11:19 
    9   187   201 Jennifer Smith           39 Melbourne            FL   22:41.3 11:21 
   10   207     9 Tara Gardner             35 Indian Harbour Beach FL   24:05.3 12:03 
   11   208   251 Alisha Dafour            35 Melbourne            FL   24:15.0 12:08 
   12   209   207 Lisa Decordova           37 Melbourne            FL   24:22.1 12:12 
   13   210   138 Devra Fain               39 West Melbourne       FL   24:23.5 12:12 
   14   224   264 Teri Moore               38 Rockledge            FL   25:08.0 12:34 
   15   230   318 Joy Finchum              38 West Melbourne       FL   25:23.1 12:42 
   16   237   224 Lisa Toland              35 Rockledge            FL   25:38.6 12:50 
   17   239    97 Tracy Cox                35 Melbourne            FL   25:40.8 12:51 
   18   240   256 Viviana Rodriguez        37 Rockledge            FL   25:47.9 12:54 
   19   250   291 Rose Sheild              39 Naples               FL   26:33.5 13:17 
   20   272   303 Susan Wailes             39 Indian Harbour Beach FL   28:29.2 14:15 
   21   273    72 Julene Irwin             38 Melbourne            FL   28:35.4 14:18 
   22   281   265 Christy Busbey           38                      FL   30:54.3 15:28 
   23   294    64 Jennifer Schunke         39 Viera                FL   34:48.3 17:25 
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    62   268 Michelle Smurl           41 Cocoa                FL   16:04.8  8:03 
    2    79   286 Jo-Anne Boland           43 Melbourne            FL   16:36.2  8:19 
    3   112   260 Sharon Loines            42 Merritt Island       FL   18:47.5  9:24 
    4   118   277 Jacqueline Gowran        44 Satellite Beach      FL   19:05.8  9:33 
    5   120   151 Tracey Czajka            40 Merritt Island       FL   19:10.8  9:36 
    6   133   263 Samantha Guettler        40 Viera                FL   19:49.7  9:55 
    7   140    99 Jodie Fortier            40 Melbourne            FL   20:08.0 10:04 
    8   142    49 Nadia Hosey              42 Melbourne            FL   20:09.6 10:05 
    9   153   181 Stephanie Rasbach        41 Melbourne            FL   20:59.2 10:30 
   10   162   127 Nancy Vangilder          42 Melbourne            FL   21:23.7 10:42 
   11   163    23 Audrey Smith             41 Melbourne            FL   21:24.1 10:43 
   12   170    10 Kim Rayburn              44 Merritt Island       FL   21:49.8 10:55 
   13   172    32 Shelley Sutherland       43 Rockledge            FL   21:50.4 10:56 
   14   176    67 Katherine Klemm          41 Palm Bay             FL   21:59.9 11:00 
   15   178    28 Tina Borchers            41 Melbourne            FL   22:00.8 11:01 
   16   180    68 Shawn Reeves             43 Melbourne            FL   22:09.0 11:05 
   17   199    55 Judie Trank              41 West Melbourne       FL   23:33.9 11:47 
   18   213    39 Tracy Lewis              44 Merritt Island       FL   24:40.0 12:20 
   19   225   299 Cathi Shiflett           41 Melbourne            FL   25:10.9 12:36 
   20   235   124 Della Mickler            42 Mt. Dora             FL   25:36.6 12:49 
   21   245   116 Anne Ramsey              41 Indialantic          FL   26:06.5 13:04 
   22   280   245 Cindy Hosken             44 Melbourne            FL   30:25.6 15:13 
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    44   154 Terry Ferrisi            45 Melbourne            FL   14:46.7  7:24 
    2    50   193 Shari Parris             48 West Melbourne       FL   15:35.3  7:48 
    3    74    80 Midori Wiles             49 Melbourne            FL   16:30.9  8:16 
    4    92   246 Laurie Paul              49 Melbourne            FL   17:13.8  8:37 
    5   107    93 Linda Folio              48 Melbourne            FL   18:21.5  9:11 
    6   108    81 Michele Duester          48 Melbourne            FL   18:22.4  9:12 
    7   110    35 Yvette Nelson            45 Palm Bay             FL   18:36.1  9:19 
    8   113    75 Tena Hochard             49 Palm Bay             FL   18:48.8  9:25 
    9   126   107 Sharon Bresser           48 Indialantic          FL   19:29.6  9:45 
   10   130    36 Theresa Gray             48 Merritt Island       FL   19:41.2  9:51 
   11   147   242 Catherine McCarthy       47 Rockledge            FL   20:20.4 10:11 
   12   165    50 Janice Gagnier           46 Melbourne            FL   21:30.6 10:46 
   13   193   312 Cathy Sweeney            48 Melbourne            FL   23:11.2 11:36 
   14   196   203 Gianni Zanganeh          45 Melbourne            FL   23:27.5 11:44 
   15   197   126 Donna Ahles              49 Palm Bay             FL   23:30.2 11:46 
   16   215    40 Kelly Gorman             49 Cocoa Beach          FL   24:42.7 12:22 
   17   219   253 Heike Baucom             46 Melbourne            FL   24:57.5 12:29 
   18   220   178 Debbie Harris            48 Melbourne            FL   24:59.8 12:30 
   19   226   301 Cathy Chuch              48 Merritt Island       FL   25:11.4 12:36 
   20   229    26 Lisa Pascarella          46 Satellite Beach      FL   25:20.8 12:41 
   21   242   257 Kathleen Yockey          45 Melbourne            FL   25:48.1 12:55 
   22   253   259 Janet Bainbridge         45 Titusville           FL   26:40.6 13:21 
   23   254   230 Julie McSorley           46 Melbourne            FL   26:40.9 13:21 
   24   278    73 Karen Dipaula            46 Melbourne            FL   29:19.4 14:40 
   25   283   283 Olga Boston              48 Cocoa Beach          FL   31:02.8 15:32 
   26   284   195 Kasey Rousseau           45 Merritt Island       FL   31:18.7 15:40 
   27   289   180 Maria Lawson             46 Melbourne            FL   32:50.9 16:26 
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   109   150 Nancy Sharpe             53 Merritt Island       FL   18:28.7  9:15 
    2   131   123 Sherri Shamet            51 Palm Bay             FL   19:41.8  9:51 
    3   138   146 Mari Hiltz               54 Melbourne            FL   19:57.1  9:59 
    4   149   185 Kay Oliver               50 Indialantic          FL   20:22.1 10:12 
    5   169   243 Patti Gibson             53 Palm Bay             FL   21:46.7 10:54 
    6   190   142 Tracy Massey             51 Palm Bay             FL   22:56.3 11:29 
    7   201   184 Laurie Watson            50 Melbourne            FL   23:46.3 11:54 
    8   212   235 Cheri Ryall              54 Melbourne            FL   24:39.7 12:20 
    9   217   183 Joanne Gomber            53 Melbourne Beach      FL   24:49.4 12:25 
   10   246   250 Jo Ann Giunta            52 Melbourne Beach      FL   26:11.0 13:06 
   11   256   170 Jackie Watson            53 Melbourne            FL   26:42.8 13:22 
   12   257   238 Joellen Murphy           53 Melbourne            FL   26:44.9 13:23 
   13   259    85 Sue Lazar                54 Melbourne            FL   26:48.6 13:25 
   14   261   139 Susan Suarez             50 Melbourne            FL   26:57.9 13:29 
   15   275   222 Vickie Beard             52 Palm Bay             FL   28:58.6 14:30 
   16   288   273 Frances Kirk             54 Cocoa                FL   32:19.4 16:10 
   17   295   278 Barbara Herrick          50 Melbourne            FL   35:27.2 17:44 
   18   298    60 Randene Nelson           53 West Melbourne       FL   38:33.2 19:17 
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    93   262 Lin Belanger             58 Melbourne            FL   17:14.4  8:38 
    2   121   287 Susie O'Connell          58 Melbourne            FL   19:13.7  9:37 
    3   122   168 Carolyn Saxon            57 Melbourne            FL   19:17.8  9:39 
    4   125   118 Jacalyn Ramsey           57 Satellite Beach      FL   19:28.7  9:45 
    5   137    19 Andrea Collins           55 Melbourne            FL   19:55.9  9:58 
    6   154    43 Jacqui Wells             56 Satellite Beach      FL   21:00.4 10:31 
    7   156    44 Karen Suarez             57 Melbourne            FL   21:12.4 10:37 
    8   173   241 Susan Vaughn             55 Melbourne Beach      FL   21:51.9 10:56 
    9   195    30 Mary Ann Bowman          58 Melbourne            FL   23:24.1 11:43 
   10   216   100 Shirley Picagli          58 Sebastian            FL   24:43.6 12:22 
   11   258   104 Vivian Fisher            55 Melbourne            FL   26:46.1 13:24 
   12   262    74 Pam Hobson               56 Palm Bay             FL   27:11.1 13:36 
   13   286    12 Marilyn Koehne           58 Rockledge            FL   31:57.5 15:59 
   14   292   320 Paula Mosby              57 Melbourne            FL   34:14.6 17:08 
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    97    25 Lorraine Petersen        62 West Melbourne       FL   17:20.8  8:41 
    2   203   108 Caroline Combass         60 Palm Bay             FL   23:49.9 11:55 
    3   263   215 Elizabeth Baerga         60 Melbourne            FL   27:14.8 13:38 
    4   264   130 Joyce Cowart             63 Melbourne            FL   27:16.4 13:39 
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   270     4 Katie Marsh              72 Melbourne            FL   28:03.2 14:02 
FEMALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace  
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   297     3 Roberta Osterling        76 Satellite Beach      FL   37:56.4 18:59 
*
*
Pirate & Wenches Team Competition
TEAM RESULTS
   1.  Dynamic Duo of C2             
            11:01   11:28 =   22:29
         Steve Chin, Jessica Crate
   2.  The Izzles                    
            11:39   12:17 =   23:56
         Andy Dutra, Tracy Smith
   3.  Running Mateys                
            11:40   13:41 =   25:21
         Art Anderson, Robin Moran
   4.  Legion of Doom                
            12:19   13:11 =   25:30
         Doug Nichols, Lisa Petrillo
   5.  Walker D. Plank               
            13:10   13:50 =   27:00
         Jim Cunningham, Felicity Cunningham
   6.  Gahres G-Dogs                 
            15:54   16:19 =   32:13
         Jeffrey Gahres, Elizabeth Gahres
   7.  SPENCE                        
            15:57   22:22 =   38:19
         BRIAN SPENCER, NATASHA CARTAGENA
   8.  Catch Me Booty                
            17:44   22:02 =   39:46
         Riley Smith, Sabrina Smith
   9.  Blackbear                     
            20:10   20:10 =   40:20
         Ethan Shoda, Kathleen Shoda
  10.  Tri Us                        
            15:49   24:42 =   40:31
         Kiel Geanacopoulos, Ayuattilia Aziz-Thomas
  11.  Farkley Pirates               
            21:31   21:31 =   43:02
         Janice Gagnier, John Schmidt
  12.  Ray-Burn & Pillage            
            21:50   23:43 =   45:33
         Kim Rayburn, David Rayburn
  13.  T-N-T                         
            22:57   22:58 =   45:55
         Tracy Massey, Tim Lloyd
  14.  Team Houchin                  
            23:56   23:57 =   47:53
         Andy Houchin, Abbey Houchin
  15.  Gurglin Irwins                
            25:33   28:36 =   54:09
         David Irwin, Julene Irwin

Overall Results

Place Sex No.   Name                    Sex Age City, State           Time      Net       Pace  
===== === ===== ======================= === === ===================== ========= ========= ===== 
    1   1   192 Steve Chin              M    42 Satellite Beach FL      11:00.7   11:00.2  5:31 
    2   2   322 Ron Abel                M    27 Satellite Beach FL      11:46.1   11:07.5  5:34 
    3   3   270 Shane Streufert         M    38 Viera FL                11:09.5   11:09.0  5:35 
    4   4   255 Thaddeus Austin         M    33 Melbourne FL            11:16.9   11:16.2  5:39 
    5   1   191 Jessica Crate           F    25 Melbourne FL            11:27.7   11:27.1  5:44 
    6   5     6 Andy Dutra              M    26 Melbourne FL            11:39.9   11:38.7  5:50 
    7   6    45 Art Anderson            M    51 Melbourne FL            11:40.2   11:39.7  5:50 
    8   7   261 Ramon Cordero           M    32 Palm Bay FL             12:15.1   12:13.6  6:07 
    9   8   144 Chi Cam                 M    27 Melbourne FL            12:17.1   12:15.7  6:08 
   10   2     5 Tracy Smith             F    37 Melbourne FL            12:18.2   12:16.7  6:09 
   11   9   297 ROBERT OBER             M    46 Indialantic FL          12:17.5   12:17.0  6:09 
   12  10   315 MATT MAHONEY            M    55 Melbourne FL            12:19.0   12:17.8  6:09 
   13  11   247 Doug Nichols            M    47 Melbourne FL            12:20.2   12:18.8  6:10 
   14  12   198 Mason Jones             M    11 Titusville FL           12:42.6   12:41.1  6:21 
   15  13   205 Michael Wilson          M    12 Malabar FL              12:52.5   12:50.8  6:26 
   16  14   272 David Sierota           M    41 Melbourne FL            12:55.7   12:52.6  6:27 
   17  15   258 Brian Kennedy           M    46 Satellite Beach FL      13:05.5   13:02.2  6:32 
   18  16   136 Matthew Robbins         M    12 West Melbourne FL       13:08.8   13:05.0  6:33 
   19  17    48 Keith Kowalske          M    50 Melbourne FL            13:10.8   13:09.0  6:35 
   20  18    54 Jim Cunningham          M    55 Viera FL                13:11.2   13:09.3  6:35 
   21   3    47 Lisa Petrillo           F    36 Indialantic FL          13:12.4   13:10.2  6:36 
   22  19   298 THOMAS DIETZ            M    58 CAPE CANAVERAL FL       13:22.6   13:22.6  6:42 
   23  20   293 Mark Stebbins           M    54 Palm Bay FL             13:25.7   13:23.0  6:42 
   24  21    71 Jonathan Howse          M    35 West Melbourne FL       13:28.0   13:26.9  6:44 
   25  22   129 Darren Burrows          M    14 Melbourne FL            13:36.0   13:33.9  6:47 
   26  23   145 Jared Hayes             M    11 Satellite Beach FL      13:39.6   13:37.3  6:49 
   27  24   294 Dave Hernandez          M    46 Palm Bay FL             13:40.3   13:38.7  6:50 
   28  25   208 Rodolfo Valentin        M    12 Rockledge FL            13:42.7   13:40.3  6:51 
   29   4    33 Robin Moran             F    53 Indialantic FL          13:42.8   13:40.8  6:51 
   30   5    53 Felicity Cunningham     F    37 Viera FL                13:51.0   13:49.3  6:55 
   31  26   141 Richard Davis           M    37 Cocoa FL                14:45.2   13:51.3  6:56 
   32  27   288 Mark Strong             M    48 Merritt Island FL       14:03.0   13:53.8  6:57 
   33  28   152 David Czajka            M    45 Merritt Island FL       13:56.4   13:56.0  6:58 
   34  29   156 Christian Hayes         M    12 Satellite Beach FL      14:00.9   13:58.9  7:00 
   35  30   217 Michael Rich            M    31 Melbourne FL            14:02.0   13:59.9  7:00 
   36   6   111 Patti Olszewski         F    27 Palm Bay FL             14:05.9   14:01.1  7:01 
   37   7    17 Jenny Tagg              F    28 West Melbourne FL       14:06.4   14:03.4  7:02 
   38  31   228 Matthew McKee           M    27 Palm Bay FL             14:12.9   14:07.6  7:04 
   39  32     8 William Conyers         M    40 Palm Bay FL             14:20.6   14:17.9  7:09 
   40  33   308 PATRICK DAUPHINAIS      M    45 Rockledge FL            14:38.2   14:37.1  7:19 
   41  34   166 Luke Blanchard          M    11 Melbourne FL            14:43.6   14:39.7  7:20 
   42  35   321 Heath Powell            M    28 FL                      14:54.6   14:40.3  7:21 
   43   8   162 Carrie Blanchard        F    39 Melbourne FL            14:44.9   14:42.3  7:22 
   44   9   154 Terry Ferrisi           F    45 Melbourne FL            14:49.3   14:46.7  7:24 
   45  36   186 Chase Oliver            M    11 Indialantic FL          15:01.3   14:57.5  7:29 
   46  37   249 Christopher Seibert     M    26 Orlando FL              15:26.0   15:15.7  7:38 
   47  38    46 Steve Calabro           M    51 Melbourne FL            15:28.2   15:17.1  7:39 
   48  39   252 Steven Vaughn           M    12 Merritt Island FL       15:39.5   15:31.5  7:46 
   49  40    52 Michael Davy            M    36 Merritt Island FL       15:44.5   15:35.1  7:48 
   50  10   193 Shari Parris            F    48 West Melbourne FL       15:40.7   15:35.3  7:48 
   51  41   173 Jim Schroeder           M    63 Indialantic FL          15:40.0   15:38.1  7:50 
   52  42   309 Connor Cook             M    10 Indian Harbour Beach    15:48.5   15:47.3  7:54 
   53  43   244 Kiel Geanacopoulos      M    26 Melbourne FL            15:51.2   15:48.7  7:55 
   54  44   199 Malachi Jones           M    08 Titusville FL           15:56.4   15:52.2  7:57 
   55  45   119 Gage Wikel              M    16 West Melbourne FL       16:02.9   15:52.8  7:57 
   56  46   115 Steve Rego              M    50 Melbourne FL            16:02.7   15:53.9  7:57 
   57  47    38 Jeffrey Gahres          M    09 Cocoa FL                15:56.4   15:53.9  7:57 
   58  48   307 BRIAN SPENCER           M    37 Melbourne FL            16:08.0   15:56.8  7:59 
   59  49   158 Hunter Tyler            M    10 Melbourne FL            16:00.6   15:57.2  7:59 
   60  11   269 Brittany Streufert      F    38 Viera FL                16:12.3   15:59.5  8:00 
   61  50   153 Ethan Czajka            M    11 Merritt Island FL       16:03.9   16:02.3  8:02 
   62  12   268 Michelle Smurl          F    41 Cocoa FL                16:08.5   16:04.8  8:03 
   63  51    92 Ron Roff                M    39 Palm Bay FL             16:24.8   16:09.5  8:05 
   64  52   296 fRANK WEBBE             M    62 Palm Bay FL             16:14.0   16:10.1  8:06 
   65  13   240 Sarah Cardinal          F    19 Ocala FL                16:22.3   16:10.8  8:06 
   66  14    95 Samantha Folio          F    11 Melbourne FL            16:18.6   16:12.2  8:07 
   67  53   112 Phil Hatcher            M    29 Palm Bay FL             16:20.5   16:15.2  8:08 
   68  15    37 Elizabeth Gahres        F    12 Cocoa FL                16:20.3   16:18.2  8:10 
   69  54   174 Kai Fricke              M    09 Indialantic FL          16:18.9   16:18.5  8:10 
   70  55   177 Pete Callina            M    48 Melbourne FL            16:21.2   16:19.3  8:10 
   71  16   218 Christine Davis         F    34 Melbourne FL            16:42.5   16:23.1  8:12 
   72  17    29 Kim Ascroft             F    29 Merritt Island FL       16:28.4   16:24.1  8:13 
   73  56    96 Richard Folio           M    48 Melbourne FL            16:30.8   16:24.4  8:13 
   74  18    80 Midori Wiles            F    49 Melbourne FL            16:36.5   16:30.9  8:16 
   75  57   248 John Lynch              M    45 Melbourne FL            16:42.2   16:32.4  8:17 
   76  58   114 Chip Wessel             M    40 Melbourne FL            16:40.9   16:32.8  8:17 
   77  19   200 Amy Ho                  F    28 Melbourne FL            16:52.9   16:35.6  8:18 
   78  59   311 SCOTT BAKER             M    41 Melbourne FL            17:02.0   16:35.7  8:18 
   79  20   286 Jo-Anne Boland          F    43 Melbourne FL            16:44.0   16:36.2  8:19 
   80  21   310 ALEXA BAKER             F    07 Melbourne FL            17:03.7   16:37.1  8:19 
   81  22    57 Jodi Nunno              F    35 Melbourne FL            17:00.1   16:37.3  8:19 
   82  23   148 Nancy Hayes             F    38 Satellite Beach FL      16:52.6   16:43.3  8:22 
   83  60   121 Bob Johnson             M    49 Palm Bay FL             16:55.8   16:46.1  8:24 
   84  61   237 Jordan Thompson         M    50 Satellite Beach FL      16:59.8   16:46.9  8:24 
   85  62    18 James Tagg              M    54 Melbourne FL            16:56.9   16:53.3  8:27 
   86  63   131 Adam Fatka              M    27 Melbourne FL            17:31.5   16:55.0  8:28 
   87  24   160 Jamie McGarrigle        F    11 Indian Harbour Beach    17:23.6   16:59.8  8:30 
   88  64   231 James McSorley          M    48 Melbourne FL            17:24.6   17:02.2  8:32 
   89  65   133 Michael Sacco           M    23 Palm Bay FL             19:19.6   17:07.3  8:34 
   90  66    20 John Entsminger         M    49 Melbourne Beach FL      17:35.4   17:07.3  8:34 
   91  25    94 Lauren Folio            F    13 Melbourne FL            17:16.3   17:09.6  8:35 
   92  26   246 Laurie Paul             F    49 Melbourne FL            17:16.9   17:13.8  8:37 
   93  27   262 Lin Belanger            F    58 Melbourne FL            17:22.1   17:14.4  8:38 
   94  67   147 Austin Hayes            M    09 Satellite Beach FL      17:21.8   17:17.3  8:39 
   95  68   271 John Coston             M    09 Satellite Beach FL      17:22.4   17:17.7  8:39 
   96  69   239 Brian Cardinal          M    52 Ocala FL                17:32.1   17:20.7  8:41 
   97  28    25 Lorraine Petersen       F    62 West Melbourne FL       17:24.9   17:20.8  8:41 
   98  29    91 Kelly Semenko           F    32 Melbourne FL            17:37.4   17:32.8  8:47 
   99  30   122 Kimberly Johnson        F    17 Palm Bay FL             17:45.3   17:35.9  8:48 
  100  70    88 Timothy Forcier         M    30 Melbourne FL            17:55.6   17:38.0  8:49 
  101  31   159 Katie Sprayberry        F    24 Palm Bay FL             17:45.9   17:40.1  8:51 
  102  71    14 Riley Smith             M    11 Melbourne FL            17:49.2   17:43.1  8:52 
  103  32   113 Elise Reece             F    30 Melbourne FL            17:52.9   17:45.3  8:53 
  104  72   194 Chris Bainbridge        M    48 Titusville FL           18:04.6   17:57.1  8:59 
  105  33   229 Amanda McKee            F    28 Palm Bay FL             18:07.5   18:01.9  9:01 
  106  73   120 David DeStefano         M    36 West Melbourne FL       18:27.6   18:17.5  9:09 
  107  34    93 Linda Folio             F    48 Melbourne FL            18:28.0   18:21.5  9:11 
  108  35    81 Michele Duester         F    48 Melbourne FL            18:33.4   18:22.4  9:12 
  109  36   150 Nancy Sharpe            F    53 Merritt Island FL       18:37.4   18:28.7  9:15 
  110  37    35 Yvette Nelson           F    45 Palm Bay FL             18:46.4   18:36.1  9:19 
  111  38   304 TAYLOR KELLEY           F    13 Indialantic FL          18:59.2   18:37.7  9:19 
  112  39   260 Sharon Loines           F    42 Merritt Island FL       18:56.4   18:47.5  9:24 
  113  40    75 Tena Hochard            F    49 Palm Bay FL             19:00.6   18:48.8  9:25 
  114  41   167 Christina Blanchard     F    09 Melbourne FL            19:12.4   18:49.0  9:25 
  115  74   169 Alan Smith              M    79 Indialantic FL          18:53.5   18:52.2  9:27 
  116  75   317 Winderweedle Tommy      M    23 Palm Bay FL             19:24.4   18:52.2  9:27 
  117  42   305 CAITLYN BERRY           F    13 Satellite Beach FL      19:14.1   18:52.5  9:27 
  118  43   277 Jacqueline Gowran       F    44 Satellite Beach FL      19:33.5   19:05.8  9:33 
  119  76    16 Frank Maloney           M    66 Satellite Beach FL      19:19.5   19:08.6  9:35 
  120  44   151 Tracey Czajka           F    40 Merritt Island FL       19:25.4   19:10.8  9:36 
  121  45   287 Susie O'Connell         F    58 Melbourne FL            19:18.9   19:13.7  9:37 
  122  46   168 Carolyn Saxon           F    57 Melbourne FL            19:41.1   19:17.8  9:39 
  123  77   275 Alex Fritz              M    64 Vero Beach FL           19:29.0   19:18.9  9:40 
  124  78   103 Brandon Kriner          M    33 Palm Bay FL             19:31.0   19:19.8  9:40 
  125  47   118 Jacalyn Ramsey          F    57 Satellite Beach FL      20:01.4   19:28.7  9:45 
  126  48   107 Sharon Bresser          F    48 Indialantic FL          19:48.5   19:29.6  9:45 
  127  49   209 Ariana Valentin         F    07 Rockledge FL            20:05.7   19:38.0  9:49 
  128  50    56 Amber Saxon             F    34 Indialantic FL          20:01.7   19:38.0  9:49 
  129  79   214 Rudy Valentin           M    37 Rockledge FL            20:06.7   19:38.4  9:50 
  130  51    36 Theresa Gray            F    48 Merritt Island FL       19:46.9   19:41.2  9:51 
  131  52   123 Sherri Shamet           F    51 Palm Bay FL             19:48.8   19:41.8  9:51 
  132  80    65 Jason Schunke           M    37 Viera FL                20:06.6   19:45.2  9:53 
  133  53   263 Samantha Guettler       F    40 Viera FL                19:57.2   19:49.7  9:55 
  134  54   165 Ashley Blanchard        F    12 Melbourne FL            20:16.4   19:51.3  9:56 
  135  81    21 John McDonald           M    31 Port St. Lucie FL       20:24.3   19:53.7  9:57 
  136  55    22 Leanna McDonald         F    31 Port St. Lucie FL       20:24.5   19:54.1  9:58 
  137  56    19 Andrea Collins          F    55 Melbourne FL            20:00.3   19:55.9  9:58 
  138  57   146 Mari Hiltz              F    54 Melbourne FL            20:12.4   19:57.1  9:59 
  139  82    79 Kevin Terry             M    34 Palm Bay FL             19:57.4   19:57.4  9:59 
  140  58    99 Jodie Fortier           F    40 Melbourne FL            20:22.3   20:08.0 10:04 
  141  59    90 Patricia Lucas          F    28 Melbourne FL            20:22.3   20:08.2 10:05 
  142  60    49 Nadia Hosey             F    42 Melbourne FL            20:29.3   20:09.6 10:05 
  143  83   190 Ethan Shoda             M    07 Satellite Beach FL      20:13.1   20:09.9 10:05 
  144  61   189 Kathleen Shoda          F    35 Satellite Beach FL      20:13.0   20:10.0 10:05 
  145  84   202 Charles King            M    48 West Melbourne FL       20:29.1   20:10.9 10:06 
  146  62   155 Margaret James          F    29 West Melbourne FL       20:29.5   20:12.2 10:07 
  147  63   242 Catherine McCarthy      F    47 Rockledge FL            20:31.1   20:20.4 10:11 
  148  64   157 Lyndsay Tyler           F    28 Melbourne FL            20:26.8   20:20.5 10:11 
  149  65   185 Kay Oliver              F    50 Indialantic FL          20:26.6   20:22.1 10:12 
  150  85    69 Spencer Reeves          M    12 Melbourne FL            20:53.6   20:28.2 10:15 
  151  86   163 Bart Blanchard          M    41 Melbourne FL            20:59.9   20:44.4 10:23 
  152  66   164 Tara Blanchard          F    07 Melbourne FL            20:59.7   20:44.4 10:23 
  153  67   181 Stephanie Rasbach       F    41 Melbourne FL            21:19.2   20:59.2 10:30 
  154  68    43 Jacqui Wells            F    56 Satellite Beach FL      21:16.4   21:00.4 10:31 
  155  87   220 Peter Griessler         M    42 Indian Harbour Beach    21:11.6   21:00.5 10:31 
  156  69    44 Karen Suarez            F    57 Melbourne FL            21:21.0   21:12.4 10:37 
  157  70   225 Maya Toland             F    07 Rockledge FL            21:40.8   21:13.7 10:37 
  158  88   102 Gavin Wessel            M    07 Melbourne FL            21:32.7   21:15.1 10:38 
  159  89   276 Sonny Gowran            M    10 Satellite Beach FL      21:22.7   21:17.9 10:39 
  160  90   204 Steve Wilson            M    50 Malabar FL              21:33.4   21:22.3 10:42 
  161  71   101 Melissa Wessel          F    33 Melbourne FL            21:40.5   21:22.6 10:42 
  162  72   127 Nancy VanGilder         F    42 Melbourne FL            21:40.9   21:23.7 10:42 
  163  73    23 Audrey Smith            F    41 Melbourne FL            21:43.2   21:24.1 10:43 
  164  91    24 Jack Gaffney            M    09 Satellite Beach FL      21:31.8   21:26.8 10:44 
  165  74    50 Janice Gagnier          F    46 Melbourne FL            21:49.7   21:30.6 10:46 
  166  92    51 John Schmidt            M    51 Palm Bay FL             21:50.3   21:30.7 10:46 
  167  93    84 Tom Lazar               M    65 Melbourne FL            21:58.0   21:32.7 10:47 
  168  94   319 Isaac Finchum           M    11 West Melbourne FL       22:13.4   21:43.4 10:52 
  169  75   243 Patti Gibson            F    53 Palm Bay FL             22:12.1   21:46.7 10:54 
  170  76    10 Kim Rayburn             F    44 Merritt Island FL       22:06.1   21:49.8 10:55 
  171  77    31 Elaina Hanley           F    13 Rockledge FL            22:14.5   21:50.1 10:56 
  172  78    32 Shelley Sutherland      F    43 Rockledge FL            22:14.6   21:50.4 10:56 
  173  79   241 Susan Vaughn            F    55 Melbourne Beach FL      22:18.8   21:51.9 10:56 
  174  95   236 David Ryall             M    55 Melbourne FL            22:20.3   21:57.3 10:59 
  175  96   316 Ronnie Nail             M    58 Melbourne FL            22:02.9   21:58.3 11:00 
  176  80    67 Katherine Klemm         F    41 Palm Bay FL             22:20.9   21:59.9 11:00 
  177  81   176 Rachel Van Buren        F    30 Palm Bay FL             22:21.1   22:00.0 11:00 
  178  82    28 Tina Borchers           F    41 Melbourne FL            22:26.5   22:00.8 11:01 
  179  83    15 Sabrina Smith           F    12 Melbourne FL            22:07.8   22:01.2 11:01 
  180  84    68 Shawn Reeves            F    43 Melbourne FL            22:35.0   22:09.0 11:05 
  181  85    70 Emma Reeves             F    10 Melbourne FL            22:37.0   22:12.2 11:07 
  182  97   105 Daniel Mercier          M    58 Melbourne FL            22:32.2   22:19.6 11:10 
  183  86   306 NATASHA CARTAGENA       F    36 Melbourne FL            22:33.5   22:21.6 11:11 
  184  98   134 Conrad DeCruise Jr      M    26 Melbourne FL            23:06.1   22:29.4 11:15 
  185  87    89 Tammy Forcier           F    31 Melbourne FL            22:52.0   22:33.9 11:17 
  186  88     2 Dawn Fritz              F    37 Melbourne FL            22:50.4   22:36.4 11:19 
  187  89   201 Jennifer Smith          F    39 Melbourne FL            22:58.8   22:41.3 11:21 
  188  99   182 Jacob Adkins            M    10 Valkaria FL             22:47.6   22:44.3 11:23 
  189 100    78 Jeff King               M    44 Melbourne FL            22:59.0   22:48.1 11:25 
  190  90   142 Tracy Massey            F    51 Palm Bay FL             23:02.3   22:56.3 11:29 
  191 101   143 Tim Lloyd               M    51 Satellite Beach FL      23:02.9   22:57.1 11:29 
  192  91   197 Brenda Harkins          F    30 Palm Bay FL             23:34.5   23:09.4 11:35 
  193  92   312 CATHY SWEENEY           F    48 Melbourne FL            23:28.0   23:11.2 11:36 
  194 102   313 ERIC RIGLEY             M    30 CAPE CANAVERAL FL       23:40.0   23:12.7 11:37 
  195  93    30 Mary Ann Bowman         F    58 Melbourne FL            23:49.3   23:24.1 11:43 
  196  94   203 Gianni Zanganeh         F    45 Melbourne FL            23:36.0   23:27.5 11:44 
  197  95   126 Donna Ahles             F    49 Palm bay FL             23:37.6   23:30.2 11:46 
  198 103   125 Kenneth Ahles           M    54 Palm Bay FL             23:37.4   23:30.4 11:46 
  199  96    55 Judie Trank             F    41 West Melbourne FL       23:54.3   23:33.9 11:47 
  200 104    11 David Rayburn           M    36 Merritt Island FL       23:58.8   23:42.8 11:52 
  201  97   184 Laurie Watson           F    50 Melbourne FL            24:09.8   23:46.3 11:54 
  202 105   196 Richard Rousseau        M    44 Merritt Island FL       24:17.5   23:46.8 11:54 
  203  98   108 Caroline Combass        F    60 Palm Bay FL             24:07.8   23:49.9 11:55 
  204 106    41 Andy Houchin            M    41 Merritt Island FL       24:03.7   23:55.5 11:58 
  205  99    42 Abbey Houchin           F    12 Merritt Island FL       24:04.7   23:56.4 11:59 
  206 107   254 Brandon Fritz           M    37 Melbourne FL            24:17.4   24:04.6 12:03 
  207 100     9 Tara Gardner            F    35 Indian Harbour Beach    24:21.6   24:05.3 12:03 
  208 101   251 Alisha Dafour           F    35 Melbourne FL            24:24.4   24:15.0 12:08 
  209 102   207 Lisa deCordova          F    37 Melbourne FL            24:32.0   24:22.1 12:12 
  210 103   138 Devra Fain              F    39 West Melbourne FL       24:40.5   24:23.5 12:12 
  211 108   137 Dylan Fain              M    07 West Melbourne FL       24:40.5   24:23.8 12:12 
  212 104   235 Cheri Ryall             F    54 Melbourne FL            25:02.5   24:39.7 12:20 
  213 105    39 Tracy Lewis             F    44 Merritt Island FL       25:00.8   24:40.0 12:20 
  214 106   171 Ayuattilia Aziz-Thomas  F    22 Melbourne FL            24:44.7   24:42.0 12:21 
  215 107    40 Kelly Gorman            F    49 Cocoa Beach FL          25:03.9   24:42.7 12:22 
  216 108   100 Shirley Picagli         F    58 Sebastian FL            24:54.2   24:43.6 12:22 
  217 109   183 Joanne Gomber           F    53 Melbourne Beach FL      25:12.6   24:49.4 12:25 
  218 109   110 Drew Noble              M    66 Indialantic FL          25:30.8   24:55.4 12:28 
  219 110   253 Heike Baucom            F    46 Melbourne FL            25:19.1   24:57.5 12:29 
  220 111   178 Debbie Harris           F    48 Melbourne FL            25:11.5   24:59.8 12:30 
  221 112   212 Krissy Guttendorf       F    31 West Melbourne FL       25:38.3   25:00.1 12:31 
  222 110   266 Eric Busbey             M    12 FL                      25:19.5   25:00.4 12:31 
  223 111   274 Randall Kirk            M    11 Cocoa FL                25:19.9   25:01.4 12:31 
  224 113   264 Teri Moore              F    38 Rockledge FL            25:15.5   25:08.0 12:34 
  225 114   299 CATHI SHIFLETT          F    41 Melbourne FL            25:16.7   25:10.9 12:36 
  226 115   301 CATHY CHUCH             F    48 Merritt Island FL       25:17.6   25:11.4 12:36 
  227 112   281 Edward Boston           M    44 Cocoa Beach FL          25:27.8   25:11.6 12:36 
  228 116    27 Sara Pascarella         F    06 Satellite Beach FL      25:33.1   25:18.8 12:40 
  229 117    26 Lisa Pascarella         F    46 Satellite Beach FL      25:35.0   25:20.8 12:41 
  230 118   318 Joy Finchum             F    38 West Melbourne FL       25:52.6   25:23.1 12:42 
  231 113   188 David Irwin             M    39 Melbourne FL            25:47.2   25:32.9 12:47 
  232 119   284 Jada Toland             F    05 Melbourne FL            26:07.0   25:33.0 12:47 
  233 114    98 Tyler Cox               M    07 Melbourne FL            25:53.4   25:34.9 12:48 
  234 120   149 Jessica Longshore       F    33 West Melbourne FL       25:50.2   25:35.6 12:48 
  235 121   124 Della Mickler           F    42 Mt. Dora FL             26:04.5   25:36.6 12:49 
  236 122   227 Kristin Martin          F    26 Palm Bay FL             25:52.1   25:37.4 12:49 
  237 123   224 Lisa Toland             F    35 Rockledge FL            26:12.8   25:38.6 12:50 
  238 124   161 Lindsay McGarrigle      F    07 Indian Harbour Beach    25:56.1   25:40.5 12:51 
  239 125    97 Tracy Cox               F    35 Melbourne FL            25:59.0   25:40.8 12:51 
  240 126   256 Viviana Rodriguez       F    37 Rockledge FL            26:21.8   25:47.9 12:54 
  241 115   210 Victor Valentin         M    05 Rockledge FL            26:22.0   25:47.9 12:54 
  242 127   257 Kathleen Yockey         F    45 Melbourne FL            26:17.0   25:48.1 12:55 
  243 116   290 John Seymour            M    10 Satellite Beach FL      25:55.0   25:53.8 12:57 
  244 128   117 Christy Kopp            F    31 Melbourne FL            26:39.3   26:06.3 13:04 
  245 129   116 Anne Ramsey             F    41 Indialantic FL          26:39.4   26:06.5 13:04 
  246 130   250 Jo Ann Giunta           F    52 Melbourne Beach FL      26:37.8   26:11.0 13:06 
  247 131   135 Grace Gardner           F    12 Indian Harbour Beach    26:34.1   26:17.4 13:09 
  248 117   302 TYLER WAILES            M    13 Indian Harbour Beach    26:38.6   26:21.6 13:11 
  249 118   132 Alexis Bundrick         M    32 Melbourne FL            27:05.6   26:28.2 13:15 
  250 132   291 Rose Sheild             F    39 Naples FL               26:37.2   26:33.5 13:17 
  251 133    34 Kasi Nelson             F    12 Palm Bay FL             26:47.3   26:36.9 13:19 
  252 119   216 Harold Baerga           M    60 Melbourne FL            27:01.8   26:38.4 13:20 
  253 134   259 Janet Bainbridge        F    45 Titusville FL           26:49.3   26:40.6 13:21 
  254 135   230 Julie McSorley          F    46 Melbourne FL            27:13.3   26:40.9 13:21 
  255 120   300 FRANK BORCHERS          M    41 Melbourne FL            27:09.4   26:41.2 13:21 
  256 136   170 Jackie Watson           F    53 Melbourne FL            27:02.9   26:42.8 13:22 
  257 137   238 JoEllen Murphy          F    53 Melbourne FL            27:18.9   26:44.9 13:23 
  258 138   104 Vivian Fisher           F    55 Melbourne FL            27:11.4   26:46.1 13:24 
  259 139    85 Sue Lazar               F    54 Melbourne FL            27:14.4   26:48.6 13:25 
  260 121   140 Martin Suarez           M    51 Melbourne FL            27:24.5   26:57.7 13:29 
  261 140   139 Susan Suarez            F    50 Melbourne FL            27:24.5   26:57.9 13:29 
  262 141    74 Pam Hobson              F    56 Palm Bay FL             27:38.6   27:11.1 13:36 
  263 142   215 Elizabeth Baerga        F    60 Melbourne FL            27:39.0   27:14.8 13:38 
  264 143   130 Joyce Cowart            F    63 Melbourne FL            27:35.7   27:16.4 13:39 
  265 122   289 Thomas Seymour          M    13 Satellite Beach FL      27:18.0   27:17.3 13:39 
  266 123   109 Ron Fisher              M    55 Melbourne FL            27:44.2   27:17.5 13:39 
  267 124   292 Cristian Figueredo      M    10 FL                      27:21.1   27:19.5 13:40 
  268 144    76 Julie Noble             F    28 Indialantic FL          28:21.7   27:46.7 13:54 
  269 145   314 NATALILE DOUGLAS        F    28 CAPE CANAVERAL FL       28:14.4   27:48.0 13:54 
  270 146     4 Katie Marsh             F    72 Melbourne FL            28:28.2   28:03.2 14:02 
  271 147   232 Helen McSorley          F    11 Melbourne FL            28:46.1   28:14.4 14:08 
  272 148   303 SUSAN WAILES            F    39 Indian Harbour Beach    28:44.8   28:29.2 14:15 
  273 149    72 Julene Irwin            F    38 Melbourne FL            28:49.7   28:35.4 14:18 
  274 150   295 HANNAH MAYES            F    13 Melbourne FL            28:50.0   28:49.3 14:25 
  275 151   222 Vickie Beard            F    52 Palm Bay FL             29:13.5   28:58.6 14:30 
  276 125    77 Kenneth Ernandes        M    52 Melbourne Beach FL      29:43.3   29:07.7 14:34 
  277 152   187 Abigail Irwin           F    12 Melbourne FL            29:10.2   29:09.6 14:35 
  278 153    73 Karen DiPaula           F    46 Melbourne FL            29:54.6   29:19.4 14:40 
  279 126   267 Robert Crum             M    59 Melbourne FL            29:55.0   29:23.0 14:42 
  280 154   245 Cindy Hosken            F    44 Melbourne FL            30:53.8   30:25.6 15:13 
  281 155   265 Christy Busbey          F    38 FL                      31:13.2   30:54.3 15:28 
  282 156   282 Chastity Thompson       F    23 Melbourne FL            31:18.6   31:01.7 15:31 
  283 157   283 Olga Boston             F    48 Cocoa Beach FL          31:18.5   31:02.8 15:32 
  284 158   195 Kasey Rousseau          F    45 Merritt Island FL       31:50.1   31:18.7 15:40 
  285 127     7 Steve Barberie          M    42 Satellite Beach FL      31:21.8   31:21.8 15:41 
  286 159    12 Marilyn Koehne          F    58 Rockledge FL            32:20.2   31:57.5 15:59 
  287 128    13 William Koehne          M    59 Rockledge FL            32:20.6   31:58.1 16:00 
  288 160   273 Frances Kirk            F    54 Cocoa FL                32:38.0   32:19.4 16:10 
  289 161   180 Maria Lawson            F    46 Melbourne FL            33:04.9   32:50.9 16:26 
  290 162   179 Vanessa Lawson          F    25 Melbourne FL            33:04.8   32:51.2 16:26 
  291 163    61 Robyn Nelson            F    29 West Melbourne FL       34:12.1   33:41.2 16:51 
  292 164   320 Paula Mosby             F    57 Melbourne FL            34:41.9   34:14.6 17:08 
  293 129    66 Ethan Schunke           M    04 Viera FL                34:51.7   34:21.3 17:11 
  294 165    64 Jennifer Schunke        F    39 Viera FL                35:18.8   34:48.3 17:25 
  295 166   278 Barbara Herrick         F    50 Melbourne FL            35:47.8   35:27.2 17:44 
  296 130   213 David Guttendorf        M    32 West Melbourne FL       38:39.3   37:54.7 18:58 
  297 167     3 Roberta Osterling       F    76 Satellite Beach FL      38:27.1   37:56.4 18:59 
  298 168    60 Randene Nelson          F    53 West Melbourne FL       39:05.0   38:33.2 19:17
Complimentary Photos