Age Group Results
8K Run
Female Overall Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Nan Pond Cape Canaveral FL 295 27 27 37:20.2 37:20.2 2 Kimberlt Yates Merritt Island 56 33 42 40:01.8 40:01.8 3 Ashley Kellem Merritt Island FL 358 23 43 40:02.0 40:02.0 Top
Female Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Dr Tina Kraver Merritt Island FL 92 47 19 36:02.2 36:02.2 Top
Female Grand Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Karon Pittman Titusville FL 337 56 45 40:22.6 40:22.6 Top
Female Sr Grand Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Jacquelyn Kellner Melbourne FL 130 65 93 46:54.3 46:54.3 Top
Female 12 to 14
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Jessica O'Bryan Titusville 48 14 103 48:12.0 48:12.0 Top
Female 15 to 19
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Ashley Walker Titusville FL 215 16 193 1:22:06.5 1:22:06.5 Top
Female 20 to 24
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Amanda Lee Titusville FL 265 24 53 41:08.1 41:08.1 Top
Female 25 to 29
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Emily Kendrick Titusville FL 90 27 48 40:49.1 40:49.1 2 Ashley Moore Palm Bay FL 217 27 57 41:34.5 41:34.5 3 Dana Maughn Cocoa Beach FL 346 26 58 41:39.7 41:39.7 4 Lauren Stallbaum Merritt Island FL 99 29 85 45:14.3 45:14.3 5 Ashley Scott Titusville FL 317 26 88 45:43.3 45:43.3 6 Kate Schindler Titusville FL 52 29 125 51:14.1 51:14.1 7 Gina Harris Titusville 36 25 139 55:33.3 55:33.3 8 Rachel Redlien Titusville FL 21 26 144 57:51.1 57:51.1 9 Karen Wendt Titusville FL 184 27 163 1:02:25.3 1:02:25.3 10 Maria Eliza Talplacido Titusville FL 202 28 164 1:02:30.8 1:02:30.8 Top
Female 30 to 34
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Rachel Merced Cocoa FL 83 30 74 43:53.3 43:53.3 2 Joanna Beckes Titusville FL 328 32 82 44:53.9 44:53.9 3 Anne Milburn Merritt Island FL 332 34 94 47:12.9 47:12.9 4 Vanessa Holanda Titusville FL 224 32 115 49:46.5 49:46.5 5 Amanda Shagena Viera FL 66 33 131 53:41.6 53:41.6 6 Suzanne Gonzalez Mims FL 113 30 140 55:49.9 55:49.9 7 Alysson Griffin Merritt Islad 33 32 147 58:11.4 58:11.4 8 Jamie Wasson Titusville FL 204 34 153 59:54.5 59:54.5 9 Marlene Sanchez Titusville FL 81 32 155 59:58.5 59:58.5 10 Tina Van Schaik Deltona FL 103 32 170 1:04:51.7 1:04:51.7 11 Cara Thomas Oviedo FL 111 31 182 1:08:05.5 1:08:05.5 Top
Female 35 to 39
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Sherri Lorraine Melbourne FL 12 37 69 43:03.4 43:03.4 2 Laura Hanson Indiatlantic FL 213 37 83 44:55.3 44:55.3 3 Daniele Shearer Mims FL 79 39 84 45:04.8 45:04.8 4 Mindy Bachmaier Mims FL 185 35 105 48:16.6 48:16.6 5 Krista Lukens Merritt Island FL 252 35 106 48:29.2 48:29.2 6 Leann English Titusville FL 325 35 151 59:34.3 59:34.3 7 Misty Merchant Mims FL 129 35 152 59:48.0 59:48.0 8 Rachael Breckenridge Titusville FL 26 35 159 1:01:54.2 1:01:54.2 9 Debbie Knight Titusville FL 294 35 166 1:03:26.8 1:03:26.8 10 Karrah Hudkins Viera FL 293 37 183 1:10:02.8 1:10:02.8 11 Erin Lelle Titusville FL 196 35 191 1:20:04.9 1:20:04.9 Top
Female 40 to 44
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Brittany Streufert Viera FL 22 41 41 39:42.7 39:42.7 2 Lourdes Cox Palm Bay FL 290 43 71 43:07.6 43:07.6 3 Stephanie Engel Orlando FL 345 41 76 44:04.7 44:04.7 4 Alison Vogelbacher Titusville FL 64 41 90 46:02.7 46:02.7 5 Jennifer Kyle Titusville FL 104 41 91 46:05.3 46:05.3 6 Shelley Ray Cocoa FL 249 41 108 48:42.1 48:42.1 7 Tracy Czajka Cocoa FL 320 43 120 50:16.9 50:16.9 8 Lea Buehlman Titusville FL 105 40 134 54:05.9 54:05.9 9 Christy Moore Cocoa FL 268 42 136 54:45.0 54:45.0 10 Antonette Bautista Orlando FL 188 44 138 55:15.6 55:15.6 11 Amy Flynn Titusville FL 243 44 150 59:27.5 59:27.5 12 Michele Ebeling Cocoa FL 240 44 156 1:00:36.6 1:00:36.6 13 Cristina Engel Merritt Island FL 302 42 162 1:02:20.8 1:02:20.8 14 Trisha Jones Mims FL 88 43 174 1:07:15.1 1:07:15.1 15 Shannon Leathlean Titusville FL 89 41 177 1:07:16.0 1:07:16.0 16 Giselle Suspanic Cocoa FL 200 41 187 1:18:20.1 1:18:20.1 17 Lorinda Stahley Viera FL 206 44 192 1:21:21.9 1:21:21.9 18 Gretchen Walker Titusville FL 216 40 194 1:22:25.7 1:22:25.7 Top
Female 45 to 49
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Christine Kennedy Mims FL 284 48 30 38:18.3 38:18.3 2 Mary Hofmeister Malabar FL 354 46 32 38:20.3 38:20.3 3 Traci Luman Mims FL 266 48 40 39:42.0 39:42.0 4 Christina Canales Rockledge FL 333 45 49 40:50.5 40:50.5 5 Cheryl Ritter Rockledge FL 238 45 51 41:02.2 41:02.2 6 Marisa Flint Cocoa FL 237 48 54 41:10.8 41:10.8 7 Ilse Berube 344 49 61 41:55.9 41:55.9 8 Kathy Simonsen Titusville FL 275 46 87 45:26.9 45:26.9 9 Amanda Mitskevich Rockledge FL 16 48 102 48:10.9 48:10.9 10 Jessica Frank Satellite Beach FL 220 48 111 49:07.6 49:07.6 11 Andrea Lucas Melbourne FL 309 48 121 50:22.8 50:22.8 12 Donna Scott Titusville FL 82 49 122 50:40.5 50:40.5 13 Sharon Smith Titusville FL 199 49 124 50:54.8 50:54.8 14 Kelly Yelle Titusville FL 205 49 181 1:07:26.7 1:07:26.7 15 Patty Garten Cocoa FL 193 45 188 1:18:20.6 1:18:20.6 Top
Female 50 to 54
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Theresa Langley Titusville 40 51 59 41:42.9 41:42.9 2 Kathy Bills Indiatlantic FL 341 51 62 41:56.2 41:56.2 3 Susan Snodgrass Titusville FL 63 51 63 41:56.8 41:56.8 4 Joan Meadows Malabar FL 15 54 92 46:22.3 46:22.3 5 Pat Mister Cocoa FL 226 53 104 48:12.3 48:12.3 6 Debby Settle Titusville FL 274 52 113 49:43.9 49:43.9 7 Tena Hochard Palm Bay FL 214 53 117 50:06.3 50:06.3 8 Beverly Glenn Cocoa FL 32 52 119 50:16.3 50:16.3 9 Jo Connell Titusville FL 190 50 126 52:04.5 52:04.5 10 Janice Beck Rockledge FL 338 51 146 57:56.8 57:56.8 11 Vanessa Judson Merritt Island FL 242 51 148 58:27.3 58:27.3 12 Shelly Lauretta Merritt Island FL 95 51 165 1:02:42.5 1:02:42.5 13 Suellen Conant Cocoa FL 136 53 167 1:04:18.0 1:04:18.0 14 Cathy Emerick Mims FL 84 52 185 1:12:00.3 1:12:00.3 Top
Female 55 to 59
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Janet Erlacher Melbourne FL 280 56 64 42:02.2 42:02.2 2 Marlene White Cocoa Beach FL 123 56 67 42:54.6 42:54.6 3 Suzie Biery Cocoa Beach FL 281 58 112 49:39.3 49:39.3 4 Robin Deblake Orlando FL 308 58 123 50:43.1 50:43.1 5 Deborah Hutchinson Mims 59 56 141 55:57.7 55:57.7 6 Deborah Herman Pompano Beach FL 74 58 168 1:04:28.7 1:04:28.7 7 Sara Griffin Merritt Island FL 35 55 171 1:04:54.1 1:04:54.1 8 Julita Gaugler Titusville FL 80 57 172 1:06:25.3 1:06:25.3 9 Nora Fetherman Titusville FL 192 55 179 1:07:26.6 1:07:26.6 Top
Female 60 to 64
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Susie O'Connell Melbourne FL 18 62 107 48:39.0 48:39.0 2 Maureen Morley Rockledge FL 208 63 132 53:54.4 53:54.4 3 Karen Suarez Viera FL 335 60 135 54:30.7 54:30.7 4 Pat Kiesselbach Viera FL 276 64 137 55:06.7 55:06.7 5 Anne-Marie Milburn Merritt Island FL 331 63 143 56:26.8 56:26.8 6 Roberta Chaildin Cocoa FL 189 60 158 1:01:18.7 1:01:18.7 7 Delma Pichardo Mims FL 86 64 173 1:06:27.4 1:06:27.4 Top
Female 65 to 69
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Susie Koontz Merritt Island FL 120 68 118 50:10.1 50:10.1 2 Mary Ramba Cocoa FL 119 67 184 1:11:58.5 1:11:58.5 Top
Female 75 to 79
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Pat Dixon Rockledge FL 277 78 145 57:55.1 57:55.1 2 Audrey Smith Sebring FL 58 75 186 1:13:20.7 1:13:20.7 Top
Male Overall Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Fernando Sanchez Saã±udo Farmersville Statio 251 27 1 28:13.3 28:13.3 2 Ed Springer Merritt Island FL 285 36 3 30:35.4 30:35.4 3 Jonathan Howse Melbourne FL 8 38 4 31:01.7 31:01.7 Top
Male Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Shane Streufert Viera FL 340 42 2 28:46.8 28:46.8 Top
Male Grand Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Joe Hultgren Melbourne FL 9 54 8 33:08.8 33:08.8 Top
Male Sr Grand Master Winners
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Abe Oros Palm Bay FL 19 61 26 37:03.1 37:03.1 Top
Male 9 to 11
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Cameron Shagena Viera FL 67 10 38 39:32.4 39:32.4 2 Devon Engel Merritt Island FL 301 9 160 1:02:07.7 1:02:07.7 Top
Male 15 to 19
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Carl Erickson Titusville FL 232 19 31 38:19.5 38:19.5 2 Mark Conant Cocoa FL 342 18 97 47:53.7 47:53.7 Top
Male 20 to 24
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Wade Dauberman Melbourne FL 3 24 9 33:21.4 33:21.4 2 Jesse Berdis Mckinney TX 299 24 34 38:49.3 38:49.3 3 Luke Archer Titusville FL 183 24 98 47:54.2 47:54.2 4 Ken Barnes Titusville FL 186 23 130 52:59.7 52:59.7 Top
Male 25 to 29
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Travis Pond Cape Canaveral FL 296 27 55 41:10.9 41:10.9 2 Daniel Redlien Rockledge FL 20 29 70 43:04.9 43:04.9 3 Walter Lablanc Cocoa FL 195 29 190 1:20:04.8 1:20:04.8 Top
Male 30 to 34
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Jeremy Tucci Titusville FL 225 33 7 32:49.9 32:49.9 2 Wesley Pusey Apex NC 292 30 89 45:58.8 45:58.8 3 Joshua Stamm Titusville FL 126 32 99 48:04.2 48:04.2 Top
Male 35 to 39
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Christopher Hess Titusville FL 7 35 5 31:45.7 31:45.7 2 Yanbin Wang Orlando FLORIDA 53 35 13 34:05.1 34:05.1 3 Mike Acosta Rockledge FL 321 36 22 36:17.5 36:17.5 4 William Grimes Orlando FL 101 36 78 44:19.4 44:19.4 5 Ryan Hieronymes Titusville FL 264 37 79 44:27.0 44:27.0 6 Justin Miner Windermere FL 98 38 96 47:44.1 47:44.1 7 Ron McGrier Orlando FL 197 37 114 49:46.4 49:46.4 8 Joseph Dugan Titusville 30 37 157 1:01:05.3 1:01:05.3 Top
Male 40 to 44
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Joel Fenlason Patrick Afb FL 57 40 6 32:35.4 32:35.4 2 Richard Davis Melbourne FL 343 40 10 33:36.3 33:36.3 3 Ron Ritter Rockledge FL 239 41 12 34:00.1 34:00.1 4 Joe Lento Cocoa Beach FL 46 44 17 35:40.1 35:40.1 5 Ron Roff Palm Bay FL 334 43 18 35:46.3 35:46.3 6 Chads Wofford Casselberry FL 356 41 44 40:12.3 40:12.3 7 Michael Higgins Cocoa Beach FL 100 44 47 40:40.3 40:40.3 8 Todd Bogue Titusville FL 311 43 66 42:49.9 42:49.9 9 Derik Smith Titusville FL 198 44 100 48:05.5 48:05.5 Top
Male 45 to 49
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Micah Vanatta Titusville FL 313 46 14 34:13.6 34:13.6 2 Michael Walker Rockledge FL 24 49 16 35:36.8 35:36.8 3 Roy Meeks Titusville FL 267 47 21 36:14.8 36:14.8 4 David Bills Indiatlantic FL 318 46 23 36:30.1 36:30.1 5 Chuck Mathews Palm Bay FL 221 49 25 37:03.0 37:03.0 6 Frank Kapr Titusville 39 45 29 37:54.6 37:54.6 7 David Czajka Cocoa FL 319 49 35 38:57.3 38:57.3 8 Allen Salyers Orlando FL 133 46 36 39:21.4 39:21.4 9 James Chiravalle Melbourne FL 339 47 50 40:59.8 40:59.8 10 John Garcia Mims FL 170 45 149 58:47.2 58:47.2 Top
Male 50 to 54
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Art Anderson Melbourne FL 1 54 11 33:39.4 33:39.4 2 Frank Gorman Plano TX 347 51 24 36:47.7 36:47.7 3 Geoffrey S Mitskevich Rockledge FL 17 50 39 39:41.9 39:41.9 4 Tim Larson Titusville FL 233 50 72 43:20.8 43:20.8 5 Chris Bainbridge Titusville FL 300 51 75 43:56.1 43:56.1 6 Hal Perlman Titusville FL 269 51 81 44:52.0 44:52.0 7 Joseph Raley Mims FL 228 52 95 47:14.8 47:14.8 8 Raymond Traynor Orlando FL 78 53 180 1:07:26.7 1:07:26.7 Top
Male 55 to 59
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Matt Mahoney Melbourne FL 14 58 15 34:25.6 34:25.6 2 Sal Farino Cape Canaveral FL 4 58 20 36:12.4 36:12.4 3 Ronnie Cartwright Orlando FL 128 57 46 40:32.9 40:32.9 4 Greg Griffin Cocoa Beach 34 57 56 41:27.8 41:27.8 5 Rick Suarez Viera FL 336 59 86 45:15.1 45:15.1 6 Daryl Gilbert Rockledge FL 125 58 101 48:07.1 48:07.1 7 Robert Meadows Malabar FL 287 59 109 48:50.3 48:50.3 8 Joe Deen Sharpes 29 57 110 48:58.7 48:58.7 9 Brian Smith Cocoa FL 348 55 127 52:09.1 52:09.1 10 James Conant Cocoa FL 135 55 129 52:37.4 52:37.4 11 Kevin Berry Titusville FL 330 56 154 59:55.9 59:55.9 12 Robert French Satellite Beach FL 235 58 189 1:18:48.8 1:18:48.8 Top
Male 60 to 64
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Wolfgang Jensen Indiatlantic FL 279 62 28 37:39.0 37:39.0 2 Bud Timmons Cocoa FL 23 63 68 43:00.6 43:00.6 3 Richard Ferrell Oviedo FL 219 61 73 43:43.2 43:43.2 4 Brent Cook Orlando FL 307 64 77 44:15.5 44:15.5 5 Dick White Cocoa Beach FL 122 61 80 44:36.9 44:36.9 DQ Gene Pichardo Mims FL 87 64 DQ --- --- Top
Male 65 to 69
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 David Grant Viera FL 6 67 37 39:27.5 39:27.5 2 Teen Sum Palm Bay FL 212 65 52 41:05.9 41:05.9 3 Ray Brown Viera FL 2 66 60 41:50.0 41:50.0 4 Gary Castner Melbourne FL 28 68 65 42:28.6 42:28.6 5 Bruce Baker Titusville FL 211 67 128 52:32.7 52:32.7 6 Vern Thomas Satillite Beach 60 67 133 54:01.9 54:01.9 7 Ed Harrison Titusville FL 37 69 142 56:14.3 56:14.3 8 R. C. Koontz Merritt Island FL 121 67 169 1:04:38.7 1:04:38.7 Top
Male 70 to 74
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Stuart Olson Oviedo FL 234 74 175 1:07:15.4 1:07:15.4 2 Robert Swann Mims FL 201 71 176 1:07:15.5 1:07:15.5 Top
Male 75 to 79
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Roger Rouiller Fort Pierce FL 278 75 33 38:42.1 38:42.1 2 Harold Smith Sebring FL 61 77 116 49:56.1 49:56.1 3 Bob Pecor Melbourne Beach FL 134 79 161 1:02:13.9 1:02:13.9 4 Morris Johnson Cocoa Beach FL 131 76 178 1:07:19.6 1:07:19.6
8K Walk
Female 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Lisa Farrall Melbourne Beach FL 283 59 6 1:03:30.0 1:03:30.0 2 Helen Kwiat Casselberry FL 310 52 7 1:03:39.1 1:03:39.1 3 Lorisa Hilburn Rockledge FL 322 48 8 1:04:25.9 1:04:25.9 4 Carol Souve Cocoa FL 116 47 9 1:07:44.0 1:07:44.0 5 Angela Leeds Titusville FL 91 43 10 1:10:01.3 1:10:01.3 6 Valerie Eastman Cocoa FL 73 45 11 1:10:01.4 1:10:01.4 7 Dana Herman Pompano Beach FL 229 31 12 1:12:22.8 1:12:22.8 8 Betty Garcia Mims FL 178 44 14 1:15:06.7 1:15:06.7 9 Donna Watson Mims FL 182 51 15 1:15:10.4 1:15:10.4 10 Maria Pantloni Titusville FL 210 36 16 1:15:24.5 1:15:24.5 11 Jigisha Shelat Titusville FL 207 38 18 1:16:53.8 1:16:53.8 12 Jennifer Pait Merritt Island FL 72 45 19 1:16:54.5 1:16:54.5 13 Jodi Holcomb Titusville FL 176 46 20 1:17:37.8 1:17:37.8 14 Betsy French Satellite Beach FL 236 53 21 1:18:50.1 1:18:50.1 15 Dawn Page Cocoa FL 260 50 22 1:20:39.9 1:20:39.9 16 Tera Smith Rockledge FL 181 38 23 1:21:21.8 1:21:21.8 17 Rhonda Blair Merritt Island FL 255 35 24 1:21:22.1 1:21:22.1 18 Tammy Bowles Titusville FL 288 45 25 1:22:25.2 1:22:25.2 19 Nancy Mako Titusville FL 179 66 26 1:23:46.5 1:23:46.5 20 Regina Fry Titusville FL 351 33 27 1:24:22.5 1:24:22.5 21 Mary Ann Dierdorf Cocoa FL 256 57 28 1:24:23.9 1:24:23.9 22 Nicola Staton Titusville FL 324 52 30 1:24:49.7 1:24:49.7 Top
Male 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 David Farrall Melbourne Beach FL 282 65 1 57:34.7 57:34.7 2 Michael Petrillo Chester Springs PA 312 71 2 57:40.3 57:40.3 3 Robert Carver Orlando FL 117 57 3 59:56.9 59:56.9 4 Charles McLaughlin Oviedo FL 118 73 4 1:01:39.4 1:01:39.4 5 Gregory McGowan Orlando FL 248 65 5 1:02:10.4 1:02:10.4 6 Victor Rienzo Baldwinsville NY 62 63 13 1:14:26.7 1:14:26.7 7 Maurice Amozig Titusville FL 114 63 17 1:16:34.2 1:16:34.2 8 Craig Staton Titusville FL 323 53 29 1:24:49.3 1:24:49.3
2 Mile Run
Female 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Kaylee Kraver Merritt Island FL 94 10 3 14:46.3 14:46.3 2 Rachel White Cocoa Beach FL 124 15 6 16:40.2 16:40.2 3 Marybeth Gainer Titusville FL 168 12 7 17:43.2 17:43.2 4 Belen Dattoli Schenectady NY 250 24 8 17:44.0 17:44.0 5 Stacy Irwin Melbourne FL 10 36 9 17:46.5 17:46.5 6 Julia Simonsen Titusville FL 254 11 12 20:11.9 20:11.9 7 Jessica Vanatta Titusville FL 203 43 13 20:16.4 20:16.4 8 Cindy Zhou Orlando FL 102 24 15 20:48.0 20:48.0 9 Laura Fuller Titusville FL 167 49 18 21:22.0 21:22.0 10 Shannon Field 304 28 21 21:23.9 21:23.9 11 Evelyn Martin Titusville FL 253 48 22 21:34.5 21:34.5 12 Valerie Oliver Fleming Island FL 352 47 23 22:36.1 22:36.1 13 Lillian Robertson Merritt Island FL 298 9 25 23:14.6 23:14.6 14 Wendy Lento Cocoa Beach FL 316 41 26 24:24.8 24:24.8 15 Ashley Hively Cocoa FL 75 17 28 24:53.6 24:53.6 16 Guiwen Zhang Orlando FL 96 60 29 25:08.0 25:08.0 17 Denise Bass Titusville FL 187 32 30 25:16.0 25:16.0 18 Brittany Hively Cocoa FL 76 16 31 25:16.4 25:16.4 19 Kelly Lusk Cocoa FL 77 16 32 25:16.5 25:16.5 20 Laurie Ponzio Titusville FL 171 54 33 26:21.1 26:21.1 21 Catherine Waldenberger Titusville FL 326 23 35 26:45.9 26:45.9 22 Cori Duester Winter Park FL 165 51 36 27:31.1 27:31.1 23 Anita Currie Titusville FL 164 45 37 27:31.2 27:31.2 24 Dodie Johnson Cocoa Beach FL 132 76 38 32:29.2 32:29.2 25 Thelma Leonard Titusville FL 71 49 39 32:32.1 32:32.1 26 Michelle Radford Merritt Island FL 172 50 40 34:31.0 34:31.0 27 Tessa Mitzlaff Cocoa FL 247 9 41 58:25.0 58:25.0 Top
Male 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Max Walker Rockledge FL 69 9 1 14:34.6 14:34.6 2 Carmine Lento Cocoa Beach FL 315 12 2 14:42.9 14:42.9 3 Dakota McLaughlin Titusville FL 355 17 4 15:16.2 15:16.2 4 Ken Vercammen 357 54 5 15:30.2 15:30.2 5 Tanner Mitzlaff Cocoa FL 246 11 10 17:55.7 17:55.7 6 Angelo Lento Cocoa Beach FL 314 10 11 18:27.9 18:27.9 7 Ken Flieder Cocoa FL 209 55 14 20:41.1 20:41.1 8 Scott Decatur Merritt Island FL 241 53 16 20:48.9 20:48.9 9 Jacob Phillips Mims FL 271 9 17 21:00.2 21:00.2 10 Jason Snodgrass Titusville FL 223 49 19 21:22.7 21:22.7 11 Dayne Deeds Titusville FL 303 47 20 21:23.9 21:23.9 12 Caleb Phillips Mims FL 270 11 24 23:03.9 23:03.9 13 Larry Tucci 350 65 27 24:36.9 24:36.9 14 Tyler Miller Titusville FL 349 8 34 26:30.8 26:30.8
2 Mile Walk
Female 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Marianne Benson Titusville FL 231 62 1 31:19.0 31:19.0 2 Vicki Hudson Titusville FL 230 71 2 31:20.0 31:20.0 3 Jean Householder Edgewater FL 297 59 3 31:21.9 31:21.9 4 Kaeshonar Brown Titusville FL 145 18 4 31:28.5 31:28.5 5 Elizabeth Gainer Titusville FL 150 44 5 32:09.0 32:09.0 6 Katrina Ladd Cocoa FL 153 40 6 32:30.0 32:30.0 7 Jessica Frohman Titusville FL 149 35 8 34:11.2 34:11.2 8 Tina Phillips Mims FL 159 43 9 34:30.9 34:30.9 9 Jadynn Brown Titusville FL 144 10 10 34:33.2 34:33.2 10 Nyah Brown Titusville FL 146 12 11 34:33.2 34:33.2 11 Deborah Watkins Titusville FL 163 42 12 34:33.3 34:33.3 12 Gillian Jobson Titusville FL 152 29 13 34:34.5 34:34.5 13 Melissa Buhler Titusville FL 65 37 14 34:49.5 34:49.5 14 Sara Barnes Titusville FL 142 16 15 36:44.1 36:44.1 15 Jackie Srevens Titusville FL 161 29 17 36:51.0 36:51.0 16 Christine Pauley Titusville FL 157 51 18 36:51.2 36:51.2 17 Aimee Barnes Titusville FL 141 50 19 37:01.0 37:01.0 18 Kayleigh Bowles Titusville FL 289 9 20 39:03.0 39:03.0 19 Deborah Grimes Titusville FL 327 65 21 39:05.0 39:05.0 20 Ashley Moore Titusville FL 154 24 22 40:55.2 40:55.2 21 Bonnie Moore Scottsmoor FL 155 53 24 41:02.3 41:02.3 Top
Male 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Greg Phillips Mims FL 158 53 7 33:59.0 33:59.0 2 James Caplinger Titusville FL 148 44 16 36:51.0 36:51.0 3 Robert Moore Scottsmoor FL 156 49 23 40:56.6 40:56.6
8K Run Clydesdale Philly
Female 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Jean Miner Windermere FL 97 38 1 58:26.7 58:26.7 2 Lisa Horn Rockledge FL 112 39 2 1:01:15.2 1:01:15.2 Top
Male 99 and Under
Chip Gun Place Name City Bib No Age Overall Time Time 1 Brian Dugan Titusville FL 191 26 3 1:04:11.2 1:04:11.2 2 Timothy Harris Titusville FL 244 26 4 1:06:47.6 1:06:47.6 3 James Morrell Melbourne FLORIDA 353 75 5 1:08:27.2 1:08:27.2 4 Ken Emerick Mims FL 85 52 6 1:25:07.5 1:25:07.5
Overall Results
Female Finishers
Chip Gun Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Time 1 Dr Tina Kraver Merritt Island FL 92 47 F 1 Top Fin 36:02.2 36:02.2 2 Nan Pond Cape Canaveral FL 295 27 F 1 Top Fin 37:20.2 37:20.2 3 Christine Kennedy Mims FL 284 48 F 1 45-49 38:18.3 38:18.3 4 Mary Hofmeister Malabar FL 354 46 F 2 45-49 38:20.3 38:20.3 5 Traci Luman Mims FL 266 48 F 3 45-49 39:42.0 39:42.0 6 Brittany Streufert Viera FL 22 41 F 1 40-44 39:42.7 39:42.7 7 Kimberlt Yates Merritt Island 56 33 F 2 Top Fin 40:01.8 40:01.8 8 Ashley Kellem Merritt Island FL 358 23 F 3 Top Fin 40:02.0 40:02.0 9 Karon Pittman Titusville FL 337 56 F 1 Top Fin 40:22.6 40:22.6 10 Emily Kendrick Titusville FL 90 27 F 1 25-29 40:49.1 40:49.1 11 Christina Canales Rockledge FL 333 45 F 4 45-49 40:50.5 40:50.5 12 Cheryl Ritter Rockledge FL 238 45 F 5 45-49 41:02.2 41:02.2 13 Amanda Lee Titusville FL 265 24 F 1 20-24 41:08.1 41:08.1 14 Marisa Flint Cocoa FL 237 48 F 6 45-49 41:10.8 41:10.8 15 Ashley Moore Palm Bay FL 217 27 F 2 25-29 41:34.5 41:34.5 16 Dana Maughn Cocoa Beach FL 346 26 F 3 25-29 41:39.7 41:39.7 17 Theresa Langley Titusville 40 51 F 1 50-54 41:42.9 41:42.9 18 Ilse Berube 344 49 F 7 45-49 41:55.9 41:55.9 19 Kathy Bills Indiatlantic FL 341 51 F 2 50-54 41:56.2 41:56.2 20 Susan Snodgrass Titusville FL 63 51 F 3 50-54 41:56.8 41:56.8 21 Janet Erlacher Melbourne FL 280 56 F 1 55-59 42:02.2 42:02.2 22 Marlene White Cocoa Beach FL 123 56 F 2 55-59 42:54.6 42:54.6 23 Sherri Lorraine Melbourne FL 12 37 F 1 35-39 43:03.4 43:03.4 24 Lourdes Cox Palm Bay FL 290 43 F 2 40-44 43:07.6 43:07.6 25 Rachel Merced Cocoa FL 83 30 F 1 30-34 43:53.3 43:53.3 26 Stephanie Engel Orlando FL 345 41 F 3 40-44 44:04.7 44:04.7 27 Joanna Beckes Titusville FL 328 32 F 2 30-34 44:53.9 44:53.9 28 Laura Hanson Indiatlantic FL 213 37 F 2 35-39 44:55.3 44:55.3 29 Daniele Shearer Mims FL 79 39 F 3 35-39 45:04.8 45:04.8 30 Lauren Stallbaum Merritt Island FL 99 29 F 4 25-29 45:14.3 45:14.3 31 Kathy Simonsen Titusville FL 275 46 F 8 45-49 45:26.9 45:26.9 32 Ashley Scott Titusville FL 317 26 F 5 25-29 45:43.3 45:43.3 33 Alison Vogelbacher Titusville FL 64 41 F 4 40-44 46:02.7 46:02.7 34 Jennifer Kyle Titusville FL 104 41 F 5 40-44 46:05.3 46:05.3 35 Joan Meadows Malabar FL 15 54 F 4 50-54 46:22.3 46:22.3 36 Jacquelyn Kellner Melbourne FL 130 65 F 1 Top Fin 46:54.3 46:54.3 37 Anne Milburn Merritt Island FL 332 34 F 3 30-34 47:12.9 47:12.9 38 Amanda Mitskevich Rockledge FL 16 48 F 9 45-49 48:10.9 48:10.9 39 Jessica O'Bryan Titusville 48 14 F 1 12-14 48:12.0 48:12.0 40 Pat Mister Cocoa FL 226 53 F 5 50-54 48:12.3 48:12.3 41 Mindy Bachmaier Mims FL 185 35 F 4 35-39 48:16.6 48:16.6 42 Krista Lukens Merritt Island FL 252 35 F 5 35-39 48:29.2 48:29.2 43 Susie O'Connell Melbourne FL 18 62 F 1 60-64 48:39.0 48:39.0 44 Shelley Ray Cocoa FL 249 41 F 6 40-44 48:42.1 48:42.1 45 Jessica Frank Satellite Beach FL 220 48 F 10 45-49 49:07.6 49:07.6 46 Suzie Biery Cocoa Beach FL 281 58 F 3 55-59 49:39.3 49:39.3 47 Debby Settle Titusville FL 274 52 F 6 50-54 49:43.9 49:43.9 48 Vanessa Holanda Titusville FL 224 32 F 4 30-34 49:46.5 49:46.5 49 Tena Hochard Palm Bay FL 214 53 F 7 50-54 50:06.3 50:06.3 50 Susie Koontz Merritt Island FL 120 68 F 1 65-69 50:10.1 50:10.1 51 Beverly Glenn Cocoa FL 32 52 F 8 50-54 50:16.3 50:16.3 52 Tracy Czajka Cocoa FL 320 43 F 7 40-44 50:16.9 50:16.9 53 Andrea Lucas Melbourne FL 309 48 F 11 45-49 50:22.8 50:22.8 54 Donna Scott Titusville FL 82 49 F 12 45-49 50:40.5 50:40.5 55 Robin Deblake Orlando FL 308 58 F 4 55-59 50:43.1 50:43.1 56 Sharon Smith Titusville FL 199 49 F 13 45-49 50:54.8 50:54.8 57 Kate Schindler Titusville FL 52 29 F 6 25-29 51:14.1 51:14.1 58 Jo Connell Titusville FL 190 50 F 9 50-54 52:04.5 52:04.5 59 Amanda Shagena Viera FL 66 33 F 5 30-34 53:41.6 53:41.6 60 Maureen Morley Rockledge FL 208 63 F 2 60-64 53:54.4 53:54.4 61 Lea Buehlman Titusville FL 105 40 F 8 40-44 54:05.9 54:05.9 62 Karen Suarez Viera FL 335 60 F 3 60-64 54:30.7 54:30.7 63 Christy Moore Cocoa FL 268 42 F 9 40-44 54:45.0 54:45.0 64 Pat Kiesselbach Viera FL 276 64 F 4 60-64 55:06.7 55:06.7 65 Antonette Bautista Orlando FL 188 44 F 10 40-44 55:15.6 55:15.6 66 Gina Harris Titusville 36 25 F 7 25-29 55:33.3 55:33.3 67 Suzanne Gonzalez Mims FL 113 30 F 6 30-34 55:49.9 55:49.9 68 Deborah Hutchinson Mims 59 56 F 5 55-59 55:57.7 55:57.7 69 Anne-Marie Milburn Merritt Island FL 331 63 F 5 60-64 56:26.8 56:26.8 70 Rachel Redlien Titusville FL 21 26 F 8 25-29 57:51.1 57:51.1 71 Pat Dixon Rockledge FL 277 78 F 1 75-79 57:55.1 57:55.1 72 Janice Beck Rockledge FL 338 51 F 10 50-54 57:56.8 57:56.8 73 Alysson Griffin Merritt Islad 33 32 F 7 30-34 58:11.4 58:11.4 74 Vanessa Judson Merritt Island FL 242 51 F 11 50-54 58:27.3 58:27.3 75 Amy Flynn Titusville FL 243 44 F 11 40-44 59:27.5 59:27.5 76 Leann English Titusville FL 325 35 F 6 35-39 59:34.3 59:34.3 77 Misty Merchant Mims FL 129 35 F 7 35-39 59:48.0 59:48.0 78 Jamie Wasson Titusville FL 204 34 F 8 30-34 59:54.5 59:54.5 79 Marlene Sanchez Titusville FL 81 32 F 9 30-34 59:58.5 59:58.5 80 Michele Ebeling Cocoa FL 240 44 F 12 40-44 1:00:36.6 1:00:36.6 81 Roberta Chaildin Cocoa FL 189 60 F 6 60-64 1:01:18.7 1:01:18.7 82 Rachael Breckenridge Titusville FL 26 35 F 8 35-39 1:01:54.2 1:01:54.2 83 Cristina Engel Merritt Island FL 302 42 F 13 40-44 1:02:20.8 1:02:20.8 84 Karen Wendt Titusville FL 184 27 F 9 25-29 1:02:25.3 1:02:25.3 85 Maria Eliza Talplacido Titusville FL 202 28 F 10 25-29 1:02:30.8 1:02:30.8 86 Shelly Lauretta Merritt Island FL 95 51 F 12 50-54 1:02:42.5 1:02:42.5 87 Debbie Knight Titusville FL 294 35 F 9 35-39 1:03:26.8 1:03:26.8 88 Suellen Conant Cocoa FL 136 53 F 13 50-54 1:04:18.0 1:04:18.0 89 Deborah Herman Pompano Beach FL 74 58 F 6 55-59 1:04:28.7 1:04:28.7 90 Tina Van Schaik Deltona FL 103 32 F 10 30-34 1:04:51.7 1:04:51.7 91 Sara Griffin Merritt Island FL 35 55 F 7 55-59 1:04:54.1 1:04:54.1 92 Julita Gaugler Titusville FL 80 57 F 8 55-59 1:06:25.3 1:06:25.3 93 Delma Pichardo Mims FL 86 64 F 7 60-64 1:06:27.4 1:06:27.4 94 Trisha Jones Mims FL 88 43 F 14 40-44 1:07:15.1 1:07:15.1 95 Shannon Leathlean Titusville FL 89 41 F 15 40-44 1:07:16.0 1:07:16.0 96 Nora Fetherman Titusville FL 192 55 F 9 55-59 1:07:26.6 1:07:26.6 97 Kelly Yelle Titusville FL 205 49 F 14 45-49 1:07:26.7 1:07:26.7 98 Cara Thomas Oviedo FL 111 31 F 11 30-34 1:08:05.5 1:08:05.5 99 Karrah Hudkins Viera FL 293 37 F 10 35-39 1:10:02.8 1:10:02.8 100 Mary Ramba Cocoa FL 119 67 F 2 65-69 1:11:58.5 1:11:58.5 Chip Gun Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Time 101 Cathy Emerick Mims FL 84 52 F 14 50-54 1:12:00.3 1:12:00.3 102 Audrey Smith Sebring FL 58 75 F 2 75-79 1:13:20.7 1:13:20.7 103 Giselle Suspanic Cocoa FL 200 41 F 16 40-44 1:18:20.1 1:18:20.1 104 Patty Garten Cocoa FL 193 45 F 15 45-49 1:18:20.6 1:18:20.6 105 Erin Lelle Titusville FL 196 35 F 11 35-39 1:20:04.9 1:20:04.9 106 Lorinda Stahley Viera FL 206 44 F 17 40-44 1:21:21.9 1:21:21.9 107 Ashley Walker Titusville FL 215 16 F 1 15-19 1:22:06.5 1:22:06.5 108 Gretchen Walker Titusville FL 216 40 F 18 40-44 1:22:25.7 1:22:25.7
Male Finishers
Chip Gun Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Time 1 Fernando Sanchez Saã±udo Farmersville Statio 251 27 M 1 Top Fin 28:13.3 28:13.3 2 Shane Streufert Viera FL 340 42 M 1 Top Fin 28:46.8 28:46.8 3 Ed Springer Merritt Island FL 285 36 M 2 Top Fin 30:35.4 30:35.4 4 Jonathan Howse Melbourne FL 8 38 M 3 Top Fin 31:01.7 31:01.7 5 Christopher Hess Titusville FL 7 35 M 1 35-39 31:45.7 31:45.7 6 Joel Fenlason Patrick Afb FL 57 40 M 1 40-44 32:35.4 32:35.4 7 Jeremy Tucci Titusville FL 225 33 M 1 30-34 32:49.9 32:49.9 8 Joe Hultgren Melbourne FL 9 54 M 1 Top Fin 33:08.8 33:08.8 9 Wade Dauberman Melbourne FL 3 24 M 1 20-24 33:21.4 33:21.4 10 Richard Davis Melbourne FL 343 40 M 2 40-44 33:36.3 33:36.3 11 Art Anderson Melbourne FL 1 54 M 1 50-54 33:39.4 33:39.4 12 Ron Ritter Rockledge FL 239 41 M 3 40-44 34:00.1 34:00.1 13 Yanbin Wang Orlando FLORIDA 53 35 M 2 35-39 34:05.1 34:05.1 14 Micah Vanatta Titusville FL 313 46 M 1 45-49 34:13.6 34:13.6 15 Matt Mahoney Melbourne FL 14 58 M 1 55-59 34:25.6 34:25.6 16 Michael Walker Rockledge FL 24 49 M 2 45-49 35:36.8 35:36.8 17 Joe Lento Cocoa Beach FL 46 44 M 4 40-44 35:40.1 35:40.1 18 Ron Roff Palm Bay FL 334 43 M 5 40-44 35:46.3 35:46.3 19 Sal Farino Cape Canaveral FL 4 58 M 2 55-59 36:12.4 36:12.4 20 Roy Meeks Titusville FL 267 47 M 3 45-49 36:14.8 36:14.8 21 Mike Acosta Rockledge FL 321 36 M 3 35-39 36:17.5 36:17.5 22 David Bills Indiatlantic FL 318 46 M 4 45-49 36:30.1 36:30.1 23 Frank Gorman Plano TX 347 51 M 2 50-54 36:47.7 36:47.7 24 Chuck Mathews Palm Bay FL 221 49 M 5 45-49 37:03.0 37:03.0 25 Abe Oros Palm Bay FL 19 61 M 1 Top Fin 37:03.1 37:03.1 26 Wolfgang Jensen Indiatlantic FL 279 62 M 1 60-64 37:39.0 37:39.0 27 Frank Kapr Titusville 39 45 M 6 45-49 37:54.6 37:54.6 28 Carl Erickson Titusville FL 232 19 M 1 15-19 38:19.5 38:19.5 29 Roger Rouiller Fort Pierce FL 278 75 M 1 75-79 38:42.1 38:42.1 30 Jesse Berdis Mckinney TX 299 24 M 2 20-24 38:49.3 38:49.3 31 David Czajka Cocoa FL 319 49 M 7 45-49 38:57.3 38:57.3 32 Allen Salyers Orlando FL 133 46 M 8 45-49 39:21.4 39:21.4 33 David Grant Viera FL 6 67 M 1 65-69 39:27.5 39:27.5 34 Cameron Shagena Viera FL 67 10 M 1 9-11 39:32.4 39:32.4 35 Geoffrey S Mitskevich Rockledge FL 17 50 M 3 50-54 39:41.9 39:41.9 36 Chads Wofford Casselberry FL 356 41 M 6 40-44 40:12.3 40:12.3 37 Ronnie Cartwright Orlando FL 128 57 M 3 55-59 40:32.9 40:32.9 38 Michael Higgins Cocoa Beach FL 100 44 M 7 40-44 40:40.3 40:40.3 39 James Chiravalle Melbourne FL 339 47 M 9 45-49 40:59.8 40:59.8 40 Teen Sum Palm Bay FL 212 65 M 2 65-69 41:05.9 41:05.9 41 Travis Pond Cape Canaveral FL 296 27 M 1 25-29 41:10.9 41:10.9 42 Greg Griffin Cocoa Beach 34 57 M 4 55-59 41:27.8 41:27.8 43 Ray Brown Viera FL 2 66 M 3 65-69 41:50.0 41:50.0 44 Gary Castner Melbourne FL 28 68 M 4 65-69 42:28.6 42:28.6 45 Todd Bogue Titusville FL 311 43 M 8 40-44 42:49.9 42:49.9 46 Bud Timmons Cocoa FL 23 63 M 2 60-64 43:00.6 43:00.6 47 Daniel Redlien Rockledge FL 20 29 M 2 25-29 43:04.9 43:04.9 48 Tim Larson Titusville FL 233 50 M 4 50-54 43:20.8 43:20.8 49 Richard Ferrell Oviedo FL 219 61 M 3 60-64 43:43.2 43:43.2 50 Chris Bainbridge Titusville FL 300 51 M 5 50-54 43:56.1 43:56.1 51 Brent Cook Orlando FL 307 64 M 4 60-64 44:15.5 44:15.5 52 William Grimes Orlando FL 101 36 M 4 35-39 44:19.4 44:19.4 53 Ryan Hieronymes Titusville FL 264 37 M 5 35-39 44:27.0 44:27.0 54 Dick White Cocoa Beach FL 122 61 M 5 60-64 44:36.9 44:36.9 55 Hal Perlman Titusville FL 269 51 M 6 50-54 44:52.0 44:52.0 56 Rick Suarez Viera FL 336 59 M 5 55-59 45:15.1 45:15.1 57 Wesley Pusey Apex NC 292 30 M 2 30-34 45:58.8 45:58.8 58 Joseph Raley Mims FL 228 52 M 7 50-54 47:14.8 47:14.8 59 Justin Miner Windermere FL 98 38 M 6 35-39 47:44.1 47:44.1 60 Mark Conant Cocoa FL 342 18 M 2 15-19 47:53.7 47:53.7 61 Luke Archer Titusville FL 183 24 M 3 20-24 47:54.2 47:54.2 62 Joshua Stamm Titusville FL 126 32 M 3 30-34 48:04.2 48:04.2 63 Derik Smith Titusville FL 198 44 M 9 40-44 48:05.5 48:05.5 64 Daryl Gilbert Rockledge FL 125 58 M 6 55-59 48:07.1 48:07.1 65 Robert Meadows Malabar FL 287 59 M 7 55-59 48:50.3 48:50.3 66 Joe Deen Sharpes 29 57 M 8 55-59 48:58.7 48:58.7 67 Ron McGrier Orlando FL 197 37 M 7 35-39 49:46.4 49:46.4 68 Harold Smith Sebring FL 61 77 M 2 75-79 49:56.1 49:56.1 69 Brian Smith Cocoa FL 348 55 M 9 55-59 52:09.1 52:09.1 70 Bruce Baker Titusville FL 211 67 M 5 65-69 52:32.7 52:32.7 71 James Conant Cocoa FL 135 55 M 10 55-59 52:37.4 52:37.4 72 Ken Barnes Titusville FL 186 23 M 4 20-24 52:59.7 52:59.7 73 Vern Thomas Satillite Beach 60 67 M 6 65-69 54:01.9 54:01.9 74 Ed Harrison Titusville FL 37 69 M 7 65-69 56:14.3 56:14.3 75 John Garcia Mims FL 170 45 M 10 45-49 58:47.2 58:47.2 76 Kevin Berry Titusville FL 330 56 M 11 55-59 59:55.9 59:55.9 77 Joseph Dugan Titusville 30 37 M 8 35-39 1:01:05.3 1:01:05.3 78 Devon Engel Merritt Island FL 301 9 M 2 9-11 1:02:07.7 1:02:07.7 79 Bob Pecor Melbourne Beach FL 134 79 M 3 75-79 1:02:13.9 1:02:13.9 80 R. C. Koontz Merritt Island FL 121 67 M 8 65-69 1:04:38.7 1:04:38.7 81 Stuart Olson Oviedo FL 234 74 M 1 70-74 1:07:15.4 1:07:15.4 82 Robert Swann Mims FL 201 71 M 2 70-74 1:07:15.5 1:07:15.5 83 Morris Johnson Cocoa Beach FL 131 76 M 4 75-79 1:07:19.6 1:07:19.6 84 Raymond Traynor Orlando FL 78 53 M 8 50-54 1:07:26.7 1:07:26.7 85 Robert French Satellite Beach FL 235 58 M 12 55-59 1:18:48.8 1:18:48.8 86 Walter Lablanc Cocoa FL 195 29 M 3 25-29 1:20:04.8 1:20:04.8 DQ Gene Pichardo Mims FL 87 64 M DQ 60-64 --- ---