RUN RUN SANTA 1 MILE RUN / WALK
December 24, 2021, 7:30 am Start
Calvary Chapel, Viera, Florida
Race Director: Brittany Streufert
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com
Questions: events@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION

Race Name

Place O'All No. Name Age City St Time
1 1 466 Zeke Zauner 28 Palm Bay FL 4:44.32
2 2 216 Ed Donner 45 Satellite Beach FL 5:00.42
3 3 1541 Shane Streufert 49 Melbourne FL 5:03.54
Race Name

Race Name


MALE MASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 4 284 Steve Hedgespeth 43 Melbourne FL 5:03.41
Race Name

Race Name


MALE GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 11 750 Gary Gates 56 Melbourne Beach FL 5:34.77
Race Name

Race Name


MALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 24 188 Joe Hultgren 62 Melbourne FL 6:06.95
Race Name

Race Name

AGE-GROUP RESULTS

Race Name


MALE AGE GROUP: 01 - 08

Place O'All No. Name Age City St Time
1 146 744 Isaiah Peter 08 Rockledge FL 8:22.73
2 151 195 Weston Moulton 07 North Adams MA 8:24.38
3 158 384 Noah Cowart 07 Titusville FL 8:26.92
4 196 94 Caleb Donovan 08 Merritt Island FL 8:51.55
5 225 1532 Jacob Bridenbecker 08 Palm Bay FL 9:15.35
6 263 742 Chase Fugleberg 08 Rockledge FL 9:44.26
7 276 206 Julian Bullock 08 Palm Bay FL 9:53.19
8 286 585 Kai Colangelo- Rivera 06 Indian Harbour Beach FL 9:59.13
9 302 455 Ethan Weber 06 Merritt Island FL 10:12.00
10 324 142 Ryder Barrett 07 Rockledge FL 10:33.33
11 345 316 Declan Schweich 08 Melbourne FL 10:56.77
12 349 314 Chattan Whitson 07 Melbourne FL 11:01.65
13 350 431 Oliver Rodriguez 08 Fairfax VA 11:03.97
14 362 226 Parker Wise 07 Satellite Beach FL 11:12.04
15 366 315 Kallen Schweich 06 Melbourne FL 11:20.07
16 371 242 Joel Gawel 06 Melbourne FL 11:21.63
17 399 347 Andrew Coots 05 Melbourne FL 11:51.57
18 407 491 Ty Cooke 05 Melbourne FL 12:02.96
19 425 542 Zachary Packard 05 Rockledge FL 12:17.62
20 435 335 Jameson Bartlett 08 Malabar FL 12:32.85
21 437 616 Jackson Schill 06 Melbourne FL 12:35.07
22 468 127 Brekyn Ray 05 Cocoa FL 13:29.36
23 473 754 Bradley Yasso 08 Cocoa FL 13:33.59
24 487 755 Blake Yasso 07 Cocoa FL 13:43.09
25 515 121 Logan Eubanks 06 Rockledge FL 14:28.09
26 530 319 Damian Chacon 05 Melbourne FL 15:07.22
27 593 240 Colton Paholik 08 Melbourne FL 17:35.72
28 610 609 Oliver Butler 07 Melbourne FL 17:57.88
29 643 297 Lucas Hancock 07 Melbourne FL 18:46.58
30 706 573 Lukas Upshaw 02 Melbourne FL 20:02.74
31 724 764 Urijah Acosta 07 Melbourne FL 20:35.42
32 751 247 Lucca Santos 07 Rockledge FL 22:16.01
33 752 401 Alex Spivey 05 Palm Bay FL 22:43.07
34 755 700 Landyn Sordyl 06 Melbourne FL 22:44.30
Race Name


MALE AGE GROUP: 09 - 11

Place O'All No. Name Age City St Time
1 47 734 Cameron Perrin 09 Melbourne Beach FL 6:39.55
2 48 735 Chris Perrin 09 Melbourne Beach FL 6:43.54
3 83 159 Brenden Holman 11 Melbourne FL 7:34.30
4 107 662 Jamin Dunham 10 Vero Beach FL 7:57.41
5 132 25 Jackson Powell 09 Palm Bay FL 8:15.58
6 137 792 Brayden Howard 11 Melbourne FL 8:17.07
7 173 633 Finn Durbin 09 Melbourne FL 8:35.93
8 211 673 Atlan Alvarez 09 Melbourne FL 9:04.63
9 229 691 Aidan Woo 10 Rockledge FL 9:20.71
10 242 317 Jaron Schweich 11 Melbourne FL 9:30.00
11 273 635 Maddox Frye 11 Melbourne FL 9:51.26
12 298 451 Wyatt Vore 11 Merritt Island FL 10:09.61
13 301 453 Bryce Vore 11 Merritt Island FL 10:11.85
14 318 143 Zander Barrett 09 Rockledge FL 10:26.61
15 330 747 Shane Tutino 11 Rockledge FL 10:41.39
16 372 689 Michael Costa 09 Palm Bay FL 11:21.80
17 397 87 Henry Dudley 09 Merritt Island FL 11:47.60
18 412 149 Liam Emerson 09 Grant FL 12:10.48
19 414 150 Chase Emerson 11 Grant FL 12:11.32
20 431 777 Chase Schwartz 09 Melbourne FL 12:25.97
21 495 713 Jacob Green 11 Melbourne Beach FL 14:07.19
22 524 739 Alexander Wall 10 Rockledge FL 14:44.35
23 525 475 Darnell "dj" Brown 10 Cocoa FL 14:44.56
24 541 1547 Asher Beasley 10 Port Saint Lucie FL 15:32.16
25 544 307 Rex Campbell 10 Melbourne FL 15:45.18
26 635 323 Wyatt Schwahl 09 Cocoa Beach FL 18:31.76
27 642 517 David Flirt 11 Palm Bay FL 18:41.30
28 695 763 Xavier Acosta 10 Rockledge FL 19:47.52
29 696 463 Julian Palazzolo 10 Rockledge FL 19:48.23
30 737 299 Anthony Hancock 10 Melbourne FL 21:07.46
Race Name


MALE AGE GROUP: 12 - 14

Place O'All No. Name Age City St Time
1 12 257 Aiden Germain 12 Viera FL 5:36.59
2 22 47 Michael Girard 13 Rockledge FL 6:03.06
3 30 1529 Zander Colangelo 13 Indian Harbour Beach FL 6:14.33
4 43 331 Alex Giglietti 14 Viera FL 6:34.83
5 72 660 Colin Blachford 12 Vero Beach FL 7:17.98
6 81 779 Connor Ridgley 13 Viera FL 7:29.40
7 94 75 Zachary Chamblin 12 Merritt Island FL 7:45.40
8 96 458 Dylan Dietrick 14 Merritt Island FL 7:47.95
9 124 565 Jonathan Picard 14 Palm Bay FL 8:07.19
10 139 254 Roman Carlson 14 Merritt Island FL 8:17.27
11 143 484 Elijah Peter 13 Rockledge FL 8:18.65
12 161 1557 Joseph Costa 12 Palm Bay FL 8:28.20
13 199 632 Quin Durbin 12 Melbourne FL 8:52.97
14 227 328 Justus Giglietti 12 Viera FL 9:18.34
15 251 221 Jadon Watson 12 Palm Bay FL 9:40.84
16 310 464 Nino Palazzolo 12 Rockledge FL 10:20.25
17 336 296 Carson Lynch 12 Melbourne FL 10:46.61
18 377 602 Diego Sanchez 14 Rockledge FL 11:23.67
19 421 629 Kallan Martin 12 Melbourne FL 12:14.22
20 659 626 Jackson Chiesa 13 Melbourne FL 19:11.40
21 676 717 Takoda Roberts 13 Melbourne FL 19:28.32
22 697 411 Brady Griffin 13 Melbourne FL 19:49.62
23 720 145 Leo Lopes 12 Melbourne FL 20:32.26
24 726 575 Stage Jones 14 Melbourne FL 20:36.58
Race Name


MALE AGE GROUP: 15 - 19

Place O'All No. Name Age City St Time
1 5 638 Jack Girard 15 Rockledge FL 5:07.44
2 8 661 Evan Dunham 16 Vero Beach FL 5:19.00
3 9 427 Thomas Hewatt 18 Rockledge FL 5:29.22
4 37 37 Jordan Bennard 17 Rockledge FL 6:24.52
5 38 213 Jackson Parks 16 Rockledge FL 6:27.83
6 39 586 David Wiedenhoeft 19 Melbourne FL 6:30.70
7 40 462 Gideon Ewerdt 15 Palm Bay FL 6:30.92
8 44 442 Jameson Isom 18 Satellite Beach FL 6:36.35
9 54 646 Nicholas Karakunnel 19 Potomac MD 6:53.17
10 57 714 Michael Green 15 Melbourne Beach FL 6:54.35
11 62 549 Timothy Worthington 19 Melbourne FL 7:02.20
12 67 554 Wesley Wolf 15 Palm Bay FL 7:13.41
13 85 277 Bryce Hattrup 19 Melbourne FL 7:35.20
14 89 344 Thomas Wyman 15 Cocoa FL 7:40.13
15 99 265 Owen Lilienthal 18 Melbourne FL 7:49.43
16 120 294 Gavin Critchfield 19 Melbourne FL 8:04.00
17 134 721 Jaxson Phillips 16 Rockledge FL 8:16.03
18 135 82 Pierce Dima 18 Rockledge FL 8:16.11
19 145 468 Ethan Maden 19 Melbourne FL 8:20.68
20 153 548 Jonathan Worthington 15 Melbourne FL 8:24.40
21 163 270 Meechai Kerr 15 Viera FL 8:28.99
22 189 251 Mason Billingsley 19 Melbourne FL 8:46.38
23 213 253 Salvatore Carlson 16 Merritt Island FL 9:07.49
24 252 625 Jacob Chiesa 16 Melbourne FL 9:41.29
25 261 281 Anthony Fisk 17 Merritt Island FL 9:43.26
26 327 162 Bradley Topping 16 Melbourne FL 10:39.75
27 586 163 Jared E Topping 19 Melbourne FL 17:28.64
28 689 610 Corbin Elkins 19 Melbourne FL 19:41.82
Race Name


MALE AGE GROUP: 20 - 24

Place O'All No. Name Age City St Time
1 6 417 Michael Shenbaum 20 Melbourne FL 5:07.52
2 19 725 Zack Nahass 22 Palm Bay FL 5:56.76
3 31 726 Christopher Silva 21 Palm Bay FL 6:17.08
4 32 606 Jack Wagner 24 Rockledge FL 6:17.64
5 35 509 Vincent Schiffer 21 Melbourne FL 6:22.87
6 90 1536 The Grinch 22 Titusville FL 7:42.27
7 127 392 Nicholas Crane 22 Cocoa FL 8:08.80
8 184 753 Jake Stevens 24 Summerville FL 8:42.98
9 206 446 Jonathan Boucher 24 Merritt Island FL 9:00.33
10 209 605 Blake Wagner 21 Viera FL 9:04.43
11 254 235 Nickolas Lake 24 Rockledge FL 9:41.59
12 260 268 Glenn Smith 24 Melbourne FL 9:43.17
13 285 584 Logan Colangelo 21 Indian Harbour Beach FL 9:58.24
14 293 264 Austin Smith 21 Melbourne FL 10:04.80
15 409 1545 Ethan Fischer 20 Kissimmee FL 12:08.93
16 426 204 Jack Levitt 21 Satellite Beach FL 12:23.24
17 535 650 Thomas Stoeckert 22 Melbourne FL 15:10.64
18 551 557 Weston Hall 21 Rockledge FL 16:01.66
19 664 429 Bailey Hewatt 24 Rockledge FL 19:18.54
20 742 340 Liam Henzmann 23 Cocoa FL 21:34.44
Race Name


MALE AGE GROUP: 25 - 29

Place O'All No. Name Age City St Time
1 36 43 Scott Marion 25 Cape Canaveral FL 6:23.37
2 84 569 Parker Matson 26 Rockledge FL 7:34.64
3 130 655 Shane Smith 25 Sanford FL 8:14.78
4 166 733 Vinayak Sundar 26 Melbourne FL 8:31.00
5 183 738 Joshua Teramae 27 Merritt Island FL 8:42.61
6 201 470 James Cornett 25 Melbourne FL 8:55.39
7 222 252 Jamie Carlson 25 Merritt Island FL 9:11.30
8 233 478 Justin Anderson 27 West Melbourne FL 9:23.80
9 236 343 Logan Timmons 28 Chicago IL 9:25.02
10 271 539 Anthony Moran 26 Kissimmee FL 9:49.06
11 374 243 Blaze Gawel 26 Melbourne FL 11:22.18
12 509 592 Tyler Enright 25 Viera FL 14:20.41
13 608 797 Jeff Espinal 26 Palm Bay FL 17:57.41
14 626 552 Wade Barrett 29 Cocoa FL 18:25.24
Race Name


MALE AGE GROUP: 30 - 34

Place O'All No. Name Age City St Time
1 25 171 Jeremy Hermanson 34 Titusville FL 6:07.64
2 42 530 Sean Wilkin 31 Merritt Island FL 6:32.17
3 60 648 Ricky Phillips 32 Conshohocken PA 6:59.55
4 63 771 Patrick Killeavy 30 Dallas TX 7:07.73
5 103 11 Joe Dixon 34 Melbourne FL 7:51.86
6 108 1549 Stevie Ray Stark 30 Vero Beach FL 7:57.91
7 123 369 Ryan Zeldes 34 Orlando FL 8:07.02
8 175 71 Jonathan Herd 34 Titusville FL 8:38.43
9 194 778 Chris Hebert 30 Palm Bay FL 8:50.91
10 238 261 Travis Smith 30 Nashville TN 9:25.76
11 283 522 Dakota Mincey 30 Palm Bay FL 9:57.36
12 423 1511 Austin Spencer 33 Rockledge FL 12:16.49
13 652 786 Rick Shultz 33 Orlando FL 18:57.49
14 665 130 Matt Cusick 33 Palm Bay FL 19:19.87
15 692 642 Jesse Thomas 31 Cocoa FL 19:44.82
16 693 526 Miguel Demore 31 Rockledge FL 19:45.06
17 703 574 Zak Upshaw 33 Melbourne FL 20:01.82
Race Name


MALE AGE GROUP: 35 - 39

Place O'All No. Name Age City St Time
1 14 33 Jerry Kalka 35 Titusville FL 5:37.37
2 26 27 David Schatz 37 Palm Bay FL 6:08.40
3 27 781 Ken McLeod 37 Roanoke VA 6:08.86
4 51 212 Matthew Kanagy 36 Melbourne FL 6:49.12
5 80 415 Dallas Peck 35 Palm Bay FL 7:27.00
6 122 465 Anton Kiriwas 38 Orlando FL 8:06.26
7 149 405 Joshua Koester 39 Melbourne FL 8:23.80
8 159 197 Jim Moulton 35 North Adams MA 8:27.00
9 186 23 Jonathan Powell 36 Palm Bay FL 8:44.91
10 274 207 Jack Bullock 35 Palm Bay FL 9:51.62
11 361 228 George Wise 36 Satellite Beach FL 11:11.98
12 368 794 Jason Baird 38 Viera FL 11:20.52
13 383 756 Mike Yasso 39 Cocoa FL 11:27.55
14 424 544 Patrick Packard 39 Rockledge FL 12:17.58
15 440 617 David Schill 38 Melbourne FL 12:37.54
16 501 224 Mark Watson 39 Palm Bay FL 14:12.99
17 575 403 Tadd Hale 36 Palm Bay FL 17:05.20
18 629 567 Eric Zacher 38 Rockledge FL 18:27.49
19 746 448 Jon Szul 36 Cocoa Beach FL 21:37.38
Race Name


MALE AGE GROUP: 40 - 44

Place O'All No. Name Age City St Time
1 10 623 Joel Rivera 42 Melbourne FL 5:33.10
2 13 120 Mike Moulton 42 Cocoa Beach FL 5:36.86
3 29 232 Joshua Maitlen 42 Rockledge FL 6:12.27
4 33 219 Todd West 44 Merritt Island FL 6:22.43
5 74 1501 Kevin McCaughin 44 Rockledge FL 7:20.77
6 162 477 William Burk 42 Palm Bay FL 8:28.99
7 168 488 Phil Sweeney 42 Merritt Island FL 8:32.06
8 195 295 Johnathan Critchfield 41 Melbourne FL 8:51.18
9 197 731 Joshua Pray 40 Titusville FL 8:51.69
10 200 96 Robert Donovan 41 Merritt Island FL 8:53.02
11 203 780 Josh Sulkes 40 Viera FL 8:56.69
12 217 767 James Dennard 40 Titusville FL 9:08.91
13 240 693 Derek Woo 43 Rockledge FL 9:26.62
14 253 496 Bobby Clark 44 Melbourne FL 9:41.41
15 259 282 Todd Fisk 42 Merritt Island FL 9:42.85
16 270 659 Bill Blachford 41 Vero Beach FL 9:49.00
17 277 329 Joe Giglietti 41 Viera FL 9:54.13
18 284 157 Scott Holman 42 Melbourne FL 9:57.63
19 319 279 Lorin Hattrup 44 Melbourne FL 10:26.97
20 322 144 Aubrey Barrett 44 Rockledge FL 10:31.86
21 367 318 Jake Schweich 43 Melbourne FL 11:20.31
22 376 177 Richard Bean 41 Melbourne FL 11:22.81
23 403 151 Jeffrey Emerson 41 Grant FL 12:00.79
24 513 124 Chris Conrad 42 Rockledge FL 14:27.13
25 592 238 Brandon Pace 40 Melbourne FL 17:34.79
26 613 118 Nicholas Taylor 44 Sioux City IA 18:04.45
27 735 300 William Hancock 42 Melbourne FL 21:00.09
28 758 675 Dane Sordyl 42 Melbourne FL 22:47.41
Race Name


MALE AGE GROUP: 45 - 49

Place O'All No. Name Age City St Time
1 15 598 Craig Booth 45 Palm Bay FL 5:40.27
2 18 186 Robert Toenjes 45 Melbourne FL 5:50.77
3 28 175 Nate Dwenger 45 Melbourne FL 6:11.41
4 46 716 Max Green 47 Melbourne Beach FL 6:37.00
5 50 461 Edward Buckalew 47 Xenia OH 6:47.78
6 58 46 James Girard 45 Rockledge FL 6:54.87
7 69 783 Sean Callahan 47 Melbourne FL 7:15.41
8 95 1535 Brian Bridenbecker 45 Palm Bay FL 7:45.75
9 150 571 Robin Rodgers 48 Palm Bay FL 8:24.18
10 174 690 Joseph Costa 47 Palm Bay FL 8:37.91
11 216 184 Josh McInturf 48 Ocala FL 9:08.47
12 249 528 Jeremy Stewart 46 Melbourne FL 9:39.99
13 262 743 Ryan Fugleberg 47 Rockledge FL 9:43.68
14 266 795 John Clapsaddle 45 Palm Bay FL 9:47.45
15 317 390 Mathew Casey 48 Melbourne FL 10:26.09
16 329 164 Jared Topping 47 Melbourne FL 10:40.44
17 337 41 Jason McIntire 47 Melbourne FL 10:47.02
18 352 435 Kirby Watson 46 Rockledge FL 11:06.83
19 358 433 Gus Rodriguez 47 Fairfax VA 11:11.54
20 363 1527 Michael Johnston 48 Port Saint Lucie FL 11:12.34
21 434 360 Jim Barnhart 46 Satellite Beach FL 12:27.83
22 484 407 Charles Heinen 48 Rockledge FL 13:42.45
23 619 273 Jonathan Kerr 47 Viera FL 18:13.23
24 630 108 Jared Tomlinson 45 Melbourne FL 18:27.85
25 639 377 Christopher Fedele 49 Viera FL 18:38.34
26 686 560 Myron Taylor 46 Rockledge FL 19:36.77
27 734 304 Matt Campbell 49 Melbourne FL 20:58.57
28 750 579 Flavio Santos 47 Rockledge FL 22:05.98
Race Name


MALE AGE GROUP: 50 - 54

Place O'All No. Name Age City St Time
1 17 536 Andrew Farrell 51 Orlando FL 5:50.12
2 55 416 Steven Shenbaum 53 Melbourne FL 6:53.90
3 73 231 Brian Krause 51 Orlando FL 7:20.13
4 98 745 Steven Winfough 52 Rockledge FL 7:49.33
5 104 709 Peter Barile 53 Palm Bay FL 7:52.88
6 118 287 Chris Barry 54 Rockledge FL 8:02.61
7 142 550 Jeff Worthington 52 Melbourne FL 8:18.45
8 177 708 Eric Purvis 50 Melbourne FL 8:39.59
9 230 608 Erik Wagner 53 Rockledge FL 9:21.55
10 239 467 Kevin Maden 50 Melbourne FL 9:26.54
11 267 727 James Sweet 52 Titusville FL 9:47.90
12 340 168 Rick Wiedenhoeft 54 Melbourne FL 10:53.50
13 400 346 Everett Coots 53 Melbourne FL 11:52.17
14 413 326 Robert Box 50 Merritt Island FL 12:11.27
15 457 397 David Miles 53 Indian Harbour Beach FL 13:08.21
16 461 379 Adam Smith 50 Melbourne FL 13:14.17
17 522 740 John Wall 51 Rockledge FL 14:43.78
18 540 322 Randall Hubbard 54 Melbourne FL 15:25.64
19 594 504 Sean Jeddrie 51 Melbourne FL 17:36.00
20 603 256 Michael Carlson 53 Merritt Island FL 17:48.01
21 632 541 Christopher Zeuli 50 Cocoa FL 18:28.38
22 673 472 Lawrence Austin 53 Cocoa FL 19:27.54
Race Name


MALE AGE GROUP: 55 - 59

Place O'All No. Name Age City St Time
1 16 636 Jeff Gleacher 57 Cocoa Beach FL 5:46.00
2 23 1538 Michael Walker 56 Viera FL 6:03.79
3 53 167 Stephen Bernstein 57 West Melbourne FL 6:51.22
4 66 537 Jorge Abreu 59 Titusville FL 7:13.39
5 77 614 Paul Pirillo 56 Melbourne FL 7:24.72
6 82 189 Jim Westermeyer 56 Cape Canaveral FL 7:29.76
7 129 1554 Robert Lee 57 Melbourne FL 8:13.77
8 226 266 Will Lilienthal 56 Melbourne FL 9:16.81
9 234 668 Mark Miller 57 Melbourne FL 9:24.04
10 290 263 Carl Smith 59 Melbourne FL 10:03.47
11 323 267 Suzanne Carlile 55 Merritt Island FL 10:33.17
12 325 1514 Steven Hebert 59 Palm Bay FL 10:35.46
13 378 704 Ed Fargo 57 Melbourne FL 11:25.02
14 405 1523 Dave Fickett 59 Melbourne FL 12:02.25
15 443 1518 Roger Mueller 56 Palm Bay FL 12:44.73
16 453 613 Ron Kunz 56 Longwood FL 12:57.10
17 469 152 Mike Knight 56 Cocoa FL 13:31.23
18 507 595 Robert Enright 55 Melbourne FL 14:18.99
19 516 457 Todd Dietrick 57 Merritt Island FL 14:30.76
20 552 558 Ryan Hall 55 Rockledge FL 16:02.20
21 581 705 John Caulfield 56 Cocoa FL 17:21.91
22 589 20 Michael Carver 56 Titusville FL 17:31.70
23 621 553 Danny Barrett 57 Cocoa FL 18:21.34
24 700 421 Paul Kearney 56 Rockledge FL 19:56.05
25 766 148 Mike Mahoney 59 Melbourne FL 28:09.08
Race Name


MALE AGE GROUP: 60 - 64

Place O'All No. Name Age City St Time
1 41 601 Art Anderson 62 Melbourne FL 6:31.00
2 79 91 Paul Woodbury 63 Viera FL 7:26.93
3 91 1555 Ned Voska 61 Cocoa Beach FL 7:44.05
4 207 430 Jim Twigg 60 Melbourne FL 9:00.36
5 219 293 Rick Mason 64 Oviedo FL 9:09.12
6 373 751 Mike Gawel 61 Melbourne FL 11:21.82
7 459 766 Scott Rigell 61 Titusville FL 13:11.83
8 508 593 Edward Enright 62 Viera FL 14:19.35
9 527 114 Ken Flieder 63 Cocoa FL 15:02.25
10 580 486 Selwyn Samuels 62 Rockledge FL 17:09.26
11 596 502 Raymond Bessenaire 64 Melbourne FL 17:37.98
12 606 534 Bill Jarvis 61 Melbourne FL 17:51.31
13 615 520 Randall Shiver 62 Satellite Beach FL 18:06.83
14 648 789 Steve Japp 63 Orlando FL 18:55.39
15 663 682 Pat Roberts 61 Indian Harbour Beach FL 19:17.41
16 683 425 Brian Reinert 63 Melbourne FL 19:33.42
17 738 1505 Stuart Waldron 63 Melbourne FL 21:11.28
18 745 449 Brad Strella 63 Cocoa Beach FL 21:36.10
19 770 356 Michael Tapper 60 Melbourne FL 30:46.52
Race Name


MALE AGE GROUP: 65 - 69

Place O'All No. Name Age City St Time
1 45 1563 Sal Farino 65 Cape Canaveral FL 6:36.71
2 56 1522 Matt Mahoney 66 Melbourne FL 6:54.32
3 102 1517 Michael Pagoria 66 Palm Bay FL 7:49.82
4 110 447 Paul Boucher 69 Merritt Island FL 7:58.30
5 128 600 Moe Desrosiers 67 Melbourne FL 8:10.35
6 382 66 Kenneth Charles 66 Cocoa FL 11:27.41
7 479 3 Kenneth Manfra 69 Melbourne FL 13:40.70
8 491 351 Scott Wilfong 65 Merritt Island FL 14:02.77
9 518 545 James Cornthwaite 67 Melbourne FL 14:32.39
10 547 686 Karl Holub 65 Pasadena MD 15:51.71
11 554 651 Lee Stoeckert 65 Melbourne FL 16:09.57
12 560 339 John Bartlett 68 Palm Bay FL 16:25.02
13 628 338 Gary Stutte 65 Titusville FL 18:26.77
14 717 138 Grant Jordan 69 Melbourne FL 20:29.60
15 762 106 Jack Musgrave 67 Palm Bay FL 23:43.39
Race Name


MALE AGE GROUP: 70 - 74

Place O'All No. Name Age City St Time
1 86 211 Thomas Stokes 72 Melbourne FL 7:36.18
2 133 312 Skip Oswald 70 Cocoa Beach FL 8:15.83
3 296 192 Bob Chilson 70 North Adams MA 10:06.97
4 379 68 Vern Thomas 74 Melbourne FL 11:25.30
5 389 439 Joseph Mignogna 70 Melbourne FL 11:31.87
6 406 51 Ray Brown 74 Melbourne FL 12:02.54
7 444 49 David Farrall 73 Melbourne Beach FL 12:45.46
8 564 760 Mike Hurley 70 Rockledge FL 16:43.91
9 760 444 Don Homer 74 Port Saint Lucie FL 23:39.47
Race Name


MALE AGE GROUP: 75 - 79

Place O'All No. Name Age City St Time
1 115 58 David Grant 75 Viera FL 7:59.99
2 179 50 Gary Castner 76 Melbourne FL 8:41.23
3 386 74 George Then 79 Indian Harbour Beach FL 11:31.04
4 528 497 Ray Peterson 78 Melbourne FL 15:06.65
5 529 418 Gerry Fahey 78 Melbourne FL 15:07.12
6 562 86 Ernest Wagner 75 Cocoa Beach FL 16:35.97
7 712 179 Gary Shetzline 76 Merritt Island FL 20:14.09
8 730 198 David Kobey 79 Viera FL 20:47.85
Race Name


MALE AGE GROUP: 80 - 99

Place O'All No. Name Age City St Time
1 714 190 Pat Luczak 87 Melbourne FL 20:21.77
Race Name


OVERALL FEMALE CHAMPION

Race Name

Place O'All No. Name Age City St Time
1 7 217 Kaitlin Donner 32 Indian Harbour Beach FL 5:15.39
2 19 382 Mandi Rishel 44 Melbourne FL 6:00.68
3 20 737 Tara Perrin 43 Melbourne Beach FL 6:03.80
Race Name

Race Name


FEMALE MASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 34 362 Bambi Sweeney 44 Merritt Island FL 6:22.75
Race Name

Race Name


FEMALE GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 59 246 Galyn Schenk 59 Melbourne FL 6:56.04
Race Name

Race Name


FEMALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City St Time
1 75 70 Robin Moran 64 Melbourne FL 7:21.10
Race Name

Race Name

AGE-GROUP RESULTS

Race Name


FEMALE AGE GROUP: 01 - 08

Place O'All No. Name Age City St Time
1 157 194 Abby Moulton 08 North Adams MA 8:26.22
2 218 562 Emilie Carton 06 Melbourne FL 9:09.05
3 272 729 Reena Blachford 07 Vero Beach FL 9:49.18
4 299 10 Ayla Dixon 06 Melbourne FL 10:10.26
5 311 790 Demilanys Mercado 07 Kissimmee FL 10:20.89
6 314 688 Camila Alvarez 07 Melbourne FL 10:23.11
7 348 620 Gabriela Rivera 06 Melbourne FL 11:00.57
8 365 793 Brinley Baird 07 Viera FL 11:20.00
9 375 176 Natalia Uppling - Bean 08 Melbourne FL 11:22.42
10 416 158 Liana Holman 08 Melbourne FL 12:11.64
11 422 543 Samantha Packard 06 Rockledge FL 12:15.42
12 430 473 Arianna Smith 08 Cocoa FL 12:25.45
13 448 523 Phoebe Crouch 07 Titusville FL 12:52.35
14 452 375 Zo„© Fedele 08 Viera FL 12:55.85
15 464 222 Eva Watson 07 Palm Bay FL 13:19.15
16 475 507 Emma Stewart 08 Melbourne FL 13:39.98
17 476 202 Eva Turkett 07 Melbourne FL 13:40.11
18 480 494 London Clark 06 Melbourne FL 13:41.02
19 483 408 Alina Heinen 07 Rockledge FL 13:42.39
20 493 123 Alyssa Eubanks 07 Rockledge FL 14:04.96
21 503 582 Rowan Irving 08 Melbourne FL 14:14.23
22 521 386 Natisha Busch 08 Palm Bay FL 14:41.43
23 543 308 Ginger Campbell 08 Melbourne FL 15:43.01
24 563 578 Penelope Pippa 08 Melbourne FL 16:39.20
25 573 97 Presley Williams 08 Cocoa FL 17:02.11
26 591 237 Brynlee Pace 08 Melbourne FL 17:33.90
27 617 615 Sydney Schill 04 Melbourne FL 18:11.14
28 640 374 Alexi Fedele 05 Viera FL 18:38.96
29 660 298 Carmelina Hancock 08 Melbourne FL 19:13.17
30 698 410 Sophia Griffin 07 Melbourne FL 19:50.20
31 699 765 Zoey Acosta 05 Melbourne FL 19:54.22
32 732 305 Nora Campbell 04 Melbourne FL 20:54.27
33 756 701 Anna Marie Sordyl 03 Melbourne FL 22:44.76
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 09 - 11

Place O'All No. Name Age City St Time
1 49 185 Madison Toenjes 11 Melbourne FL 6:47.69
2 52 736 Jacquelyn Perrin 11 Melbourne Beach FL 6:51.12
3 88 622 Zoryana Rivera-Vargas 09 Melbourne FL 7:38.41
4 114 671 Selah Vignier 11 Palm Bay FL 7:59.90
5 180 227 Nora Wise 09 Satellite Beach FL 8:41.36
6 185 24 Roslyn Powell 11 Palm Bay FL 8:44.63
7 256 492 Avery Depelteau 11 Melbourne FL 9:41.70
8 292 746 Chloe Tutino 09 Rockledge FL 10:04.14
9 316 280 Grace Shagena 10 Merritt Island FL 10:25.95
10 447 524 Stella Crouch 10 Titusville FL 12:52.22
11 449 376 Brooklyn Fedele 10 Viera FL 12:53.03
12 456 309 Aurora Petty 10 Cocoa FL 13:04.52
13 462 784 Mila Mercado 09 Kissimmee FL 13:18.04
14 494 125 Avery Eubanks 09 Rockledge FL 14:05.50
15 499 581 Willow Irving 10 Melbourne FL 14:12.10
16 519 513 Anna Callihan 11 West Melbourne FL 14:40.43
17 545 248 Flavia Santos 09 Rockledge FL 15:49.35
18 566 200 Chloe Swanson 11 Rockledge FL 16:49.13
19 649 515 Aubree Marquez 11 Palm Bay FL 18:55.46
20 669 529 Maci Cook 10 Merritt Island FL 19:25.01
21 688 93 Adalie Donovan 10 Merritt Island FL 19:40.91
22 691 643 Peyton Thomas 09 Cocoa FL 19:43.91
23 716 146 Izzy Lopes 10 Melbourne FL 20:29.08
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 12 - 14

Place O'All No. Name Age City St Time
1 97 1562 Kirra Russell 12 Satellite Beach FL 7:48.50
2 101 349 Samantha Kervin 13 Palm Bay FL 7:49.66
3 109 612 Ella Kunz 13 Longwood FL 7:58.11
4 140 663 Aubrey Dunham 14 Vero Beach FL 8:17.89
5 165 503 Marlee Jeddrie 13 Melbourne FL 8:30.81
6 172 1533 Savannah Bridenbecker 12 Palm Bay FL 8:35.31
7 182 428 Sophie Thomas 13 Rockledge FL 8:42.44
8 191 694 Elisa Marie Peter 12 Rockledge FL 8:47.77
9 339 1556 Lillie Costa 12 Palm Bay FL 10:49.70
10 417 630 Kylie Martin 14 Melbourne IL 12:11.90
11 492 122 Christyn Conrad 12 Rockledge FL 14:04.83
12 497 223 Alia Watson 13 Palm Bay FL 14:11.41
13 618 271 Tasanee Kerr 14 Viera FL 18:12.81
14 633 107 Zyriahna Tomlinson 13 Melbourne FL 18:28.66
15 653 787 Addy Shultz 12 Orlando FL 18:57.63
16 678 174 Addison Dwenger 12 Melbourne FL 19:29.74
17 769 769 Katelyn Von Deck 14 Palm Bay FL 30:42.75
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

Place O'All No. Name Age City St Time
1 70 510 Isabella Schiffer 16 Melbourne FL 7:17.16
2 105 1531 Micala Swider 15 Palm Bay FL 7:55.22
3 121 483 Hayley Power 15 Melbourne FL 8:04.02
4 126 325 Lillianna Box 15 Merritt Island FL 8:08.75
5 141 434 Abigail Watson 16 Rockledge FL 8:18.29
6 258 624 Emma Agcaoili 17 Melbourne FL 9:42.66
7 268 667 Jennifer Miller 17 Melbourne FL 9:48.08
8 278 555 Hailey Bennard 16 Rockledge FL 9:54.46
9 315 278 Megan Hattrup 17 Melbourne FL 10:24.94
10 320 702 Tess Fargo 19 Melbourne FL 10:27.87
11 332 692 Kyla Woo 15 Rockledge FL 10:43.50
12 347 289 Adriana Whitson 17 Melbourne FL 11:00.20
13 392 645 Diana Karakunnel 18 Potomac MD 11:37.48
14 393 391 Allie Crane 18 Cocoa FL 11:41.32
15 396 88 Candice Milliate 16 Merritt Island FL 11:46.69
16 419 330 Emily Giglietti 17 Melbourne FL 12:13.12
17 542 604 Makena Wagner 19 Viera FL 15:36.69
18 568 81 Vivian Dima 17 Rockledge FL 16:52.63
19 675 173 Kiley Dwenger 17 Melbourne FL 19:28.31
20 677 172 Payton Dwenger 15 Melbourne FL 19:29.06
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

Place O'All No. Name Age City St Time
1 155 286 Alyssa Barry 23 Rockledge FL 8:25.58
2 232 333 Nicole McMillen 24 Melbourne FL 9:23.37
3 248 269 Natasha Bowman 24 Melbourne FL 9:39.89
4 334 710 Bryanne Parks 21 Rockledge FL 10:44.98
5 342 653 Brooke Ehlers 21 Melbourne FL 10:54.15
6 387 437 Morgan Mignogna 21 Melbourne FL 11:31.24
7 534 649 Aby Stoeckert 20 Melbourne FL 15:10.06
8 583 707 Ashlyn Caulfield 20 Cocoa FL 17:24.08
9 667 501 Sarah Kelliher 23 Rockledge FL 19:20.04
10 701 420 Samantha Kearney 24 Rockledge FL 19:56.10
11 705 419 Michelle Kearney 22 Rockledge FL 20:02.73
12 744 341 Allison Henzmann 23 Titusville FL 21:35.95
13 749 109 Hannah Duncan 21 Palm Bay FL 21:47.77
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

Place O'All No. Name Age City St Time
1 100 547 Rachel Weeks 25 Merritt Island FL 7:49.60
2 171 482 Stephanie Ojeda 28 Palm Bay FL 8:34.47
3 181 791 Verenice Garcia 28 Fellsmere FL 8:42.37
4 223 302 Yasmin Stiggons 25 Rockledge FL 9:11.32
5 235 479 Sarah Kaseman 28 West Melbourne FL 9:24.18
6 269 538 Tiffany Wieckowski 25 Merritt Island FL 9:48.84
7 282 518 Nicole Shiver 28 Satellite Beach FL 9:56.35
8 307 69 Sarena Baustert 25 Palm Bay FL 10:18.90
9 326 214 Danielle Hennessy 26 Rockledge FL 10:39.41
10 351 711 Justine Burke 29 Melbourne FL 11:06.43
11 398 292 Catie Mason 25 Oviedo FL 11:50.00
12 432 250 Christina Sanders 26 Indialantic FL 12:26.71
13 433 249 Abby Sanders 28 Indialantic FL 12:26.73
14 486 752 Katie Stevens 29 Summerville FL 13:42.60
15 512 471 Caeley Looney 25 Melbourne FL 14:25.89
16 536 685 Erin Upshur 25 Palm Bay FL 15:15.86
17 557 564 Kaitlyn Franza 26 Melbourne FL 16:18.93
18 609 796 Hailea Jones 25 Palm Bay FL 17:57.59
19 655 244 Taylor Gawel 26 Melbourne FL 19:00.39
20 694 527 Kiley Kelley 26 Rockledge FL 19:45.65
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

Place O'All No. Name Age City St Time
1 71 406 Tara Koester 34 Melbourne FL 7:17.43
2 154 385 Denae Cowart 30 Titusville FL 8:24.94
3 192 260 Ashley Smith 30 Nashville TN 8:48.81
4 198 141 Elies Cosme 33 Satellite Beach FL 8:52.64
5 204 12 Krysti Dixon 34 Melbourne FL 8:58.42
6 205 1 Alison Patro 32 Melbourne FL 8:59.48
7 210 511 Sarah Brock 34 Cambridge MA 9:04.49
8 237 262 Casey Gymrek 30 Nashville FM 9:25.64
9 264 155 Riley Fickett 31 Dudley MA 9:46.32
10 275 208 Rachel Bullock 34 Palm Bay FL 9:52.69
11 281 521 Ashley Mincey 30 Palm Bay FL 9:56.20
12 305 30 Cassandra Waudby 32 Rockledge FL 10:14.21
13 331 596 Kaleigh Schermer 33 Arvada CO 10:43.22
14 391 334 Tatiana Grijalva 33 Palm Bay FL 11:34.92
15 429 1512 Brianna Spencer 32 Rockledge FL 12:25.36
16 472 757 Amanda Yasso 33 Cocoa FL 13:32.97
17 488 409 Annah Heinen 34 Rockledge FL 13:43.79
18 500 724 Jessica Bennett 33 Hanover MD 14:12.39
19 539 587 Jessica Pearson 34 Rockledge FL 15:21.14
20 627 712 Virginia Alexander 34 Satellite Beach FL 18:26.27
21 654 785 Laura Shultz 34 Orlando FL 18:58.35
22 668 531 Stefanie Hoffman 30 Merritt Island FL 19:23.85
23 702 132 Amanda Cusick 32 Palm Bay FL 19:59.23
24 709 500 Sarah Dingus 31 Cocoa FL 20:06.17
25 723 516 Danielle Flirt 32 Palm Bay FL 20:34.48
26 741 450 Kelli Jones 31 Cocoa Beach FL 21:29.65
27 757 674 Sam Sordyl 33 Melbourne FL 22:47.11
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

Place O'All No. Name Age City St Time
1 64 489 Thais McCracken 38 Merritt Island FL 7:08.77
2 68 772 Katie Killeavy 35 Los Angeles CA 7:15.27
3 147 1530 Jillian Buckley 38 Melbourne FL 8:22.76
4 156 191 Mannon Fulford 38 Melbourne FL 8:25.84
5 160 196 Sara Moulton 35 North Adams MA 8:27.13
6 164 350 Misty Haystead 35 Saint Cloud FL 8:30.17
7 220 563 Adeline Jouanny 37 Melbourne FL 9:10.11
8 231 229 Kimberly Wise 37 Satellite Beach FL 9:22.82
9 241 628 Sarah Buckley 38 New York NY 9:28.40
10 287 637 Heather Howard 39 Melbourne FL 10:00.90
11 294 1534 Eileen Bridenbecker 39 Palm Bay FL 10:05.55
12 297 26 Cassandra Powell 35 Palm Bay FL 10:08.82
13 303 456 Sarah Weber 36 Merritt Island FL 10:12.99
14 309 723 Caitlin Caldwell 38 Rockledge FL 10:19.81
15 312 1515 Heather Talley 36 Palm Bay FL 10:21.04
16 381 178 Jaclyn Bean 38 Melbourne FL 11:26.83
17 385 225 Kristin Watson 39 Palm Bay FL 11:30.62
18 395 42 Jessica McDaniel 37 Melbourne FL 11:43.25
19 404 35 Tracy Geiger 37 Rockledge FL 12:01.86
20 436 680 Kristin Schwartz 39 Melbourne FL 12:33.23
21 477 508 Audrey Stewart 37 Melbourne FL 13:40.16
22 489 203 Amanda Turkett 37 Melbourne FL 13:44.61
23 505 732 Laura Anne Pray 39 Titusville FL 14:18.44
24 533 320 Lissette Chacon 36 Melbourne FL 15:10.00
25 576 404 Whitney Hale 35 Palm Bay FL 17:06.67
26 595 1503 Cassandra Woronka 39 Palm Bay FL 17:36.14
27 616 618 Lacy Schill 39 Melbourne FL 18:10.29
28 622 276 Sarah Davenport 35 Cocoa FL 18:23.82
29 634 239 Megan Pace 37 Melbourne FL 18:30.53
30 637 658 Julia Hosch 37 Rockledge FL 18:36.21
31 670 474 Nicki Miller 37 Cocoa FL 19:25.65
32 680 424 Kellie Reinert 35 Melbourne FL 19:31.72
33 684 559 Chandre' Taylor 39 Rockledge FL 19:34.63
34 690 644 Christina Hopkins 36 Cocoa FL 19:43.64
35 725 116 Kaitlin Cammock 35 Satellite Beach FL 20:35.52
36 733 306 Gina Campbell 39 Melbourne FL 20:54.99
37 754 402 Laura Spivey 39 Palm Bay FL 22:44.26
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

Place O'All No. Name Age City St Time
1 65 639 Charlotte Walters 42 Melbourne FL 7:11.59
2 76 187 Alicia Baker 41 Palm Bay FL 7:22.70
3 78 45 Lisa Girard 44 Rockledge FL 7:25.51
4 87 218 Hannahmarie Gifford-West 41 Merritt Island FL 7:37.10
5 92 44 Coach Lyons 40 Merritt Island FL 7:45.01
6 117 672 Shushana Vignier 42 Palm Bay FL 8:02.61
7 212 634 Gillian Durbin 42 Melbourne FL 9:05.29
8 215 768 Cherie Farrell 41 Titusville FL 9:08.41
9 228 619 Katy McBride 42 Orlando FL 9:19.59
10 300 748 Eileen Tutino 42 Rockledge FL 10:11.60
11 308 1558 Rachel Costa 44 Palm Bay FL 10:19.28
12 338 722 Jennifer Wilson 43 Rockledge FL 10:47.60
13 343 169 Leslie Nieto 40 Melbourne FL 10:54.29
14 346 656 Sally Lowe 42 Peoria IL 10:59.78
15 354 99 Tammi Cuellar 43 Cocoa FL 11:07.94
16 355 53 Amanda Shagena 40 Merritt Island FL 11:08.41
17 356 621 Mayra Vargas 41 Melbourne FL 11:09.09
18 357 432 Pamela Rodriguez 42 Fairfax VA 11:10.58
19 364 1540 Melissa Barsi 40 Vero Beach FL 11:13.73
20 401 92 Erica Brown 44 Hannah ND 11:57.91
21 415 160 Lauren Holman 41 Melbourne FL 12:11.48
22 418 631 Shannan Martin 43 Melbourne FL 12:12.01
23 420 332 Melody Giglietti 42 Viera FL 12:13.84
24 441 361 Katie Barnhart 42 Satellite Beach FL 12:39.40
25 451 378 Jennifer Fedele 43 Viera FL 12:54.89
26 470 288 Justine Derosa 44 Middlesex NJ 13:31.77
27 482 495 Carlyn Clark 44 Melbourne FL 13:41.48
28 502 583 Lindsey Irving 41 Melbourne FL 14:14.23
29 504 715 Deb Green 44 Melbourne Beach FL 14:15.14
30 514 126 Carrie Eubanks 41 Melbourne FL 14:28.04
31 526 387 Yuri Busch 43 Palm Bay FL 14:51.89
32 550 140 Alcione Otero 44 Rockledge FL 15:58.62
33 574 98 Andrea Defrates 42 Cocoa FL 17:02.46
34 587 165 Kelly Topping 44 Melbourne FL 17:30.20
35 599 1565 Alicia Pepin 43 Melbourne FL 17:44.36
36 601 1506 Christy Powell 43 Melbourne FL 17:45.50
37 611 611 Stacey Butler 44 Melbourne FL 17:58.06
38 623 413 Candice Strohm 40 Melbourne FL 18:24.47
39 636 241 Brooke Paholik 44 Melbourne FL 18:32.02
40 641 324 Angela Schwahl 43 Cocoa Beach FL 18:41.04
41 685 95 Julie Donovan 43 Merritt Island FL 19:35.08
42 715 348 Kristie Coots 43 Melbourne FL 20:27.43
43 739 301 Christine Crincoli 41 Melbourne FL 21:22.61
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

Place O'All No. Name Age City St Time
1 106 640 Dawn Murray 46 Melbourne FL 7:56.80
2 152 359 Rebecca Brooks 45 Melbourne FL 8:24.39
3 167 505 Marcia Jeddrie 45 Melbourne FL 8:31.36
4 190 485 Jancy Peter 46 Rockledge FL 8:46.51
5 193 1513 Rebecca Maitlen 48 Rockledge FL 8:49.84
6 224 577 Alli Nevin 48 Melbourne FL 9:11.68
7 257 741 Donna Fugleberg 46 Viera FL 9:42.17
8 265 283 Tammy Fisk 45 Merritt Island FL 9:46.68
9 288 443 Julie Isom 45 Satellite Beach FL 10:01.03
10 304 454 Katie Vore 46 Merritt Island FL 10:13.02
11 313 327 Adina Box 48 Merritt Island FL 10:21.15
12 328 572 Vicky Mederos-Rodgers 48 Palm Bay FL 10:40.21
13 360 1528 Ginny Lynne Johnston 47 Port Saint Lucie FL 11:11.79
14 410 1546 Karen Leigh Fischer 46 Kissimmee FL 12:09.16
15 439 551 Judy Worthington 48 Melbourne FL 12:35.46
16 450 525 Lillian Crouch 45 Titusville FL 12:53.31
17 478 493 Vicki Depelteau 49 Melbourne FL 13:40.48
18 510 647 Joyce Thomas 49 Potomac MD 14:23.30
19 511 481 Corey Power 47 Melbourne FL 14:24.00
20 520 514 Pamela Callihan 48 West Melbourne FL 14:40.52
21 532 469 Jamie Maden 45 Melbourne FL 15:09.57
22 538 719 Tanisha Byron 46 Melbourne FL 15:17.51
23 548 498 Johanna Ramirez 49 Melbourne FL 15:52.03
24 553 556 Jamie Bennard 45 Rockledge FL 16:03.62
25 584 183 Sherry Tuttle 47 Rockledge FL 17:27.56
26 597 657 Tracey Firkel 46 Melbourne FL 17:42.41
27 602 255 Aileen Carlson 45 Merritt Island FL 17:46.60
28 614 119 Trace Taylor 49 Sioux City IA 18:05.32
29 620 1552 Angela Miles 49 Vero Beach FL 18:18.89
30 624 345 Jennifer Wyman 45 Cocoa FL 18:24.83
31 625 337 Tammy Foster 46 Cocoa FL 18:25.04
32 661 627 Teresa Garrigan 47 Melbourne FL 19:13.28
33 666 426 Stacey Hewatt 48 Rockledge FL 19:20.02
34 672 476 April Austin 48 Cocoa FL 19:26.80
35 687 718 Jennifer Roberts 46 Melbourne FL 19:39.24
36 719 147 Dominique Ciccone 47 Melbourne FL 20:30.76
37 722 762 Shay Acosta 47 Rockledge FL 20:32.90
38 748 113 Tammie Rhodes 48 Melbourne FL 21:46.28
39 759 1548 Christy Beasley 47 Port Saint Lucie FL 23:39.05
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

Place O'All No. Name Age City St Time
1 61 1550 Mary Hofmeister 54 Malabar FL 6:59.91
2 116 258 Ann Yarbrough 52 Melbourne FL 8:02.03
3 119 1504 Lisa Hamelin 50 Indian Harbour Beach FL 8:03.72
4 169 64 Cyndi Bergs 51 Merritt Island FL 8:32.44
5 178 62 Julie Cowan 51 Viera FL 8:40.94
6 187 181 Dawn Gregor 54 Melbourne Beach FL 8:45.23
7 243 48 Julie Ferguson 50 Melbourne FL 9:31.31
8 250 395 Eileen Kratzer 50 Waynesboro VA 9:40.17
9 291 566 Carolyn Picard 50 Palm Bay FL 10:03.63
10 335 215 Shannon Parks 51 Rockledge FL 10:45.79
11 341 654 Jodi Ehlers 51 Melbourne FL 10:53.66
12 359 393 Tammy Shelley 50 Melbourne FL 11:11.78
13 390 354 Patty Jackson 51 Melbourne FL 11:31.88
14 460 380 Anissa Smith 52 Melbourne FL 13:12.77
15 466 728 Courtenay Lyons 50 Titusville FL 13:22.52
16 471 321 Amy Hubbard 51 Bartlett TN 13:32.04
17 506 594 Laurie Enright 51 Viera FL 14:18.82
18 517 459 Lamis Dietrick 52 Merritt Island FL 14:31.38
19 546 259 Cristina Quinn 52 West Melbourne FL 15:51.64
20 556 607 Lori Wagner 51 Rockledge FL 16:18.81
21 569 54 Christine Ruggiero 54 Palm Bay FL 16:56.56
22 570 52 Vici Sheffield 51 Cocoa Beach FL 16:56.83
23 577 83 Teresa Dima 52 Rockledge FL 17:07.01
24 582 706 Tracy Caulfield 51 Cocoa FL 17:23.23
25 585 274 Bunny Countryman 54 Rockledge FL 17:28.11
26 590 21 Holly Carver 50 Titusville FL 17:32.17
27 598 84 Kelly Firkel 51 Melbourne FL 17:44.12
28 600 720 Jennifer Griffin 50 Melbourne FL 17:44.81
29 604 1553 Samantha Jarvis Colley 51 Vero Beach FL 17:48.03
30 605 272 Michelle Kerr 50 Viera FL 17:49.58
31 638 76 Scherrie Chamblin 51 Merritt Island FL 18:36.41
32 644 372 Jessica Vanatta 51 Titusville FL 18:48.21
33 646 699 Lisa Meyers 52 Melbourne FL 18:51.39
34 650 1507 Tammy Comes 51 Vero Beach FL 18:56.23
35 662 683 Paula Oesterle 52 Indian Harbour Beach FL 19:14.29
36 679 388 Sabrena Litus 53 Palm Bay FL 19:31.50
37 704 422 Dawn Kearney 51 Rockledge FL 20:02.00
38 727 576 Annie Jones 53 Melbourne FL 20:37.64
39 728 698 Sherri Caplan 52 Melbourne FL 20:46.65
40 731 78 Susie Parente’ 51 Melbourne FL 20:51.34
41 743 342 Joni Hilton 54 Cocoa FL 21:35.50
42 765 1564 Mary Benton 54 Deltona FL 28:05.37
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

Place O'All No. Name Age City St Time
1 125 2 Mary Micolites 57 Melbourne FL 8:07.60
2 136 1542 Marie Thomas 56 Rockledge FL 8:17.02
3 138 1561 Mary Frances Weerts 58 Melbourne Beach FL 8:17.12
4 170 166 Audrey Bernstein 57 Melbourne FL 8:34.31
5 208 641 Jacqueline Bongers 57 Merritt Island FL 9:00.72
6 214 161 Debbie Wells 56 Merritt Island FL 9:08.38
7 280 519 Kathleen Shiver 59 Satellite Beach FL 9:56.04
8 344 540 Anna Palermo 57 Merritt Island FL 10:55.14
9 370 9 Frosty Icicles 58 Melbourne FL 11:20.97
10 384 703 Chris Fargo 56 Melbourne FL 11:27.81
11 388 438 Jill Mignogna 59 Melbourne FL 11:31.47
12 455 285 Marisa Flint 56 Cocoa FL 13:04.27
13 458 398 Nicole Grogan 55 Indian Harbour Beach FL 13:08.84
14 463 603 Norma Torres Garcia 59 Rockledge FL 13:18.44
15 465 665 Karin Miller 55 Melbourne FL 13:20.42
16 474 156 Lori Fickett 59 Melbourne FL 13:34.33
17 481 758 Nancy Lightholder 57 Cocoa FL 13:41.05
18 555 1502 Nilda Negron 58 Vero Beach FL 16:13.78
19 559 652 Laurie Stoeckert 58 Melbourne FL 16:23.84
20 561 85 Anna Lueje 59 Cocoa Beach FL 16:35.91
21 571 100 Elizabeth Anders 56 Cocoa Beach FL 16:58.27
22 579 487 Rhonda Samuels 58 Rockledge FL 17:09.17
23 612 535 Tammy Jarvis 58 Melbourne FL 17:59.96
24 631 336 Susie Meltzer 57 Rockledge FL 18:28.22
25 656 670 Natalie Laing 58 Kissimee 19:02.12
26 736 697 Reena Ghosal 56 Melbourne FL 21:04.28
27 767 394 Kim Kelly 55 Palm Bay FL 30:42.12
28 768 357 Iris Patterson 55 Melbourne FL 30:42.46
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

Place O'All No. Name Age City St Time
1 93 782 Debra Johansen 60 Melbourne Village FL 7:45.09
2 111 303 Debbie Stiggons 61 Rockledge FL 7:58.76
3 112 220 Margaret Cooper 63 Satellite Beach FL 7:59.02
4 113 1537 Jodi Noe 61 Palm Bay FL 7:59.24
5 131 695 Dale Mitchell 64 Melbourne FL 8:15.49
6 202 128 Lois Boisseau 60 Cocoa FL 8:55.79
7 221 512 Debbie Rescott 63 Merritt Island FL 9:10.94
8 244 1551 Consuelo McAloon 61 Sebastian FL 9:34.41
9 246 570 Terry Matson 60 Rockledge FL 9:37.44
10 247 313 Marion Oswald 64 Cocoa Beach FL 9:38.35
11 279 770 Kathleen Killeavy 64 Cocoa FL 9:55.05
12 289 759 Dawn Hurley 61 Rockledge FL 10:02.90
13 295 561 Anita Treschan 62 Kissimmee FL 10:06.88
14 306 363 Anne Falke 64 Palm Bay FL 10:18.04
15 321 104 Jessica Barone 61 Melbourne FL 10:30.94
16 353 31 Brenda Nelson 61 Cape Canaveral FL 11:07.16
17 380 34 Maryann Infusino 63 Cocoa Beach FL 11:26.18
18 427 546 Karen Cornthwaite 62 Melbourne FL 12:23.28
19 428 205 Leslie Levitt 60 Satellite Beach FL 12:23.52
20 442 568 Susan Hatfield 63 Melbourne FL 12:39.53
21 445 1519 Judy Mueller 62 Palm Bay FL 12:45.91
22 446 1508 Donna Evans 60 Palm Bay FL 12:47.12
23 454 245 Linda Schultz 64 Rockledge FL 13:01.36
24 490 352 Teri Wilfong 60 Merritt Island FL 14:01.94
25 498 170 Lucy Demario 62 Melbourne FL 14:11.80
26 523 291 Liz Mason 60 Oviedo FL 14:44.03
27 565 310 Joycelyn Hsiung 64 Kissimmee FL 16:44.81
28 588 139 Louise Byrne 62 Titusville FL 17:31.23
29 607 580 Donna Zellerman 61 Melbourne FL 17:51.61
30 651 788 Robin Japp 61 Orlando FL 18:56.66
31 657 669 Wanda Burnette-Walker 60 Alachua FL 19:02.48
32 674 499 Gretchen Boeren 62 Roanoke VA 19:28.08
33 681 423 Mary Kirby 61 Melbourne FL 19:32.56
34 682 588 Ginger Twigg 61 Melbourne FL 19:33.04
35 708 129 Kim Desimone 60 Titusville FL 20:06.06
36 710 180 Bobbye Jopling 64 Merritt Island FL 20:08.20
37 713 480 Karen Kestner 61 Longwood FL 20:21.49
38 721 117 Pamela Cammock 64 Satellite Beach FL 20:32.84
39 753 400 Susan Spivey 64 Palm Bay FL 22:43.25
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

Place O'All No. Name Age City St Time
1 148 38 Nancy Foresteire 68 Rockledge FL 8:23.23
2 176 364 Karen Monahan 69 Melbourne FL 8:39.43
3 188 506 Rosanne Bessenaire 65 Melbourne FL 8:45.62
4 245 199 Debbe Craven Windham 67 Palm Bay FL 9:35.91
5 255 396 Melodie Esposito 66 Melbourne FL 9:41.69
6 408 1524 Maria Huertas 67 Melbourne FL 12:03.62
7 411 77 Kathy Chamblin 68 Merritt Island FL 12:10.06
8 438 193 Susan Chilson 66 North Adams MA 12:35.40
9 467 67 Connie Smith 67 Mims FL 13:28.99
10 485 599 Sheila Desrosiers 66 Melbourne FL 13:42.58
11 531 89 Brenda Dudley 68 Merritt Island FL 15:08.10
12 537 684 Laura Robertson 65 Palm Bay FL 15:16.39
13 549 687 Debra Holub 66 Pasadena MD 15:53.69
14 647 597 Christine Koziel 69 Viera FL 18:52.50
15 718 137 Laura Jordan 67 Melbourne FL 20:30.75
16 747 460 Cathy Bonser 69 Melbourne FL 21:44.96
17 763 1520 Cindy Snyder 66 Chuluota FL 27:42.71
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 70 - 74

Place O'All No. Name Age City St Time
1 333 311 Pat Kiesselbach 72 Viera FL 10:44.41
2 402 4 Deborah Van De Ven 70 Melbourne FL 11:58.96
3 496 533 Arlene Allen-Buono 72 Melbourne FL 14:11.25
4 558 383 Rorie Anderson 70 Palm Bay FL 16:23.59
5 645 373 Nancy May 74 Sebastian FL 18:50.65
6 711 414 Mary Heinen 70 Nine Mile Falls WA 20:11.19
7 729 355 Joann Sommers 71 Rockledge FL 20:47.70
8 761 105 Catherine Musgrave 70 Palm Bay FL 23:41.78
9 764 1521 Karen Mahoney 70 Melbourne FL 27:53.47
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 75 - 79

Place O'All No. Name Age City St Time
1 567 201 Alice Lamarche 77 Rockledge FL 16:49.46
2 658 445 Barbara Homer 75 Port Saint Lucie FL 19:10.07
3 671 389 Dr. Tonyia L. Gibbons 77 Melbourne FL 19:26.21
4 707 412 Joan Griffin 77 Melbourne FL 20:05.90
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 80 - 99

Place O'All No. Name Age City St Time
1 394 90 Willy Moolenaar 80 Indialantic FL 11:41.80
2 572 101 Dodie Johnson 84 Cocoa Beach FL 17:00.81
3 578 22 Jeanne Dorothy Miller 82 Titusville FL 17:07.30
4 740 131 Margie Doyle 93 Titusville FL 21:22.89