EYE OF THE DRAGON 10K RUN/WALK
February 27, 2016 7:00 am Start
Eau Gallie Civic Center, Melbourne, Florida
Race Director: Barbara Linton
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com
Questions: info@runningzone.com

OVERALL MALE CHAMPION

Race Name

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 1 509 John Davis 38 Viera FL 34:45.7 5:36
2 2 254 Steve Hedgespeth 37 West Melbourne FL 34:56.3 5:38
3 3 182 Shane Streufert 44 Viera FL 35:06.9 5:40
Race Name

Race Name


MALE MASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 4 148 Gary Gates 51 Sunnyland Beach FL 35:10.8 5:40
Race Name

Race Name


MALE GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 12 527 Robert Longstreet 53 Indialantic FL 39:04.8 6:18
Race Name

Race Name


MALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 27 190 Sal Farino 60 Cape Canaveral FL 42:41.1 6:53
Race Name

Race Name

AGE-GROUP RESULTS

Race Name


MALE AGE GROUP: 01 - 14

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 19 602 Kai Cheatham 14 Cocoa Beach FL 40:49.4 6:35
2 31 609 Adrian Delia 11 Indialantic FL 43:03.2 6:56
3 46 365 Sam Oliver 14 Satellite Beach FL 44:42.5 7:12
4 95 64 Carson White 12 Malabar FL 49:12.0 7:56
5 96 65 Joshua Grady 13 Palm Bay FL 49:13.7 7:56
6 117 121 Ryan Buchanan 12 Melbourne FL 50:46.7 8:11
7 368 630 Christopher Tagliaferro 09 Altamonte Springs FL 1:06:58.2 10:47
Race Name


MALE AGE GROUP: 15 - 19

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 36 214 Rudy Jr Valentin 17 Rockledge FL 43:35.8 7:01
2 99 98 Joshua Hosier 15 Orlando FL 49:18.3 7:57
3 176 225 Joshua Tanner 17 Melbourne FL 54:17.9 8:45
4 370 531 Alec Bevilacqua 19 Merritt Island FL 1:07:02.4 10:48
5 444 112 Johnathon Willis 16 Melbourne FL 1:15:38.4 12:11
Race Name


MALE AGE GROUP: 20 - 24

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 6 291 Christian Lake 20 Rockledge FL 37:29.6 6:03
2 18 505 Alvin Estacio 21 Tyler TX 40:26.7 6:31
3 268 601 Austin Hahn 23 Melbourne FL 59:41.5 9:37
Race Name


MALE AGE GROUP: 25 - 29

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 23 589 Matthew Acheson 27 Satellite Beach FL 41:37.6 6:42
2 26 490 Wade Dauberman 26 Melbourne FL 42:31.5 6:51
3 44 204 Erik Prince 28 Merritt Island FL 44:14.8 7:08
4 74 61 Sean Rijfkogel 26 Jacksonville FL 47:33.4 7:40
5 81 613 Roderick Allen 28 Satellite Beach FL 48:01.4 7:44
6 122 325 David Piryk 28 Titusville FL 50:54.4 8:12
7 144 353 Michael Vince 26 Madison WI 52:04.7 8:23
8 154 501 Alexander Adams 25 Cocoa Beach FL 52:32.4 8:28
9 204 84 David Aniello 28 Orlando FL 55:59.4 9:01
10 227 28 Benjamin Asher 25 Cape Canaveral FL 57:07.5 9:12
11 237 228 Jordan Leeper 26 Palm Bay FL 57:46.0 9:18
12 297 69 Corey Casey 26 West Melbourne FL 1:01:39.5 9:56
13 303 246 Jared Ramsey 28 West Melbourne FL 1:02:01.3 9:59
14 380 243 Anthony Steele 29 Melbourne FL 1:07:39.4 10:54
15 385 77 Jack McFadden 26 Cape Canaveral FL 1:08:19.9 11:00
16 388 239 Stieven Sperry 25 Melbourne FL 1:08:31.2 11:02
17 529 126 Matthew George 29 Merritt Island FL 1:39:45.9 16:04
Race Name


MALE AGE GROUP: 30 - 34

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 13 504 Chi Cam 32 Palm Bay FL 39:19.4 6:20
2 32 562 Joshua Williams 33 Palm Bay FL 43:11.5 6:58
3 75 96 Timothy McGee 34 Palm Bay FL 47:36.0 7:40
4 110 280 Dan Lizana 34 Melbourne FL 50:09.2 8:05
5 125 624 Daniel Govert 30 Merritt Island FL 51:03.3 8:13
6 135 173 Daniel Redlien 31 Rockledge 51:44.1 8:20
7 140 67 Andrew Lieb 32 Rockledge FL 51:59.0 8:22
8 151 423 Michael Luevano 30 Cocoa FL 52:23.1 8:26
9 179 378 Chris Hanskat 31 Ocala FL 54:29.8 8:47
10 206 170 Ryan Pridgin 30 Cape Canaveral FL 56:02.8 9:02
11 292 23 Javan Berry 33 Orlando FL 1:01:17.9 9:52
12 296 70 Jonathan Escobar 32 West Melbourne FL 1:01:39.2 9:56
13 358 221 Titngai Tam 32 Rockledge FL 1:06:16.1 10:40
14 384 619 Alejandro Ramirez 34 Melbourne FL 1:08:16.6 11:00
Race Name


MALE AGE GROUP: 35 - 39

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 5 568 Ed Donner 39 Melbourne FL 35:36.8 5:44
2 17 376 Courtney Miller 37 Rockledge FL 40:22.4 6:30
3 47 259 Joshua Broline 36 West Melbourne FL 44:42.9 7:12
4 54 179 Ed Springer 38 Merritt Island FL 45:54.8 7:24
5 62 134 Mike Acosta 38 Viera FL 46:49.9 7:33
6 64 333 Craig Booth 39 Palm Bay FL 46:53.0 7:33
7 80 394 James Girard 39 Rockledge FL 47:52.6 7:43
8 85 545 Kurt Russell 37 Melbourne FL 48:27.0 7:48
9 88 377 Nate Dwenger 39 Melbourne FL 48:36.4 7:50
10 93 454 William Branan 37 Melbourne FL 49:00.9 7:54
11 120 375 Phil Hatcher 35 Palm Bay FL 50:52.3 8:12
12 124 416 Carlos Marced 39 Cocoa FL 50:59.1 8:13
13 139 261 Bryan Steele 39 Melbourne FL 51:53.8 8:22
14 184 264 Vishwa Ramachandran 38 West Melbourne FL 54:42.3 8:49
15 225 51 Brian Kurinsky 38 Melbourne FL 57:04.0 9:12
16 228 489 Rob Donovan 35 Merritt Island FL 57:11.1 9:13
17 242 292 Ben Hausman 39 Merritt Island FL 58:08.4 9:22
18 254 486 Aaron Karnes 35 Melbourne FL 59:05.9 9:31
Race Name


MALE AGE GROUP: 40 - 44

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 10 42 Jonathan Howse 40 Melbourne FL 38:19.2 6:11
2 28 74 Adam Pederson 41 Melbourne FL 42:44.2 6:53
3 34 366 Steve Oliver 44 Satellite Beach FL 43:25.3 7:00
4 42 484 Jack Lee 44 Cocoa FL 44:07.6 7:07
5 45 631 Mike Doyle 43 Rockledge FL 44:22.1 7:09
6 48 563 Max Green 42 Melbourne Beach FL 45:02.8 7:15
7 102 236 Sam Amundsen 42 Merritt Island FL 49:31.6 7:59
8 112 50 Neil Glynn 43 Vero Beach FL 50:16.2 8:06
9 118 94 Richard Rozycki 41 Satellite Beach FL 50:50.1 8:11
10 167 538 Richard Marks 40 Melbourne FL 53:24.1 8:36
11 182 558 James Krupp 41 Melbourne FL 54:35.2 8:48
12 187 92 Gene Ichinose 43 Merritt Island FL 54:50.0 8:50
13 209 267 William Dawes 41 Harmony FL 56:10.2 9:03
14 300 215 Rudy Valentin 43 Rockledge FL 1:01:56.0 9:59
15 304 427 James Savary 44 Cocoa FL 1:02:03.5 10:00
16 307 143 Rich Chapman 43 West Melbourne FL 1:02:17.9 10:02
17 393 316 Mark Petrillo 41 Melbourne FL 1:09:01.9 11:07
18 500 21 Marc Vaughan 44 Melbourne FL 1:24:32.7 13:37
Race Name


MALE AGE GROUP: 45 - 49

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 7 443 Steve Chin 47 Satellite Beach FL 37:29.6 6:03
2 8 432 Joel Kinnunen 49 Melbourne FL 37:46.3 6:05
3 9 186 John Wall 45 Viera FL 38:13.0 6:10
4 14 162 Joe Lento 46 Cocoa Beach FL 39:37.4 6:23
5 29 2 Howard Kanner 46 Rockledge FL 42:52.8 6:55
6 35 47 Greg Choate 46 Cocoa Beach FL 43:25.3 7:00
7 38 434 Derek Stough 47 Melbourne FL 43:40.3 7:02
8 39 184 Micah Vanatta 48 Titusville FL 43:40.3 7:02
9 41 604 Chris Reesh 46 Satellite Beach FL 43:50.9 7:04
10 51 523 Dean Worm 45 Melbourne FL 45:40.2 7:21
11 55 89 Michael Brown 49 Port Saint John FL 45:57.5 7:24
12 63 395 Aidan Montague 47 Dublin DU 46:52.9 7:33
13 86 97 Sam Hooker 47 Sebastian FL 48:27.4 7:48
14 94 570 Frank Hosey 45 Melbourne FL 49:10.8 7:55
15 109 279 Randy Boozer 46 Melbourne FL 50:05.7 8:04
16 155 511 Chip Seifert 48 Satellite Beach FL 52:33.5 8:28
17 157 572 Thom Coletti 45 Davie FL 52:46.3 8:30
18 161 312 Jay Ulloa 49 New Smyrna Beach FL 53:14.8 8:35
19 163 359 James Chiravalle 49 Melbourne FL 53:19.5 8:35
20 189 95 Jeff Hizer 49 Palm Bay FL 55:00.1 8:52
21 220 410 James Dishaw 46 Satellite Beach FL 56:40.4 9:08
22 236 322 John Lopez 45 Orlando FL 57:38.3 9:17
23 245 547 Marcel Pope 49 Indian Harbour Beach FL 58:39.2 9:27
24 249 318 Kris Hansen 45 Rockledge FL 58:52.3 9:29
25 273 540 John Holdsworth 47 Flagler Beach FL 1:00:15.8 9:42
26 277 587 Matthew Peifer 48 Malabar FL 1:00:36.7 9:46
27 284 4 Kerry Philbeck 48 Palm Bay FL 1:00:55.2 9:49
28 309 80 Michael Higgins 46 Cocoa Beach FL 1:02:38.3 10:05
29 321 580 Douglas Leming 47 Indian Harbour Beach FL 1:03:42.4 10:16
30 348 635 Judd Spitzer 46 Cocoa Beach FL 1:05:40.3 10:35
31 352 287 Jeff Long 48 Vero Beach FL 1:05:52.3 10:37
32 367 30 Christopher Guodace 45 Palm Bay FL 1:06:53.6 10:46
33 369 579 Kevin Valone 48 Melbourne FL 1:07:01.9 10:48
34 373 109 Bobby Willis 47 Melbourne FL 1:07:19.2 10:51
35 414 120 Peter Griessler 48 Indian Harbour Beach FL 1:10:42.7 11:23
36 456 132 Patrick Hanan 48 Melbourne FL 1:17:14.2 12:26
Race Name


MALE AGE GROUP: 50 - 54

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 15 189 Doug Nichols 52 Melbourne FL 40:01.4 6:27
2 16 281 Keith Snodgrass 50 Melbourne FL 40:21.2 6:30
3 30 481 Kenny Brodrick 52 Melbourne FL 43:00.6 6:56
4 49 596 Michael Walker 50 Viera FL 45:29.1 7:20
5 67 38 Kurt Holst 54 Melbourne FL 47:05.3 7:35
6 82 417 James Tyo 50 Winter Park FL 48:02.0 7:44
7 92 415 Chuck Mathews 51 Melbourne FL 48:53.6 7:53
8 100 269 Kevin Howald 52 Melbourne FL 49:20.6 7:57
9 103 421 James Huff 50 Malabar FL 49:42.6 8:00
10 111 492 Andy Blossom 51 Merritt Island FL 50:13.7 8:05
11 116 308 Daniel Heidt 50 Rockledge FL 50:36.5 8:09
12 133 542 Marty Cassetta 50 Grant FL 51:43.1 8:20
13 134 567 Chris Marriott 51 Melbourne FL 51:43.3 8:20
14 166 559 Randy Hicks 53 Merritt Island FL 53:23.9 8:36
15 180 469 Charles Eccleston 53 Melbourne FL 54:31.1 8:47
16 196 599 Tim Moore 54 Melbourne FL 55:26.4 8:56
17 200 561 Rodney Walker 51 Cocoa FL 55:39.3 8:58
18 280 400 Geoff Pletcher 53 Cocoa Beach FL 1:00:43.2 9:47
19 282 55 Mike Langevin 51 Albany NY 1:00:53.6 9:48
20 312 130 David Cunneen 53 Cocoa Beach FL 1:02:43.5 10:06
21 433 140 Paul Bevilacqua 53 Merritt Island FL 1:13:53.2 11:54
22 506 448 Robert Parnell 54 Melbourne FL 1:28:01.1 14:10
23 530 629 David Butler 52 Satellite Beach FL 1:39:57.5 16:06
Race Name


MALE AGE GROUP: 55 - 59

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 20 137 Art Anderson 56 Melbourne FL 41:17.5 6:39
2 22 157 Joe Hultgren 56 Melbourne FL 41:31.1 6:41
3 24 234 Michael Adams 55 Indialantic FL 41:55.7 6:45
4 37 597 Robert Pike 55 Cocoa FL 43:39.6 7:02
5 40 520 Roger Travis 57 Ft Pierce FL 43:47.6 7:03
6 53 283 Jeff Cook 56 Indian Harbour Beach FL 45:47.9 7:23
7 57 439 Keith Kowalske 55 Melbourne FL 46:05.2 7:25
8 68 491 Keith Dutter 59 Merritt Island FL 47:06.5 7:35
9 73 493 Haskell Walker 58 Melbourne FL 47:25.2 7:38
10 87 392 Tom Thaller 56 Merritt Island FL 48:33.2 7:49
11 90 404 Paul Woodbury 57 Rockledge FL 48:37.0 7:50
12 108 251 David Thornberry 55 Palm Bay FL 50:05.3 8:04
13 141 12 Wayne Van Sickle 56 Satellite Beach FL 52:00.3 8:23
14 148 152 Greg Griffin 58 Cocoa Beach FL 52:12.0 8:25
15 149 53 James Elmer 59 Cape Canaveral FL 52:14.1 8:25
16 174 285 Wayman Aldridge 55 West Melbourne FL 54:12.5 8:44
17 178 272 Klaus Schmid 56 Palm Bay FL 54:28.5 8:46
18 191 461 Grover Brower 57 Satellite Beach FL 55:08.7 8:53
19 224 217 Mark Weber 59 Melbourne FL 57:01.3 9:11
20 241 256 Steve Wilson 55 Malabar FL 58:07.9 9:22
21 246 35 James Harrison 57 Orlando FL 58:42.9 9:27
22 253 172 Bob Rall 58 Merritt Island FL 59:03.8 9:31
23 262 548 Ronald Demuynck 58 Indialantic FL 59:26.7 9:34
24 287 584 Olivier Corbeel 58 Melbourne FL 1:00:58.8 9:49
25 316 195 Mike Smith 57 Satellite Beach FL 1:03:13.6 10:11
26 320 288 James Conant 57 Titusville FL 1:03:35.6 10:15
27 360 357 Kirk Baird 59 Merritt Island FL 1:06:18.0 10:41
28 398 144 Joe Deen 59 Sharpes FL 1:09:16.0 11:09
29 404 517 Jack Lyle 56 Rockledge FL 1:09:29.9 11:12
30 408 114 David Kenney 55 Cocoa FL 1:09:44.8 11:14
31 411 529 Seher Swenson 56 Palm Bay FL 1:10:33.1 11:22
32 415 341 Thomas Quandt 57 Indialantic FL 1:10:50.4 11:25
33 421 321 Phillip Jones 56 Cocoa FL 1:11:57.3 11:35
34 428 534 Philip Lintereur 56 Mims FL 1:13:19.4 11:48
35 438 16 Ned Voska 55 Cape Canaveral FL 1:14:26.4 11:59
36 446 326 Jeff Myers 58 Merritt Island FL 1:15:58.5 12:14
37 470 163 David Lerret 58 Merritt Island FL 1:18:54.1 12:42
38 480 200 Ken Rhoden 58 Merritt Island FL 1:21:06.5 13:04
39 523 248 Rick McEvers 57 Melbourne FL 1:34:45.0 15:15
Race Name


MALE AGE GROUP: 60 - 64

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 60 621 Michael Miller 61 Cocoa FL 46:29.4 7:29
2 72 241 Don Kearns 64 Melbourne Beach FL 47:15.8 7:37
3 106 594 Wolfgang Jensen 64 Indialantic FL 49:54.0 8:02
4 123 141 Jerry Bird 61 Rockledge FL 50:57.0 8:12
5 127 87 Michael Pagoria 60 Palm Bay FL 51:12.5 8:15
6 232 331 George Oswald 64 Cocoa Beach FL 57:21.9 9:14
7 271 453 Joseph Faletra 62 Indian Harbour Beach FL 1:00:08.7 9:41
8 293 54 Douglas Schulthess 60 Merritt Island FL 1:01:20.7 9:53
9 362 299 James Memmott 61 Melbourne FL 1:06:28.6 10:42
10 449 464 Joe Snow 64 Crest Hill IL 1:16:05.3 12:15
11 542 593 Robert Bruckart 64 Melbourne FL 1:45:57.5 17:04
Race Name


MALE AGE GROUP: 65 - 69

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 83 371 Joe Godleski 66 Cape Canaveral FL 48:20.4 7:47
2 98 151 David Grant 69 Viera FL 49:14.5 7:56
3 119 364 Charlie Croft 65 Melbourne Beach FL 50:50.1 8:11
4 126 207 Teen Sum 67 Palm Bay FL 51:05.6 8:14
5 128 183 Bud Timmons 65 Cocoa FL 51:12.9 8:15
6 145 550 Richard Doyle 68 Cocoa Beach FL 52:04.8 8:23
7 197 389 Thomas Stokes 66 Melbourne FL 55:29.7 8:56
8 233 503 Frank Webbe 68 Melbourne FL 57:22.6 9:15
9 234 31 Ray Brown 68 Melbourne FL 57:26.5 9:15
10 372 310 Gregory McGowan 67 Orlando FL 1:07:12.4 10:49
11 386 363 Dan Greenlee 67 Palm Bay FL 1:08:26.4 11:01
12 392 129 John Heilner 66 Satellite Beach FL 1:08:57.5 11:06
13 426 33 David Farrall 67 Melbourne Beach FL 1:12:27.9 11:40
14 477 257 Albert Bennard 67 Palm Bay FL 1:19:46.6 12:51
15 496 198 Rc Koontz 69 Merritt Island FL 1:24:16.6 13:34
16 514 206 Klaas Hoogstra 67 West Melbourne FL 1:32:06.1 14:50
Race Name


MALE AGE GROUP: 70 - 74

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 115 471 Peter Weishaar 70 Winter Springs FL 50:30.7 8:08
2 170 623 Michael Zeitfuss 71 Satellite Beach FL 53:42.6 8:39
3 192 528 Gary Castner 70 Melbourne FL 55:12.2 8:54
4 278 612 Alan Grofe 71 Melbourne Beach FL 1:00:42.2 9:47
5 298 533 Dennis Testa 71 Merritt Island FL 1:01:40.5 9:56
6 440 384 Michael Petrillo 73 Chester Spring PA 1:14:44.2 12:02
7 475 346 Robert Bednar 72 Coral Gables FL 1:19:28.9 12:48
Race Name


MALE AGE GROUP: 75 - 79

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 365 188 Tom Ward 78 Melbourne FL 1:06:39.2 10:44
2 465 348 Chuck McLaughlin 75 Oviedo FL 1:18:19.4 12:37
3 466 230 Armand Langevin 78 Cohoes NY 1:18:43.0 12:41
4 534 194 Michaelhoffer Hoffer 77 Vero Beach FL 1:40:30.6 16:11
5 540 636 James Morrell 77 Melbourne FL 1:45:20.1 16:58
Race Name


MALE AGE GROUP: 80 - 99

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 515 585 Richard Ferry 84 Indian Harbour Beach FL 1:32:21.3 14:52
Race Name


OVERALL FEMALE CHAMPION

Race Name

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 11 499 Sara Tran 30 Satellite Beach FL 38:39.0 6:14
2 23 577 Kelsey Turner 29 Satellite Beach FL 41:45.0 6:44
3 25 516 Jennifer Absher 29 Satellite Beach FL 42:30.2 6:51
Race Name

Race Name


FEMALE MASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 50 46 Kristi Choate 45 Cocoa Beach FL 45:35.2 7:21
Race Name

Race Name


FEMALE GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 56 390 Annie Caza 54 Indialantic FL 45:59.0 7:24
Race Name

Race Name


FEMALE SENIOR GRANDMASTERS CHAMPION

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 97 591 Anne Dockery 67 Melbourne Beach FL 49:13.8 7:56
Race Name

Race Name

AGE-GROUP RESULTS

Race Name


FEMALE AGE GROUP: 01 - 14

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 363 367 Emily Oliver 11 Satellite Beach FL 1:06:28.6 10:42
2 450 116 Sloane Stratton 13 Melbourne FL 1:16:08.0 12:16
3 508 202 Kaitlyn Kelly 08 Port Saint John FL 1:30:11.0 14:31
4 527 117 Zoe Stratton 12 Melbourne FL 1:38:18.9 15:50
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 15 - 19

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 185 431 Kalli Owen 16 Satellite Beach FL 54:44.5 8:49
2 247 350 Nicole Demoret 17 Cocoa Beach FL 58:46.6 9:28
3 402 616 Mary Voor 19 Cocoa Beach FL 1:09:28.6 11:11
4 485 224 Sydney Andersen 15 Melbourne FL 1:21:18.4 13:06
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 20 - 24

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 84 569 Brianna Fugere 24 Indialantic FL 48:25.1 7:48
2 194 358 Kristen Brightwell 20 Jacksonville FL 55:25.7 8:56
3 326 451 Anna Montes 24 Patrick Afb FL 1:03:54.7 10:18
4 424 263 Kelsey Hochard 24 Palm Bay FL 1:12:20.5 11:39
5 432 557 Sasha Seike 21 Merritt Island FL 1:13:47.6 11:53
6 492 342 Clarisse Quandt 24 Indialantic FL 1:22:43.0 13:19
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 76 537 Kristy Taro 26 West Melbourne FL 47:38.1 7:40
2 129 91 Jacqueline Jennings 28 Indialantic FL 51:14.6 8:15
3 136 565 Annie Corbeel 26 Rockledge FL 51:44.7 8:20
4 143 411 Amy Carter 27 Palm Bay FL 52:04.3 8:23
5 158 347 Sara Journey 29 Rockledge FL 52:48.7 8:30
6 164 485 Jennifer Lindsay 28 Melbourne FL 53:22.8 8:36
7 181 171 Monique Pridgin 27 Cape Canaveral FL 54:33.5 8:47
8 193 250 Mary Ann Parks 28 Melbourne Beach FL 55:22.9 8:55
9 215 554 Liz Lucas 26 Melbourne FL 56:19.4 9:04
10 308 232 Sara Janosz 28 Satellite Beach FL 1:02:31.9 10:04
11 319 78 Natalie Turner 27 Melbourne FL 1:03:30.6 10:14
12 324 354 Naila Zaman 26 West Melbourne FL 1:03:51.2 10:17
13 328 39 Kyleigh Cookman 26 Cocoa FL 1:04:03.5 10:19
14 366 22 Sara White 28 Longwood FL 1:06:44.3 10:45
15 374 174 Rachel Redlien 28 Titusville FL 1:07:23.5 10:51
16 375 388 Elisa Murphy 29 Melbourne FL 1:07:23.7 10:51
17 389 238 Cecilia Sperry 25 Melbourne FL 1:08:31.4 11:02
18 394 582 Charlene Anstett 28 Palm Bay FL 1:09:02.6 11:07
19 396 13 Lee Fairchild 26 Melbourne FL 1:09:06.4 11:08
20 409 242 Courtney Soughers 26 Indian Harbour Beach FL 1:10:00.8 11:17
21 412 487 Holly McFarland 28 Melbourne FL 1:10:41.0 11:23
22 447 361 Rebecca Polo 25 Merritt Island FL 1:16:02.3 12:15
23 448 29 Jordan Quallen 26 Merritt Island FL 1:16:03.2 12:15
24 479 277 Chhavi Gandhi 26 Palm Bay FL 1:20:47.5 13:01
25 520 125 Chelsea George 28 Merritt Island FL 1:34:29.0 15:13
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 33 605 Dina Viselli 31 Melbourne FL 43:15.4 6:58
2 43 100 Kimberly Gero 33 Pittsfield MA 44:10.1 7:07
3 52 160 Kristen Klein 34 Indian Harbour Beach FL 45:44.4 7:22
4 65 290 Lindsay Skinner 32 Indialantic FL 47:00.4 7:34
5 77 85 Cassandra Wyzik 31 Satellite Beach FL 47:41.4 7:41
6 89 227 Carolyn Reiderman 34 Palm Bay FL 48:36.8 7:50
7 105 185 Cami Waldon 30 Satellite Beach FL 49:49.2 8:02
8 121 374 Patti Hatcher 33 Palm Bay FL 50:53.0 8:12
9 147 338 Kelly Lamaster 32 Rockledge FL 52:11.1 8:24
10 169 229 Michelle Culley 33 Palm Bay FL 53:42.0 8:39
11 202 249 Jill Wilson 32 Indialantic FL 55:41.0 8:58
12 207 222 Lauren Schatz 30 Palm Bay FL 56:02.9 9:02
13 252 68 Jessica Pokorny 34 Rockledge FL 59:01.2 9:30
14 256 475 Misty Haystead 30 Saint Cloud FL 59:20.3 9:33
15 272 167 Alysson Lyons 34 Merritt Island FL 1:00:11.2 9:42
16 290 438 Bekah Coates 32 Indialantic FL 1:01:13.5 9:52
17 291 440 Maura Burgreen 33 Indialantic FL 1:01:14.8 9:52
18 299 343 Erin Laviska 33 Sebastian FL 1:01:43.3 9:56
19 305 506 Tara Lyons 30 New York NY 1:02:11.2 10:01
20 310 497 Katie Kohlmann 30 Melbourne FL 1:02:43.0 10:06
21 323 515 Nichole La Croix 34 Melbourne FL 1:03:51.2 10:17
22 344 419 Melinda Ingram 31 Palm Bay FL 1:05:29.9 10:33
23 349 344 Catherine Mentillo 32 Satellite Beach FL 1:05:44.9 10:35
24 400 466 Katie Parsons 33 Satellite Beach FL 1:09:25.3 11:11
25 410 41 Bryn Kunkel 31 Loxahatchee FL 1:10:30.3 11:21
26 419 262 Alissa Steele 33 Melbourne FL 1:11:52.3 11:34
27 423 513 Daniela Leavitt 31 Titusville FL 1:12:01.0 11:36
28 441 237 Erin Turner 33 Merritt Island FL 1:15:19.1 12:08
29 509 201 Deborah Kelly 30 Port Saint John FL 1:30:11.4 14:31
30 510 205 Katie Boyer 30 Cocoa Beach FL 1:30:12.6 14:32
31 512 327 Tara Engeron 34 Melbourne FL 1:30:17.2 14:32
32 516 465 Amber Conant 34 Sebastian FL 1:32:26.1 14:53
33 524 525 Nicole Fry 31 Rockledge FL 1:36:01.3 15:28
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 66 512 Jackie Schmoll 36 Melbourne FL 47:04.9 7:35
2 71 626 Melissa Kastanias 38 Melbourne FL 47:13.1 7:36
3 107 553 Angela Coram 37 Indialantic FL 50:00.3 8:03
4 114 187 Charlotte Walters 36 Rockledge FL 50:28.0 8:08
5 146 57 Kristi Owens 38 Palm Bay FL 52:05.9 8:24
6 175 549 Shana Engel Crovo 38 Satellite Beach FL 54:14.7 8:44
7 186 380 Cyrena Pritchard 36 Melbourne FL 54:45.0 8:49
8 199 426 Shona Price 38 Melbourne FL 55:38.0 8:58
9 201 20 Erin Scholes 35 Merritt Island FL 55:39.8 8:58
10 210 397 Kellie Jaziri 35 Merritt Island FL 56:13.5 9:03
11 211 627 Kelly Semenko 38 Melbourne FL 56:15.0 9:04
12 214 508 Lauren Holman 36 Melbourne FL 56:18.6 9:04
13 223 178 Amanda Shagena 35 Viera FL 56:56.8 9:10
14 244 575 Tami Glover 35 Rockledge FL 58:36.7 9:26
15 257 135 Amy Aldridge 35 Palm Bay FL 59:22.0 9:34
16 259 7 Mandy Gillespie 37 Cocoa Beach FL 59:23.8 9:34
17 261 442 Lois Torvik 37 Indialantic FL 59:25.8 9:34
18 264 573 Nicole Coletti 37 Davie FL 59:28.2 9:35
19 265 103 Marjorie Nelson 36 Cape Canveral FL 59:31.3 9:35
20 267 460 Kandra Snowden 36 Melbourne FL 59:36.6 9:36
21 269 73 Amy Pederson 38 Melbourne FL 59:48.6 9:38
22 283 385 Katie Jacobus 39 Indialantic FL 1:00:55.0 9:49
23 285 606 Nicky Passarelli 36 Satellite Beach FL 1:00:55.5 9:49
24 286 351 Jennifer Hodge 39 Indian Harbour Beach FL 1:00:56.9 9:49
25 302 618 Hope Chandra 38 Indialantic FL 1:01:59.4 9:59
26 317 521 Jessica Sonnier 36 Melbourne FL 1:03:14.3 10:11
27 322 355 Heather Hamilton 35 Melbourne FL 1:03:42.6 10:16
28 325 180 Kelly Stanton 39 Merritt Island FL 1:03:53.9 10:17
29 327 373 Amy Gawlik 39 Merritt Island FL 1:03:56.9 10:18
30 329 52 Sally Memmott 36 Melbourne FL 1:04:03.8 10:19
31 330 36 Suzanne Hynes 37 Cocoa Beach FL 1:04:09.2 10:20
32 331 494 Alison Bonner 36 Rockledge FL 1:04:14.8 10:21
33 350 498 Mandy Karl 36 Rockledge FL 1:05:45.9 10:36
34 353 598 Michelle Corey 38 Palm Bay FL 1:05:52.3 10:37
35 359 258 Jacqueline Lewis 37 Melbourne FL 1:06:16.2 10:40
36 377 63 Kimberly Carroll 36 Orlando FL 1:07:28.6 10:52
37 378 611 Jami Morgan 36 Satellite Beach FL 1:07:29.9 10:52
38 381 422 Jennifer Shelby 35 Cocoa FL 1:07:50.8 10:56
39 387 610 Katie Girten 37 Cocoa FL 1:08:31.0 11:02
40 390 634 Michelle Mulak 35 Cocoa Beach FL 1:08:39.3 11:03
41 405 154 Lucy Haddock 37 Cocoa Beach FL 1:09:37.7 11:13
42 406 142 Rachael Breckenridge 37 Titusville FL 1:09:39.6 11:13
43 418 564 Deb Green 38 Melbourne Beach FL 1:11:47.7 11:34
44 422 320 Leann English 37 Cocoa FL 1:11:57.4 11:35
45 437 15 Sandra Walker 35 Cape Canaveral FL 1:14:26.1 11:59
46 442 247 Jessie Malesh 39 Merritt Island FL 1:15:19.3 12:08
47 459 314 Rebecca Hinton 37 Palm Bay FL 1:17:45.5 12:31
48 473 45 Megan Johnson 38 Wisconsin Rapids WI 1:19:03.5 12:44
49 474 108 Brandy Willis 39 Melbourne FL 1:19:12.0 12:45
50 489 556 Misty Merchant 37 Mims FL 1:22:22.8 13:16
51 495 211 Amanda Kwok 35 Kissimmee FL 1:24:02.4 13:32
52 497 297 Kimberly Greig 39 Titusville FL 1:24:27.6 13:36
53 535 295 Erin Miller 38 Vero Beach FL 1:40:36.1 16:12
54 536 473 Nicole Caraballo 36 Titusville FL 1:43:12.6 16:37
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 58 436 Tricia Rydson 42 Melbourne Beach FL 46:11.2 7:26
2 59 614 Kristina Horn 43 Melbourne FL 46:19.5 7:28
3 70 526 Michele Longstreet 44 Indialantic FL 47:12.1 7:36
4 91 181 Brittany Streufert 43 Viera FL 48:44.5 7:51
5 137 99 Stephanie Bressette 44 Pittsfield MA 51:49.4 8:21
6 138 146 Kate Engel Chapman 40 West Melbourne FL 51:49.6 8:21
7 142 522 Tadzia Harvey 40 Cocoa FL 52:03.0 8:23
8 160 386 Pamela Worsham 40 Satellite Beach FL 53:03.9 8:33
9 190 590 Danielle Stern 41 Indialantic FL 55:06.4 8:53
10 218 105 Lisa Hamelin 44 Indian Harbour Beach FL 56:32.7 9:06
11 219 500 Christine Davis 44 Vero Beach FL 56:39.8 9:08
12 221 301 Ginger Arrington 44 Cocoa FL 56:47.8 9:09
13 222 409 Lisa Van Dam 40 Melbourne Beach FL 56:52.4 9:10
14 229 339 Anne Mitchell 43 Melbourne FL 57:13.1 9:13
15 238 19 Shannon O'Boyle 43 Melbourne FL 57:59.5 9:20
16 266 49 Anita Vanderwyst 40 West Melbourne FL 59:35.0 9:36
17 275 191 Tamara Pope 43 Cocoa Beach FL 1:00:22.4 9:43
18 289 210 Suzanne Dawes 41 Harmony FL 1:01:09.4 9:51
19 301 252 Kathryn Abel 44 Cocoa FL 1:01:58.0 9:59
20 354 213 Viviana Rodriguez 42 Rockledge FL 1:06:01.0 10:38
21 355 231 Candy Fontenot 43 Melbourne FL 1:06:01.7 10:38
22 361 27 Kimberly Guodace 43 Palm Bay FL 1:06:28.6 10:42
23 383 345 Paola Billsberry 42 Indialantic FL 1:08:16.5 11:00
24 397 368 Dawn Oliver 44 Satellite Beach FL 1:09:10.5 11:08
25 435 88 Lisa Savary 40 Cocoa FL 1:14:08.0 11:56
26 439 226 Holly Tanner 44 Melbourne FL 1:14:31.2 12:00
27 454 304 Cristina Engel 44 Merritt Island FL 1:16:35.9 12:20
28 458 315 Emily Barton 40 Palm Bay FL 1:17:44.8 12:31
29 462 260 Susan Petracco 42 Rockledge FL 1:18:07.2 12:35
30 467 424 Michelle Dullard 42 Titusville FL 1:18:49.0 12:42
31 471 59 Mindy Heath 44 Winter Park 1:18:54.4 12:42
32 472 86 Cathryn Chadwick 42 Grand Rapids MI 1:19:03.5 12:44
33 478 478 Nichole Nagy 44 Orlando FL 1:20:03.2 12:53
34 486 223 Amy Andersen 44 Melbourne FL 1:21:39.7 13:09
35 493 101 Kristin Nighswonger 41 Cape Canaveral FL 1:22:52.0 13:21
36 528 115 Tiffany Stratton 43 Melbourne FL 1:38:33.4 15:52
37 537 532 Shannon Leathlean 43 Titusville FL 1:43:13.9 16:37
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 69 176 Cheryl Ritter 47 Viera FL 47:06.7 7:35
2 78 600 Mary Hofmeister 47 Malabar FL 47:44.6 7:42
3 130 608 Gina Rall 45 Merritt Island FL 51:29.8 8:18
4 132 32 Rhonda Creek 47 Cocoa Beach FL 51:36.7 8:19
5 162 311 Rebecca Merritt 49 New Smyrna Beach FL 53:15.1 8:35
6 168 1 Sondi Ryersee 47 Pelee Island ON 53:41.1 8:39
7 177 622 Ginger Bailey 45 Mims FL 54:19.4 8:45
8 183 90 Missi Fischel 45 Rockledge FL 54:37.8 8:48
9 195 539 Laura Holdsworth 47 Flagler Beach FL 55:25.9 8:56
10 198 10 Kim Moncrief 45 Winter Springs FL 55:36.4 8:57
11 212 551 Susie Soughers 47 Indialantic FL 56:16.5 9:04
12 216 218 Evelyn Bush 48 Cape Canaveral FL 56:26.6 9:05
13 217 253 Maria Coughlin 46 Palm Bay FL 56:27.7 9:06
14 230 625 Lea Anne Richard 48 Melbourne FL 57:13.6 9:13
15 231 396 Barbara Holst 49 Melbourne FL 57:13.6 9:13
16 239 352 Sheryl Vogt 49 Cocoa Beach FL 58:05.8 9:21
17 248 576 Monica Hall 49 Melbourne FL 58:51.2 9:29
18 250 323 Mylene Lopez 46 Orlando FL 58:58.7 9:30
19 276 420 Karen Huff 45 Malabar FL 1:00:22.9 9:44
20 281 309 Brenda Heidt 47 Rockledge FL 1:00:48.0 9:48
21 288 337 Kimberly Budnick 49 Merritt Island FL 1:01:02.0 9:50
22 333 24 Elaine Ferriola 45 Melbourne FL 1:04:29.4 10:23
23 335 418 Maria Dishaw 45 Satellite Beach FL 1:05:01.9 10:28
24 346 467 Nadine Armstrong 45 Sebastian FL 1:05:34.7 10:34
25 347 193 Tracey-Ann McGee 47 Melbourne FL 1:05:37.5 10:34
26 371 578 Julie Cowan 45 Rockledge FL 1:07:04.8 10:48
27 399 399 Carol Souve 49 Cocoa FL 1:09:16.3 11:09
28 401 158 Jo Ellen Kanner 49 Rockledge FL 1:09:28.3 11:11
29 407 398 Angela Leeds 45 Titusville FL 1:09:44.3 11:14
30 416 122 Michelle Angeles 47 Palm Bay FL 1:10:50.8 11:25
31 430 632 Kimberly Newton 48 Merritt Island FL 1:13:29.3 11:50
32 457 435 Patty Garten 47 Cocoa FL 1:17:42.0 12:31
33 460 441 Marie Achey 48 Cressona PA 1:17:57.8 12:33
34 464 131 Aferdita Hanan 49 Melbourne FL 1:18:11.7 12:36
35 481 245 Anne Hallinan 45 Merritt Island FL 1:21:06.8 13:04
36 483 274 Virginia Ward 49 Cocoa Beach FL 1:21:10.9 13:04
37 498 298 Page Howard 45 Titusville FL 1:24:27.7 13:36
38 503 113 Sandy Kenney 48 Cocoa FL 1:26:51.6 13:59
39 522 349 Carin Hartgrave 46 Indialantic FL 1:34:44.9 15:15
40 538 472 Trisha Jones 45 Mims FL 1:43:14.3 16:37
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 61 161 Lori Kruger 53 Indialantic FL 46:35.6 7:30
2 79 139 Ilse Berube 51 Merritt Island FL 47:48.3 7:42
3 131 336 Kristen Faust 50 Cocoa FL 51:33.6 8:18
4 150 452 Leslie Faletra 53 Indian Harbour Beach FL 52:22.8 8:26
5 153 620 Kathy Bils 53 Indialantic FL 52:28.9 8:27
6 156 71 Cynthia Broome 52 Melbourne FL 52:45.9 8:30
7 159 66 Liz Jones 54 Orlando FL 52:50.7 8:31
8 173 381 Molly Kirk 51 Viera FL 54:05.8 8:43
9 188 412 Robin Fratto 52 Merritt Island FL 54:51.1 8:50
10 203 433 Stephanie Kinnunen 50 Melbourne FL 55:50.9 9:00
11 208 430 Keri Owen 54 Satellite Beach FL 56:04.1 9:02
12 213 62 Debbie Wells 50 Satellite Beach FL 56:16.8 9:04
13 251 37 Juliet Underill 53 Merritt Island FL 58:59.8 9:30
14 260 356 Tena Hochard 54 Palm Bay FL 59:25.6 9:34
15 263 265 Antoinette McCarthy 50 Indian Harbour Beach FL 59:27.3 9:35
16 270 574 Connie Pitcher 53 Sebastian FL 1:00:02.0 9:40
17 274 270 Missey Howald 53 Melbourne FL 1:00:17.1 9:43
18 311 196 Anne Oconnor-Smith 50 Satellite Beach FL 1:02:43.0 10:06
19 315 83 Melody Pippin 51 Orlando FL 1:03:10.7 10:11
20 334 104 Beverly Glenn 54 Cocoa FL 1:04:59.2 10:28
21 340 476 Andrea Bastien 51 Cocoa Beach FL 1:05:23.9 10:32
22 341 541 Ginny Cassetta 54 Grant FL 1:05:25.3 10:32
23 342 583 Anne Corbeel 53 Melbourne FL 1:05:26.4 10:32
24 345 603 Andrea Lucas 50 Melbourne FL 1:05:33.0 10:33
25 357 6 Teresa Murphy 52 Melbourne FL 1:06:15.7 10:40
26 376 444 Connie Baxter 53 Malabar FL 1:07:26.7 10:52
27 382 275 Sonya Merritt 50 Cocoa FL 1:07:56.0 10:56
28 391 56 Tammy Annis 50 Merritt Island FL 1:08:56.8 11:06
29 395 470 Jessica Frank 50 Melbourne FL 1:09:02.7 11:07
30 403 615 Linda Bunting 54 Cocoa Beach FL 1:09:28.9 11:11
31 417 588 Yvette Peifer 51 Malabar FL 1:11:35.5 11:32
32 434 455 Lisa Moore 52 Merritt Island FL 1:13:56.5 11:54
33 436 268 Kim Hooker 50 Sebastian FL 1:14:13.3 11:57
34 443 216 Debra Ocker 54 Merritt Island FL 1:15:36.4 12:11
35 453 293 Alice Schultz 50 Titusville FL 1:16:30.1 12:19
36 455 402 Heidi Dutter 51 Merritt Island FL 1:16:51.7 12:23
37 463 305 Frances Kwiat 53 Casselberry 1:18:08.7 12:35
38 469 75 Kate Sverkounova 54 Merritt Island FL 1:18:50.0 12:42
39 490 445 Patricia Savage 51 Merritt Island FL 1:22:26.5 13:17
40 491 518 Ruth Splain 52 West Melbourne FL 1:22:42.7 13:19
41 501 284 Debbie Westall 53 Malabar FL 1:25:13.9 13:43
42 505 447 Lewanda Parnell 51 Melbourne FL 1:27:31.7 14:06
43 507 136 Marie Dumoulin 52 Merritt Island FL 1:29:51.8 14:28
44 518 233 Maria Thomas 50 Merritt Island FL 1:32:34.6 14:54
45 525 328 Nicole Vanligtenberg 54 Melbourne FL 1:36:23.3 15:31
46 526 329 Sandi Slaughter 52 Merritt Island FL 1:37:46.7 15:45
47 531 482 Marianne Horne 53 West Melbourne FL 1:39:59.3 16:06
48 533 446 Lisa Black 52 Cocoa Beach FL 1:40:13.6 16:08
49 541 240 Annie Egry 50 Melbourne FL 1:45:54.6 17:03
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 101 203 Midori Wiles 55 Melbourne FL 49:23.3 7:57
2 104 555 Lisa Saturday 55 Palm Bay FL 49:47.7 8:01
3 113 138 Carol Ball 59 Merritt Island FL 50:17.1 8:06
4 152 14 Janet Erlacher 58 Melbourne FL 52:28.2 8:27
5 165 18 Joan Meadows 56 Malabar FL 53:23.4 8:36
6 171 414 Cindy Bishop 57 Merritt Island FL 53:48.9 8:40
7 172 369 Sandy Shafer 56 Indialantic FL 54:01.0 8:42
8 205 372 Sharon Neilson 57 Melbourne Beach FL 55:59.9 9:01
9 226 543 Leslie Graves 56 Melbourne FL 57:06.0 9:12
10 240 76 Marlene White 58 Cocoa Beach 58:05.9 9:21
11 243 40 Shelley Freeman 55 Melbourne FL 58:19.3 9:24
12 255 628 Christy Zieres 55 Merritt Island FL 59:06.4 9:31
13 295 212 Pat Mister 55 Cocoa FL 1:01:27.1 9:54
14 306 107 Jessica Barone 55 Melbourne FL 1:02:12.6 10:01
15 314 330 Marion Oswald 58 Cocoa Beach FL 1:02:53.7 10:08
16 332 370 Kathy Frederick 55 Palm Bay FL 1:04:26.7 10:23
17 336 379 Valerie Goehring 55 Indian Harbour Beach FL 1:05:04.6 10:29
18 337 276 Noreen Holmes 57 Cape Canaveral FL 1:05:07.4 10:29
19 338 17 Doris Stitt Punderson 58 Indian Harbour Beach FL 1:05:07.6 10:29
20 343 169 Brenda Nelson 55 Cape Canaveral FL 1:05:29.9 10:33
21 364 474 Carma Kuhn 59 Indian Harbour Beach FL 1:06:37.3 10:44
22 413 383 Karen Stout 56 Titusville FL 1:10:41.7 11:23
23 425 462 Vanessa Breininger 56 Satellite Beach FL 1:12:27.7 11:40
24 427 60 Gail Wiseman 57 Melbourne FL 1:13:09.4 11:47
25 429 586 Valerie Balcazar 57 Cape Canaveral FL 1:13:20.7 11:49
26 451 153 Sara Griffin 57 Merritt Island FL 1:16:15.9 12:17
27 476 255 Katherine Pagoria 57 Palm Bay FL 1:19:43.6 12:50
28 482 278 Kathy Van Metter 57 Cocoa Beach FL 1:21:10.1 13:04
29 484 428 Sally Chapin 56 Saint Cloud FL 1:21:14.1 13:05
30 499 48 Dianna Green 55 Melbourne FL 1:24:32.5 13:37
31 504 514 Nilgun Leavitt 57 Titusville FL 1:26:54.1 14:00
32 511 340 Brion Quandt 56 Indialantic FL 1:30:13.5 14:32
33 517 289 Suellen Conant 55 Titusville FL 1:32:26.2 14:53
34 519 150 Denise Devito 58 Rockledge FL 1:34:28.7 15:13
35 521 535 Pat Villanueva 57 Melbourne FL 1:34:38.5 15:14
36 532 128 Lynn Starr 58 Melbourne FL 1:40:13.2 16:08
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 235 571 Cathy Bredt 63 Hudson QU 57:33.0 9:16
2 258 11 Susie Oconnell 63 Melbourne FL 59:23.2 9:34
3 294 413 Roz Freas 60 Merritt Island FL 1:01:22.9 9:53
4 339 43 Mary Davila 62 Orlando FL 1:05:09.6 10:30
5 356 507 Mary Hawes 61 Melbourne FL 1:06:09.2 10:39
6 379 456 Luann Haren 61 Satellite Beach FL 1:07:31.3 10:52
7 420 300 Luanne Memmott 62 Melbourne FL 1:11:53.9 11:35
8 445 110 Lynn Donnelly 63 Merritt Island FL 1:15:51.7 12:13
9 461 147 Lisa Farrall 61 Melbourne Beach FL 1:18:00.7 12:34
10 468 387 Lorna Mazza 60 Melbourne FL 1:18:49.1 12:42
11 487 25 Beth Walker 60 Melbourne FL 1:21:52.2 13:11
12 494 303 Ethel Clark 64 Loxahatchee FL 1:23:25.1 13:26
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 279 391 Mary Ramba 69 Cocoa FL 1:00:42.3 9:47
2 313 159 Pat Kiesselbach 66 Melbourne FL 1:02:45.9 10:07
3 431 209 Cita Bandy 69 Melbourne FL 1:13:35.9 11:51
4 488 26 Arlene Allen-Buono 66 Melbourne FL 1:21:53.2 13:11
5 513 468 Sharon Spiegelhalter 65 Satellite Beach FL 1:31:20.6 14:42
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 70 - 74

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 318 197 Susie Koontz 70 Merritt Island FL 1:03:23.9 10:13
2 452 477 Sonia Ryker 71 Orlando FL 1:16:19.8 12:18
3 502 324 Judith Law 74 Satellite Beach FL 1:26:27.5 13:55
4 539 637 Donna Andrean 73 Melbourne FL 1:45:18.5 16:57
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 75 - 79

Place O'All No. Name Age City State Time Pace
1 351 408 Willy Moolenaar 75 Indialantic FL 1:05:46.4 10:36
Race Name


FEMALE AGE GROUP: 80 - 99

Place O'All No. Name Age City State Time Pace