ZONTA'S WILL RUN FOR CHOCOLATE, WONT STAND FOR VIOLENCE 5K
October 17, 8:00 am Start
Space Coast Stadium, Viera, FL
Race Director: Shannon Ferry
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com
Questions: info@runningzone.com

OVERALL RESULTS

Place Sex No. Name Sex Age City, State Time Net Pace
1 1 1334 Joe Lento M 45 Cocoa Beach FL 19:12.8 19:11.7 6:11
2 2 1316 Michael Hoffmaster M 46 Voorhees NJ 19:40.4 19:36.9 6:19
3 3 1342 Gusty Maat M 38 Martinez CA 19:42.1 19:40.4 6:20
4 4 1338 Kevin Smith M 40 Melbourne FL 20:54.9 20:52.6 6:44
5 5 1232 Sam Kozaitis M 57 Indian Harbour Beach FL 21:07.6 21:05.1 6:48
6 6 1249 Mark Goley M 29 Indialantic FL 23:25.1 22:45.1 7:20
7 1 1212 Michele Longstreet F 44 Indialantic FL 22:55.7 22:55.0 7:23
8 7 1225 Kip Mathias M 53 West Melbourne FL 23:21.6 23:19.9 7:31
9 8 1224 Joseph Godleski M 66 Cape Canaveral FL 23:32.1 23:29.4 7:34
10 9 1322 Haskell Walker M 58 Melbourne FL 23:41.8 23:38.8 7:37
11 10 1313 Christopher Rasmussen M 35 Melbourne FL 23:54.0 23:54.0 7:42
12 11 1248 Shea Drury M 27 Ormond Beach FL 25:32.5 24:48.4 8:00
13 12 1187 Marc Vaughan M 44 Melbourne FL 25:21.8 25:14.0 8:08
14 13 1318 Jeff Thomas M 53 Melbourne Beach FL 25:32.6 25:28.0 8:12
15 2 1307 Amanda L Maudlin F 26 Ormond Beach FL 26:51.4 26:09.0 8:25
16 3 1228 Josephine Shim F 64 Cocoa FL 26:57.0 26:19.8 8:29
17 14 1317 Tim Moore M 53 Melbourne FL 27:24.9 27:09.4 8:45
18 15 1206 Wayne Wilkerson M 57 Merritt Island FL 27:23.1 27:16.1 8:47
19 4 1315 LaToya James F 36 Satellite Beach FL 27:28.3 27:18.8 8:48
20 5 1230 Sara Jackson F 30 Melbourne FL 27:30.4 27:23.8 8:50
21 6 1336 Carrie Black F 37 Indialantic FL 27:38.3 27:28.0 8:51
22 7 1321 Jessica Barone F 55 Melbourne FL 27:52.6 27:46.9 8:57
23 8 1231 Teresa Duce F 56 Satellite Beach FL 27:53.7 27:49.5 8:58
24 9 1220 Nina Pelliccio F 32 Melbourne FL 28:07.3 28:02.9 9:02
25 10 1218 Angie Friers F 44 Melbourne FL 28:32.0 28:28.4 9:10
26 11 1219 Aerianna Pelliccio F 09 Melbourne FL 28:41.7 28:38.0 9:13
27 16 1221 Alan Grofe M 71 Melbourne Beach FL 29:00.6 28:55.6 9:19
28 12 1305 Antoinette Ferry F 33 Satellite Beach FL 29:29.0 29:09.4 9:24
29 13 1310 Andrea Ohman F 33 Melbourne FL 29:47.1 29:17.8 9:26
30 17 1245 Matthew Buecker M 39 Melbourne FL 29:39.3 29:18.6 9:27
31 14 1229 Anne Moen F 50 Palm Bay FL 30:11.7 29:50.9 9:37
32 15 1326 Liz Donaldson F 64 Palm Bay FL 30:10.5 29:57.0 9:39
33 16 1240 Kathy Conti F 55 Melbourne FL 30:08.1 30:02.3 9:41
34 17 1301 Alyssa Sosa F 29 Ormond Beach FL 31:22.0 30:38.8 9:52
35 18 1243 Lori Mizzi F 55 Palm Bay FL 31:44.7 31:31.9 10:09
36 19 1319 Michelle McGinnis F 43 Rockledge FL 31:49.1 31:39.4 10:12
37 18 1200 Dan Greenlee M 67 Palm Bay FL 32:19.1 31:57.7 10:18
38 19 1236 Gerry Fahey M 72 Melbourne FL 32:07.7 32:02.7 10:19
39 20 1217 Jacqui Wells F 61 Satellite Beach FL 32:55.5 32:35.6 10:30
40 21 1341 Paige Beyo F 28 Palm Bay FL 32:53.9 32:50.0 10:35
41 22 1242 Julie Braga F 38 Cape Canaveral FL 33:18.5 33:00.4 10:38
42 23 1185 Jennifer Najemnik F 54 Melbourne FL 33:26.8 33:16.2 10:43
43 24 1233 Wyn Sigman F 51 Melbourne FL 34:30.9 34:28.2 11:06
44 20 1237 Jordan Asbell M 21 Melbourne FL 34:30.9 34:28.5 11:06
45 25 1337 Kaidelynn Smith F 07 Melbourne FL 35:00.6 34:41.9 11:11
46 26 1194 Kimberly Tomlinson F 52 Rockledge FL 36:06.4 35:42.7 11:30
47 27 1340 Julie Smith F 67 Melbourne FL 36:15.4 35:56.5 11:35
48 28 1339 Janice Beck F 53 Viera FL 36:13.4 35:57.7 11:35
49 29 1247 Lauren Poulsen F 29 Viera FL 36:28.5 36:22.4 11:43
50 21 1332 Jonathan Paine M 60 Indian Harbour Beach FL 38:06.8 37:40.0 12:08
51 30 1312 Jennifer Lindsley F 25 West Melbourne FL 37:54.9 37:48.7 12:11
52 31 1328 Cat Wilkerson F 14 Viera FL 38:21.0 38:14.1 12:19
53 32 1314 Karen Speed F 53 Melbourne FL 38:37.5 38:16.6 12:20
54 22 1190 Albert Bennard M 67 Palm Bay FL 38:32.0 38:18.1 12:20
55 33 1308 Kim Seling F 49 Satellite Beach FL 38:56.6 38:51.4 12:31
56 34 1173 Saiya Bonnett F 09 Palm Bay FL 39:45.3 39:17.0 12:39
57 35 1192 Destiny Cruz F 11 Palm Bay FL 39:45.3 39:17.1 12:39
58 36 1172 Tina Baxley F 36 Palm Bay FL 40:12.8 39:44.6 12:48
59 37 1202 Shannon Ferry F 38 Satellite Beach FL 40:21.5 40:02.0 12:54
60 38 1333 Amy Tidd F 53 Rockledge FL 40:48.8 40:10.9 12:56
61 39 1181 Leslie Savoie F 44 Palm Bay FL 40:36.8 40:17.8 12:59
62 40 1184 Sarah Patterson F 30 Patrick Afb FL 40:33.0 40:20.5 13:00
63 23 1302 George Clark M 64 Merritt Island FL 40:46.5 40:22.1 13:00
64 41 1189 Jenny Palmer F 48 Rockledge FL 40:50.0 40:36.2 13:05
65 42 1329 Elizabeth Dunbar F 53 Woodstock GA 40:57.2 40:48.6 13:09
66 43 1199 Christy Stephens F 27 Cocoa Beach FL 41:01.9 40:50.2 13:09
67 44 1213 Carmen Spector F 64 Rockledge FL 41:46.0 41:28.3 13:21
68 45 1241 Elaine Braga F 70 Cape Canaveral FL 42:22.4 42:04.6 13:33
69 46 1198 Anna Luongo F 28 San Mateo CA 42:18.4 42:06.3 13:34
70 47 1344 Teresa Beard F 41 Viera FL 42:25.6 42:07.9 13:34
71 48 1343 Kelly Corey F 39 Cocoa FL 42:25.4 42:08.3 13:34
72 49 1235 Barbara Miller F 53 Palm Bay FL 43:40.4 43:08.6 13:54
73 50 1335 Brooke Goldfarb F 46 Indialantic FL 43:54.1 43:23.4 13:58
74 51 1246 Kathy Reif F 56 Melbourne FL 44:33.8 43:52.7 14:08
75 24 1234 Mark Miller M 59 Palm Bay FL 44:29.4 43:56.7 14:09
76 52 1345 Keith Aldridge F 49 Melbourne FL 44:42.8 44:15.8 14:15
77 25 1204 David Aldridge M 59 Melbourne FL 44:43.2 44:15.9 14:15
78 53 1303 Jo Ann Clark F 59 Merritt Island FL 44:47.0 44:22.1 14:17
79 54 1327 Dalys Dunn F 58 Melbourne FL 46:56.8 46:31.4 14:59
80 26 1227 Mark Mallak M 33 Melbourne FL 47:21.3 46:42.0 15:02
81 55 1226 Eriny Labib F 33 Melbourne FL 47:21.3 46:42.3 15:02
82 56 1216 Cindy Plaia F 64 Satellite Beach FL 47:39.1 47:05.3 15:10
83 57 1203 Margaret Adamsheck F 39 Merritt Island FL 47:38.4 47:19.7 15:14
84 58 1250 Dena Johnson F 45 Titusville FL 47:58.2 47:32.5 15:19
85 59 1300 Amanda Reynolds F 17 Titusville FL 47:59.9 47:34.1 15:19
86 27 1331 Andre Merrill M 61 Melbourne FL 49:31.5 48:59.5 15:47
87 60 1330 Frances Rinaldi F 67 Melbourne FL 49:31.3 49:00.8 15:47
88 61 1201 Ruth Greenlee F 62 Palm Bay FL 49:24.5 49:01.4 15:47
89 62 1186 Janet Haden-Baker F 58 Rockledge FL 49:14.7 49:02.1 15:47
90 63 1191 Julie Noble F 33 Indialantic FL 50:00.8 49:20.2 15:53
91 64 1182 Hannah Callihan F 13 West Melbourne FL 50:07.1 49:44.5 16:01
92 65 1183 Pamela Callihan F 42 West Melbourne FL 50:07.8 49:44.6 16:01
93 28 1347 Matthew Gordon M 09 West Melbourne FL 51:35.6 51:11.3 16:29
94 29 1323 Joseph Mignone M 60 West Melbourne FL 51:57.6 51:50.0 16:41
95 66 1324 Maureen Mignone F 53 West Melbourne FL 51:57.7 51:50.9 16:42
96 67 1239 Joanne Regan F 57 Satellite Beach FL 52:31.1 51:55.3 16:43
97 68 1325 Millie Krause F 67 Cocoa Beach FL 52:37.0 51:59.2 16:44
98 30 1238 Robert Anderson M 59 Satellite Beach FL 52:47.0 52:11.3 16:48
99 69 1179 Linda Steel F 65 Merritt Island FL 52:45.3 52:33.9 16:56
100 70 1211 Robin Ruhl F 31 Melbourne FL 57:42.1 57:11.8 18:25
101 71 1304 Arti Patwari F 64 Melbourne FL 57:58.9 57:49.3 18:37
102 72 1309 Jayshree Shah F 65 Melbourne FL 57:58.6 57:49.6 18:37
103 73 1306 Kim Larson F 36 Melbourne FL 59:48.1 59:03.1 19:01
104 74 1214 Kayli Barton F 25 Dalton GA 1:01:20.3 1:00:45.8 19:34
105 75 1215 Kathi Golden F 61 Dalton GA 1:01:21.5 1:00:46.5 19:34
106 31 1222 Jack Rhine M 69 Palm Bay FL 1:04:16.4 1:03:34.8 20:28
107 76 1223 Karen Rhine F 67 Palm Bay FL 1:04:16.8 1:03:34.8 20:28
108 77 1207 Roberta Osterling F 81 Satellite Beach FL 1:11:01.2 1:10:23.5 22:40