• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
FIT Homecoming 5K Results
FIT HOMECOMING 5K RUN / WALK
October 23, 2014 6:00 p.m. Start
Meg O'Malley's Downtown Melbourne
Race Director: Bino Campanini
Race Management: Running Zone
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

OVERALL MALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     1  1035 Chris Cacciapaglion      24 Melbourne            FL   15:30.3  5:00 
    2     2  2065 John Davis               36 Melbourne            FL   16:19.2  5:16 
    3     3   982 Christian Lake           18 Rockledge            FL   17:30.1  5:38 

MALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    13  2095 Joe Lento                44 Cocoa Beach          FL   19:41.8  6:21 
AGE-GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 

MALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    87   991 Brock Shoultz            11 Indialantic          FL   24:40.3  7:57 
    2   102  2106 Wil Bell                 10 Indialantic          FL   25:30.6  8:13 
    3   152  2062 Ty Englehart             10 Indialantic          FL   28:37.6  9:13 

MALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   140   852 Jonathan Connole         12 Melbourne Beach      FL   27:45.6  8:57 
    2   189   945 Eric Obloy               12 Merritt Island       FL   31:01.6 10:00 
    3   244  1090 Jacob Berrier            12 Palm Bay             FL   36:46.3 11:51 
    4   275  2024 Isaiah Hardy-Lewis       14 Melbourne            FL   44:24.6 14:18 

MALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     9  2011 Trevor Little            18 Melbourne            FL   19:12.0  6:11 
    2    10   938 Paul Jaime               15 Indialantic          FL   19:14.3  6:12 
    3    11  1070 Stephen Hammond          18 Melbourne            FL   19:24.2  6:15 
    4    12  1044 Chase Chavez             17 Melbourne            FL   19:32.1  6:18 
    5    18  2044 Rayvon Davis             18 Palm Bay             FL   20:32.7  6:37 
    6    20  1095 David Gaviria            17 Melbourne            FL   20:34.6  6:38 
    7    21  2007 Austin Haggard           19 Merritt Island       FL   20:43.8  6:41 
    8    23  1084 Noah Benjamin            16 Melbourne            FL   21:04.9  6:48 
    9    26  2009 Spencer Sansouei         18 Melbourne            FL   21:16.7  6:51 
   10    27  2058 Luca Campanini           16 Melbourne            FL   21:20.7  6:53 
   11    28  2029 Jordan Blanco            18 Meritt Island        FL   21:23.0  6:53 
   12    42  1081 Tony Morelli             17 Melbourne            FL   22:27.1  7:14 
   13    44  1079 Jore Oni                 15 Melbourne            FL   22:28.1  7:14 
   14    48  2030 Roderick Renfrow         18 Temple Hills         MD   22:37.7  7:17 
   15    49  1083 Brandon Boyd             16 Indian Harbour Beach FL   22:38.0  7:18 
   16    53  1078 Joye Oni                 15 Melbourne            FL   22:52.5  7:22 
   17    56  2087 Henrik Honkalehto        19 Melbourne            FL   23:01.1  7:25 
   18    63  1082 Gabriel Perez            16 Viera                FL   23:36.9  7:37 
   19    68  1085 Ricky Berthiayme         17 Rockledge            FL   23:46.3  7:40 
   20    74  1077 Matthew Miller           17 Rockledge            FL   24:09.4  7:47 
   21    78  2035 James Williams           19 Port St. Lucie       FL   24:28.1  7:53 
   22    83  1080 Berrett Hess             17 Indialantic          FL   24:34.5  7:55 
   23    89  1003 Ronald-Dean Allado       18 Lutz                 FL   24:43.1  7:58 
   24   104   965 Osagie Obaze             19 Melbourne            FL   25:40.0  8:16 
   25   105  2043 John Carpenter           18 Melbourne            FL   25:43.3  8:17 
   26   111  2032 Ryan Daley               18 Melbourne            FL   26:06.3  8:25 
   27   129  2041 Nbenjamin Quasney        19 Saint Cloud          FL   26:51.6  8:39 
   28   151  2010 Jamaal Al-Ameen          18 Melbourne            FL   28:36.9  9:13 
   29   296  2013 Bryan Lopex              19 Melbourne            FL   48:52.5 15:44 

MALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     4  1006 Ahmad Naqi               21 Melbourne            FL   17:50.8  5:45 
    2     8   977 Wade Dauberman           24 Melbourne            FL   19:04.6  6:09 
    3    15  2027 Zachy Smith              21 Belchestown          MA   20:13.9  6:31 
    4    22  2020 Javelon Fraser           24 Melbourne            FL   20:47.9  6:42 
    5    24  1066 Brendyn Miller           23 Nottingham           NH   21:05.0  6:48 
    6    31  2039 Chris Heath              20 Melbourne            FL   21:30.0  6:56 
    7    35   906 Mike Renoe               23 Melbourne            FL   21:58.2  7:05 
    8    37  1062 Tyler Sloan              24 Cape Canaveral       FL   22:01.3  7:06 
    9    40  2026 William McKinnon         20 Chevy Chase          MD   22:11.7  7:09 
   10    43  2078 Michael Paul             21 Melbourne            FL   22:27.3  7:14 
   11    45  1053 Noah Vogel               21 Palm Bay             FL   22:28.8  7:15 
   12    54  2040 Justin Anderson          20 Clermont             FL   22:53.2  7:22 
   13    59  2046 Garrett Bridenbaugh      21 Peoria               AZ   23:06.8  7:27 
   14    61  2014 Bryan Smith              21 Titusville           FL   23:28.5  7:34 
   15    65  2073 Roberta Atilho           24 Milford              CT   23:42.7  7:38 
   16    70   949 Marco Albrecht Schmalz   22 Melbourne            FL   23:51.2  7:41 
   17    73   912 Mark Nanney              22 Palm Bay             FL   24:07.0  7:46 
   18    79  1056 Ethan Labonte            24 Melbourne            FL   24:29.4  7:53 
   19    81  2112 Beau Fieldsend           21 Palm Bay             FL   24:30.3  7:54 
   20    92  1088 Obinna Uyanna            22 Melbourne            FL   24:55.1  8:02 
   21    94  1065 Angelo Piazza            22 Melbourne            FL   25:03.2  8:04 
   22    95  2068 Marcel Boss              20 Melbourne            FL   25:03.7  8:04 
   23    99  1069 Morgan Wilson            20 Melbourne            FL   25:10.5  8:07 
   24   101  1042 Alec Bertossa            22 Melbourne            FL   25:28.8  8:13 
   25   103  1048 Troy Toggweiler          24 Melbourne            FL   25:36.9  8:15 
   26   113  2088 Brandon Shelley          22 Melbourne            FL   26:10.4  8:26 
   27   114  1014 Saqer Aljeemaz           21 West Melbourne       FL   26:15.0  8:27 
   28   118  1019 Christopher Zarlenga     21 Melbourne            FL   26:33.2  8:33 
   29   119  2094 Matt Carbonneau          23 Palm Bay             FL   26:33.7  8:33 
   30   130  2042 Brandon Hatzel           22 Melbourne            FL   26:57.4  8:41 
   31   131  2016 Nicholas Klofler         21 New Alexandria       PA   26:58.3  8:41 
   32   143  2015 Luke Halverson           21 Port Orange          FL   27:51.8  8:59 
   33   157  2049 Ahmed Alsaeed            22 W. Melbourne         FL   28:50.3  9:17 
   34   158  1093 Keith Somawardana        20 Palm Bay             FL   28:54.2  9:19 
   35   159   849 Alvaro Barbosa           24 Melbourne            FL   28:57.0  9:20 
   36   172   867 Smit Sanghrajka          20 Melbourne            FL   29:40.5  9:34 
   37   187  2031 Ricky Fritzgerald        24 Melbourne            FL   31:01.4 10:00 
   38   206   960 Codrington Barzey        24 Palm Bay             FL   33:13.7 10:42 
   39   235   902 John Bohanon             21 Melbourne            FL   35:54.9 11:34 
   40   236  1098 Travis Ebling            22 Malabar              FL   36:00.9 11:36 
   41   248  2081 Chris Bridgeman          22 Bedford              MA   37:00.5 11:55 
   42   311  2091 Lawrence Young           24 Melbourne            FL   54:40.0 17:36 

MALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     6  1013 Jonathan Goldfarb        26 Indialantic          FL   18:54.3  6:06 
    2    16  1027 Robert Gilbreth          27 Melbourne            FL   20:26.3  6:35 
    3    32  2021 Breny Bowers             27 Melbourne            FL   21:38.4  6:58 
    4    41   858 Joseph Dixon             27 Melbourne            FL   22:21.1  7:12 
    5    72  2050 Charles Scott            29 Melbourne            FL   24:00.2  7:44 
    6   122   958 Dillon Bailey            28 Melbourne            FL   26:40.6  8:36 
    7   156   961 Bryan Holman             29 Palm Bay             FL   28:48.0  9:17 
    8   167  2052 Jason Cudemus-Brown      25 West Melbourne       FL   29:22.9  9:28 
    9   182   911 Paul Regencia            25 Melbourne            FL   30:43.5  9:54 
   10   197  2104 Jerry Durney             28 Indian Harbour Beach FL   31:36.8 10:11 
   11   200  2109 Ahmed Mjhool             28 Melbourne            FL   32:47.2 10:34 
   12   222   845 Ismael Cremer            27 Palm Bay             FL   34:27.5 11:06 
   13   229   895 Anthony Rodriguez        29 Melbourne            FL   35:18.8 11:22 
   14   253   866 Luis Santos              29 Palm Bay             FL   37:40.6 12:08 

MALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    19   897 Ted Petersen             34 Palm Bay             FL   20:34.2  6:38 
    2    57  2099 James Ennis              34 Melbourne            FL   23:01.8  7:25 
    3    60  1059 Franklin Manene          34 Melbourne            FL   23:21.6  7:32 
    4    93   932 Hadi Alsagur             34 Melbourne            FL   25:00.0  8:03 
    5   135   971 Kevin Ellis              34 Florence             SC   27:26.7  8:50 
    6   193  1087 Trevor Fry               31 Melbourne            FL   31:07.5 10:02 
    7   259  1060 Shahab Arabshahi         30 Melbourne            FL   38:57.3 12:33 

MALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     5  1064 Soufyane Meftah          37 Indialantic          FL   18:47.8  6:03 
    2    33  2076 Bj Graham                37 Palm Bay             FL   21:52.3  7:03 
    3    71  1074 Jean-Michel Tschann      36 West Melbourne       FL   23:54.8  7:42 
    4    86  1009 Andrew Brawley           37 Palm Bay             FL   24:38.8  7:56 
    5    88  1092 Douglas Rauscher         36 West Melbourne       FL   24:40.8  7:57 
    6   199   901 Michael Rivera           38 West Melbourne       FL   32:37.1 10:30 
    7   214  2033 George Fitzke Jr.        38 Patrick Afb          FL   33:41.3 10:51 
    8   217  2080 Thomas Gleason           36 Melbourne            FL   33:58.3 10:57 
    9   240  2108 M Riaz                   39 Melbourne            FL   36:27.9 11:45 
   10   310   997 John Allen               35 Melbourne            FL   54:33.7 17:34 

MALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    62  2110 John Vangilder           42 Melbourne            FL   23:32.5  7:35 
    2    85   990 Chad Schoultz            41 Indialantic          FL   24:38.4  7:56 
    3    90  1063 Eddie Enders             44 Melbourne            FL   24:47.7  7:59 
    4   120  2079 Brant Parsons            41 Satellite Beach      FL   26:36.1  8:34 
    5   124   876 Mark Petrillo            40 Melbourne            FL   26:43.8  8:37 
    6   139   967 Spencer Fire             40 Melbourne            FL   27:44.8  8:56 
    7   148  2077 Malcolm Lambert          40 Palm Bay             FL   28:16.2  9:06 
    8   208  2059 Edward Fountanin         42 Rockledge            FL   33:18.5 10:44 
    9   315   883 Shane Santana            41 Cocoa                FL 1:01:58.1 19:57 
   10   317   929 Richard Bollig           42 Littleton            CO 1:02:41.7 20:11 

MALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    25  1058 Tristan Fiedler          45 Indialantic          FL   21:13.6  6:50 
    2    30  2047 Bino Campanini           46 Melbourne            FL   21:28.3  6:55 
    3    46   907 Scott Benjamin           45 Melbourne            FL   22:31.3  7:15 
    4   125  1012 Sean Perry               45 West Melbourne       FL   26:44.3  8:37 
    5   132  1030 John Crook               45 Melbourne            FL   26:59.7  8:42 
    6   137  2034 Troy Glassman            47 Satellite Beach      FL   27:32.1  8:52 
    7   142  1071 Al Hagopian              48 Indialantic          FL   27:46.8  8:57 
    8   155   981 Rocky Talbott            46 Cocoa                FL   28:43.9  9:15 
    9   177   868 Jeff Colvin              47 West Melbourne       FL   30:21.2  9:47 
   10   179   972 Michael Czernec          48 Melbourne            FL   30:27.5  9:49 
   11   231  1047 Kevin Greene             46 Plantsville          CT   35:46.9 11:31 
   12   258  2090 Mark Catanese            47 Harmony              FL   38:44.2 12:29 

MALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    17  2097 Jeff Cook                54 Indian Harbour Beach FL   20:29.6  6:36 
    2    96  1072 Don Piercy               53 Melbourne            FL   25:04.2  8:05 
    3   107   926 Doug Czerwinski          53 Cocoa Beach          FL   25:50.1  8:19 
    4   121   955 Ralph Turingan           51 Melbourne            FL   26:39.4  8:35 
    5   160   881 Bruce Moia               52 Indialantic          FL   28:57.0  9:20 
    6   175   948 Steve Berlan             54 Palm Bay             FL   29:56.1  9:39 
    7   230  2063 Tim Collins              54 Vero Beach           FL   35:29.7 11:26 
    8   263  2082 Dan Boley                54 Palm Bay             FL   39:47.7 12:49 
    9   270   996 Henry Perez              54 Indialantic          FL   42:29.6 13:41 
   10   279   847 Rob Sippel               51 West Melbourne       FL   46:37.5 15:01 
   11   284  1052 Tim Rosser               51 Melbourne            FL   47:02.3 15:09 
   12   316   851 James Baucom             54 Melbourne            FL 1:01:59.3 19:58 

MALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    14  1040 Art Anderson             55 Melbourne            FL   20:02.9  6:28 
    2    39   925 Sam Kozaitis             56 Indian Harbour Beach FL   22:10.1  7:09 
    3    67  1033 Greg Griffin             57 Cocoa Beach          FL   23:46.1  7:39 
    4    97  1034 Mathias Margut           57 Indian Harbour Beach FL   25:04.3  8:05 
    5   109  2093 John Feasel              58 Vero Beach           FL   26:04.1  8:24 
    6   171   947 Dennis Durkee            58 Palm Bay             FL   29:34.4  9:32 
    7   174  1049 Louis Brashear           58 Melbourne            FL   29:49.9  9:37 
    8   210  1001 David Fassino            57 Melbourne Beach      FL   33:28.1 10:47 
    9   223   890 Ken Flieder              56 Cocoa                FL   34:28.4 11:06 
   10   254   856 Alan Myers               56 West Melbourne       FL   37:48.1 12:11 
   11   282  1094 Paul Cecil Marley Jr     56 Palm Bay             FL   46:47.2 15:04 
   12   289   935 Dennis Wilt              59 Sebastian            FL   47:29.6 15:18 
   13   299  1054 Ron Fisher               59 Melbourne            FL   49:27.6 15:56 

MALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    29  1010 Bruce Wilkinson          61 West Melbourne       FL   21:24.4  6:54 
    2    50  1086 Wolfgang Jensen          63 Indialantic          FL   22:44.4  7:20 
    3    58   865 Jim Cunningham           60 Viera                FL   23:05.5  7:26 
    4    75   896 Tim Muth                 60 Indian Harbour Beach FL   24:10.8  7:47 
    5   108   892 Tom St. Onge             62 Melbourne            FL   25:55.5  8:21 
    6   117  2051 Alan King                60 Melbourne            FL   26:22.7  8:30 

MALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    77   860 Ralph Savo               65 Bayonne              NJ   24:22.9  7:51 
    2   211   854 Jim Hughes               67 Palm Bay             FL   33:33.1 10:48 
    3   218  2002 Geoffrey Swain           65 Melbourne            FL   33:59.9 10:57 
    4   286   956 John Deaton              65 Winter Springs       FL   47:21.0 15:15 
    5   304   841 Michael Finnegan         66 Melbourne            FL   52:32.6 16:55 

MALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   115   888 Hugh Wilson              74 Dover Prov Que       CA   26:15.4  8:28 
    2   178   950 Gerry Fahey              71 Melbourne            FL   30:23.3  9:47 
    3   219  2048 Anthony Catanese         72 Melbourne            FL   34:05.2 10:59 

MALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   149   889 Jean Bernaquez           82 Montreal Que         CA   28:30.5  9:11 
    2   288  2003 Michael Hoffer           75 Vero Beach           FL   47:28.3 15:17 

OVERALL FEMALE CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1     7  1099 Sara Trane               29 Satilite Beach       FL   18:55.0  6:06 
    2    34   894 Lisa Petrillo            40 Melbourne            FL   21:56.0  7:04 
    3    36  2053 Cynthia Washam           57 Jensen Beach         FL   22:00.6  7:06 

FEMALE MASTERS CHAMPION
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    38   893 Annie Caza               53 Indialantic          FL   22:08.8  7:08 
AGE-GROUP RESULTS

FEMALE AGE GROUP:  01 - 08
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   278  2105 Ella Hood                06 West Melbourne       FL   46:25.9 14:57 

FEMALE AGE GROUP:  09 - 11
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   207  2060 Bianca Fontanin          09 Rockledge            FL   33:15.1 10:43 
    2   267  1036 Katie Perez              11 Indialantic          FL   41:35.8 13:24 

FEMALE AGE GROUP:  12 - 14
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    64  1076 Ally Jaime               13 Indialantic          FL   23:36.9  7:37 
    2   266  2069 Liana Alters             12 Melbourne            FL   41:35.3 13:24 

FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    91   898 Carla Sturm              15 Palm Bay             FL   24:53.3  8:01 
    2   106  2008 Alexis Caldwell          19 Palm Bay             FL   25:43.8  8:17 
    3   134   934 Kayla King               19 Palm Bay             FL   27:23.7  8:50 
    4   136   986 Catherine Alexander      19 Melbourne            FL   27:30.2  8:52 
    5   138   953 Kristin Wood             19 Loxahatchee          FL   27:34.5  8:53 
    6   150   919 Kasey Snow               17 Rockledge            FL   28:34.1  9:12 
    7   184  2025 Indiaella Kemm-Pineiro   18 Melbourne            FL   30:46.7  9:55 
    8   192  2022 Casey Keeler             19 Melbourne            FL   31:06.2 10:01 
    9   212  2113 Tyler Heckman            19 Vero Beach           FL   33:36.6 10:50 
   10   227  2004 Claire Lang              19 Orlando              FL   35:18.3 11:22 
   11   237   985 Emily Dawson             19 Melbourne            FL   36:10.9 11:39 
   12   243  2086 Allison Modica           19 Vero Beach           FL   36:41.2 11:49 
   13   261   966 Jacqueline Cullen        19 Melbourne            FL   39:17.0 12:39 
   14   264   918 Elaina Hanley            17 Rockledge            FL   40:09.1 12:56 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    66  1067 Allyson Pagan            22 Melbourne            FL   23:43.1  7:39 
    2    82  2111 Chloe Chanley            20 Melbourne            FL   24:31.3  7:54 
    3   110  2089 Alex Coultrup            21 Melbourne            FL   26:05.7  8:24 
    4   112  1096 Abigail Stehno           22 Melbourne            FL   26:09.6  8:26 
    5   123  1018 Megan Bresnahan          21 Melbourne            FL   26:42.0  8:36 
    6   127  2038 Monica Stillson          20 Cocoa                FL   26:47.7  8:38 
    7   128  2067 Ashley Peterson          21 Melbourne            FL   26:49.6  8:39 
    8   145   910 Brittan Steffel          20 Fairfield            NJ   27:58.8  9:01 
    9   154  2028 Karen Diaz               23 Cameron              NC   28:42.2  9:15 
   10   161  1024 Dani Speegle             20 Melbourne            FL   28:58.4  9:20 
   11   163  2037 Shelby Zielinski         22 Melbourne            FL   29:02.2  9:21 
   12   164   904 Samantha Teehan          23 Melbourne            FL   29:04.3  9:22 
   13   166  1008 Brittany Ploof           22 Melbourne            FL   29:19.4  9:27 
   14   169   959 Erin Pittman             20 Indialantic          FL   29:26.1  9:29 
   15   176   975 Bruna Grossl             20 Melbourne            FL   30:12.6  9:44 
   16   183   980 Farai Chidembo           22 Melbourne            FL   30:46.5  9:55 
   17   186   863 Casandra Tyson           22 Melbourne            FL   30:57.2  9:58 
   18   202  2098 Katie Close              21 Melbourne            FL   32:53.3 10:36 
   19   203  2100 Mandy Lam                21 Melbourne            FL   32:53.7 10:36 
   20   204  2107 Ashley Vezina            20 Melbourne            FL   32:54.3 10:36 
   21   205  1017 Ashley Vezina            20 Melbourne            FL   32:54.4 10:36 
   22   228   903 Rafaella Rocha           22 Melbourne            FL   35:18.7 11:22 
   23   234  2005 Anushka Boyd             24 Palm Bay             FL   35:52.0 11:33 
   24   238  2057 Ariana Tate              21 Palm Bay             FL   36:21.0 11:42 
   25   249  2001 Michelle Bromschwig      20 Palm Bay             FL   37:00.5 11:55 
   26   256  2085 Marianna Bonandi         21 Melbourne            FL   38:34.8 12:26 
   27   269  2084 Marina Oliveira          21 Melbourne            FL   41:53.9 13:30 
   28   276   924 Amanda Bessette          23 Palm Bay             FL   44:57.2 14:29 
   29   277  1039 Alyssa Rowe              22 Palm Bay             FL   45:06.9 14:32 
   30   283  1068 Michelle Curtis          23 Melbourne            FL   47:01.7 15:09 
   31   297  2012 Addrianne Game           20 Melbourne            FL   48:53.0 15:45 

FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    47  1038 Jennifer Lindsay         27 Palm Bay             FL   22:35.1  7:17 
    2    55  1097 Nicole Golden            26 Melbourne            FL   22:55.8  7:23 
    3    80  1057 Lauren Labonte           25 Melbourne            FL   24:30.2  7:54 
    4   126  2083 Veronica Bruns           27 Baltimore            FL   26:45.8  8:37 
    5   141   913 Tiia Ouedraogo           29 Hillsboro            OR   27:45.8  8:57 
    6   165   859 Krysti Dixon             27 Melbourne            FL   29:11.4  9:24 
    7   190   872 Michelle Mock            28 Melbourne            FL   31:02.1 10:00 
    8   194  1043 Kimberly Ryan            27 Palm Bay             FL   31:08.2 10:02 
    9   239   915 Emily Mohundro           27 Melbourne            FL   36:21.9 11:43 
   10   252   873 Radoyka Delgado          29 Palm Bay             FL   37:40.3 12:08 
   11   273   923 Kelsey Zwick             28 Rockledge            FL   43:37.4 14:03 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   116   874 Eroica Fedder            32 Palm Bay             FL   26:19.1  8:29 
    2   170  1041 Kelley Williams          32 Vero Beach           FL   29:33.8  9:31 
    3   196  1075 Yolanda Torres           33 West Melbourne       FL   31:35.9 10:11 
    4   201  2101 Katie Ennis              32 Melbourne            FL   32:52.9 10:35 
    5   225  1055 Burcu Kosar              30 Melbourne            FL   34:41.1 11:10 
    6   246   870 Alexis Klima             33 Viera                FL   36:53.2 11:53 
    7   262   962 Prerna Bansal            31 Melbourne            FL   39:30.8 12:44 
    8   272  1061 Samaneh Sadighi          30 Melbourne            FL   43:08.1 13:53 
    9   305  1100 Jennifer Morin           31 Indian Harbour Beach FL   53:15.5 17:09 
   10   309   875 Erin Mahaney             30 Melbourne            FL   54:14.1 17:28 
   11   314   884 Lisa Silva Moore         34 Melbourne            FL   59:27.5 19:09 
   12   319   844 Rebecca Weber            34 Palm Bay             FL 1:08:25.2 22:02 

FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    76  2096 Angela Coram             36 Palm Bay             FL   24:20.9  7:51 
    2   133   978 Stacy Irwin              36 Melbourne            FL   27:01.5  8:42 
    3   146   855 Abby Tsark               36 West Melbourne       FL   28:06.8  9:03 
    4   153   933 Christena Callahan       35 Indialantic          FL   28:38.6  9:14 
    5   173  2061 Carrie Englehart         38 Indialantic          FL   29:43.2  9:34 
    6   185  2023 Jacqueline Lewis         35 Melbourne            FL   30:53.5  9:57 
    7   188   944 Amanda Obloy             35 Merritt Island       FL   31:01.5 10:00 
    8   280   878 Petra Brnova             35 Melbourne            FL   46:38.2 15:01 
    9   301   976 Steffanie Brown          39 West Melbourne       FL   51:05.4 16:27 
   10   302   899 Jennifer Wallace         35 Melbourne            FL   51:05.6 16:27 
   11   318   928 Alexandra Bollig         39 Littleton            CO 1:02:51.1 20:14 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    51  1073 Michele Longstreet       43 Indialantic          FL   22:46.2  7:20 
    2    52   864 Felicity Cunningham      41 Viera                FL   22:48.9  7:21 
    3    84  2102 Mandy Meyer              42 Melbourne            FL   24:37.3  7:56 
    4   191   941 Julie Shankle            41 Sebastian            FL   31:05.1 10:01 
    5   215  2092 Lori Catanese            42 Harmony              FL   33:54.8 10:55 
    6   221   920 Kristy Snow              42 Rockledge            FL   34:10.6 11:00 
    7   224   900 Marcy Rua                42 Melbourne            FL   34:28.7 11:06 
    8   250   853 Kristina Ward-Connole    43 Melbourne Beach      FL   37:10.3 11:58 
    9   251   842 Deborah Carstens         43 Merritt Island       FL   37:21.8 12:02 
   10   260   861 Suzie Philbeck           43 Palm Bay             FL   39:09.3 12:37 
   11   265   964 Leslie Savoie            43 Palm Bay             FL   40:32.5 13:03 
   12   274  1089 Christie Berrier         41 Palm Bay             FL   43:41.1 14:04 

FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    69   939 Lynn Jaime               48 Indialantic          FL   23:48.0  7:40 
    2   144  1045 Tammy Castagnaro         48 Satellite Beach      FL   27:54.2  8:59 
    3   180  1091 Gloria Floyd             47 Satellite Beach      FL   30:28.3  9:49 
    4   195  1011 Esther Wilkinson         49 West Melbourne       FL   31:26.4 10:08 
    5   209   957 Carin Hartgrove          45 Satellite Beach      FL   33:22.6 10:45 
    6   216  2045 Amy Bridenbaugh          47                      AZ   33:56.2 10:56 
    7   220  1028 Gianni Zanganeh          49 Melbourne            FL   34:07.5 11:00 
    8   232  1046 Julia Silva              47 Melbourne            FL   35:47.1 11:32 
    9   233   954 Joy Turingan             48 Melbourne            FL   35:48.0 11:32 
   10   241   922 Shelley Sutherland       47 Rockledge            FL   36:35.9 11:47 
   11   242   983 Mary Ehrhard             49 Melbourne            FL   36:38.1 11:48 
   12   271  2006 Traci Dillon             47 Palm Bay             FL   42:55.8 13:50 
   13   291  2054 Stephanie Bacon          45 Rockledge            FL   47:30.9 15:18 
   14   292   921 Lily Spinella            49 Rockledge            FL   48:15.4 15:32 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1    98   992 Kathy Bils               52 Indialantic          FL   25:07.0  8:06 
    2   162   940 June Kunkel              51 Mohnton              PA   29:01.5  9:21 
    3   168   862 Linda M Lundstedt        53 West Melbourne       FL   29:23.7  9:28 
    4   198   882 Janice Moia              51 Indialantic          FL   31:52.0 10:16 
    5   213  2103 Semen Koksal             52 Malabar              FL   33:41.2 10:51 
    6   247   969 Anne Davidson            51 Palm Bay             FL   36:55.2 11:53 
    7   255  1021 Jackie Bartlett          52 Indialantic          FL   37:57.0 12:13 
    8   268  1032 Maureen James            53 West Melbourne       FL   41:45.5 13:27 
    9   287   843 Suzy Kozaitis            52 Indian Harbour Beach FL   47:21.8 15:15 
   10   290   937 Donna Cassario           52 Melbourne            FL   47:30.6 15:18 
   11   307  1026 Natalie Chaney           54 Indialantic          FL   53:22.0 17:11 
   12   312   879 Mary Barker              53 Melbourne            FL   56:43.7 18:16 

FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   100   905 Teresa Duce              55 Satellite Beach      FL   25:26.2  8:12 
    2   147  1002 Annie Becker             58 Melbourne Beach      FL   28:08.2  9:04 
    3   181  1020 Janet Stebbins           56 Palm Bay             FL   30:39.6  9:53 
    4   226   973 Seher Swenson            55 Palm Bay             FL   35:03.8 11:18 
    5   245  1050 Sara Griffin             55 Rockledge            FL   36:48.6 11:51 
    6   257  1022 Vivian Fisher            59 Melbourne            FL   38:35.8 12:26 
    7   285   857 Angela Taylor            57 Melbourne            FL   47:10.4 15:11 
    8   293   917 Sheryl Derosia           56 Rockledge            FL   48:15.5 15:32 
    9   306  1025 Kathy Henry              56 Palm Bay             FL   53:21.6 17:11 
   10   313   850 Sohair Wastawy           59 Indian Harbour Beach FL   57:21.8 18:28 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   298  1000 Patricia Macy            61 Melbourne Beach      FL   49:13.3 15:51 
    2   308  1031 Rose Yeary               60 Melbourne            FL   53:48.5 17:20 

FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   294   916 Lisa Anderson            66 Melbourne            FL   48:51.9 15:44 
    2   295   931 Tracy Bacon              69 Melbourne            FL   48:52.3 15:44 
    3   300   998 Sharon Carnohan          69 Indialantic          FL   50:58.9 16:25 
    4   303   846 Ann Sepri                65 Melbourne            FL   52:17.5 16:50 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
    1   281   848 Diane Newman             70 West Melbourne       FL   46:43.4 15:03 

FEMALE AGE GROUP:  75 - 99
Place O'All No.   Name                    Age City                 St Time      Pace     
===== ===== ===== ======================= === ==================== == ========= ===== 
*
*
*
TEAM RESULTS

1ST PLACE: ROTC
2007 Haggard            Austin           M    19 ROTC                      
 2008 Caldwell           Alexis           F    19 ROTC                      
 2009 Sansouei           Spencer          M    18 ROTC                      
 2010 Al-Ameen           Jamaal           M    18 ROTC                      
 2011 Little             Trevor           M    18 ROTC                      
 2012 Game               Addrianne        F    20 ROTC                      
 2013 Lopex              Bryan            M    19 ROTC                      
 2014 Smith              Bryan            M    21 ROTC                      
 2015 Halverson          Luke             M    21 ROTC                      
 2016 Klofler            Nicholas         M    21 ROTC                      
 2017 Cepeda             Paul             M    19 ROTC                      
 2018 Mooney Ii          Robert           M    22 ROTC                      
 2019 Bocci              Kyle             M    23 ROTC                      
 2020 Fraser             Javelon          M    24 ROTC                      
 2021 Bowers             Breny            M    27 ROTC                      
 2022 Keeler             Casey            F    19 ROTC                      
 2023 Lewis              Jacqueline       F    35 ROTC                      
 2024 Hardy-Lewis        Isaiah           M    14 ROTC                      
 2025 Kemm-Pineiro       Indiaella        F    18 ROTC                      
 2026 McKinnon           William          M    20 ROTC                      
 2027 Smith              Zachy            M    21 ROTC                      
 2028 Diaz               Karen            F    23 ROTC                      
 2029 Blanco             Jordan           M    18 ROTC                      
 2030 Renfrow            Roderick         M    18 ROTC                      
 2031 Fritzgerald        Ricky            M    24 ROTC                      
 2032 Daley              Ryan             M    18 ROTC                      
 2033 Fitzke Jr.         George           M    38 ROTC                      
 2034 Glassman           Troy             M    47 ROTC                      
 2035 Williams           James            M    19 ROTC                      
 2036 McIntyne           Paul             M    18 ROTC                      
 2037 Zielinski          Shelby           F    22 ROTC                      
 2038 Stillson           Monica           F    20 ROTC                      
 2039 Heath              Chris            M    20 ROTC                      
 2040 Anderson           Justin           M    20 ROTC                      
 2041 Quasney            Nbenjamin        M    19 ROTC                      
 2042 Hatzel             Brandon          M    22 ROTC                      
 2043 Carpenter          John             M    18 ROTC                      
 2044 Davis              Rayvon           M    18 ROTC                      
 2045 Bridenbaugh        Amy              F    47 ROTC                      
 2046 Bridenbaugh        Garrett          M    21 ROTC  

2ND PLACE: IDEAL
952 Cudmore            Andrew           M    49 IDEAL                     
  974 Infantini          Trudie           F    56 IDEAL                     
  993 Dutta              Amitabh          M       IDEAL                     
  994 Stauffacher        Tom              M       IDEAL                     
  995 Sonnenberg         Chris            M    32 IDEAL                     
  996 Perez              Henry            M    54 IDEAL                     
  997 Allen              John             M    35 IDEAL                     
  998 Carnohan           Sharon           F    69 IDEAL                     
  999 Chilcote           Lyn Allison      F    61 IDEAL                     
 1000 Macy               Patricia         F    61 IDEAL                     
 1001 Fassino            David            M    57 IDEAL                     
 1002 Becker             Annie            F    58 IDEAL                     
 1017 Vezina             Ashley           F    20 IDEAL                     
 1027 Gilbreth           Robert           M    27 IDEAL                     
 1036 Perez              Katie            F    11 IDEAL                     
 1037 Basu-Dutta         Aditya           M       IDEAL                     
 1051 Zhang              Haixiao          M    23 IDEAL                     
 2055 Actaher            Faisal           M    24 IDEAL                     
 2056 Alhalbaeli         Abdulaziz        M    23 IDEAL                     
 2069 Alters             Liana            F    12 IDEAL                     
 2070 Coutte             Luis             M    21 IDEAL                     
 2071 Mona               Alyami           M    32 IDEAL                     
 2072 Badana             Seth             M    21 IDEAL                     
 2075 Alsadran           Saleh            M    32 IDEAL                     
 2086 Modica             Allison          F    19 IDEAL                     
 2087 Honkalehto         Henrik           M    19 IDEAL                     
 2088 Shelley            Brandon          M    22 IDEAL                     
 2089 Coultrup           Alex             F    21 IDEAL                     
 2091 Young              Lawrence         M    24 IDEAL                     
 2107 Vezina             Ashley           F    20 IDEAL                     
 2111 Chanley            Chloe            F    20 IDEAL                     
 2112 Fieldsend          Beau             M    21 IDEAL                     
 2113 Heckman            Tyler            F    19 IDEAL

3RD PLACE: COLLEGE OF SCIENCE
938 Jaime              Paul             M    15 College of Science        
  939 Jaime              Lynn             F    48 College of Science        
  955 Turingan           Ralph            M    51 College of Science        
  967 Fire               Spencer          M    40 College of Science        
  977 Dauberman          Wade             M    24 College of Science        
  985 Dawson             Emily            F    19 College of Science        
  986 Alexander          Catherine        F    19 College of Science        
 1007 Ma                 Jian             M    23 College of Science        
 1013 Goldfarb           Jonathan         M    26 College of Science        
 1023 Shively            Sierra           F    19 College of Science        
 1024 Speegle            Dani             F    20 College of Science        
 1029 Pang               Yuchen           F    22 College of Science        
 1035 Cacciapaglion      Chris            M    24 College of Science        
 1039 Rowe               Alyssa           F    22 College of Science        
 1044 Chavez             Chase            M    17 College of Science        
 1055 Kosar              Burcu            F    30 College of Science        
 1058 Fiedler            Tristan          M    45 College of Science        
 1060 Arabshahi          Shahab           M    30 College of Science        
 1061 Sadighi            Samaneh          F    30 College of Science        
 1062 Sloan              Tyler            M    24 College of Science        
 1068 Curtis             Michelle         F    23 College of Science        
 1070 Hammond            Stephen          M    18 College of Science        
 1076 Jaime              Ally             F    13 College of Science        
 1095 Gaviria            David            M    17 College of Science        
 2004 Lang               Claire           F    19 College of Science        
 2057 Tate               Ariana           F    21 College of Science        
 2103 Koksal             Semen            F    52 College of Science
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites