• Home
  • Retail Store
  • Take A Tour
  • Directions
  • About Us
  • Contact Us
  • Links
Back To Results
Holy Trinity Fall Classic XC Results (Boys)
HOLY TRINITY FALL CLASSIC CROSS COUNTRY MEET
BOYS VARSITY RESULTS
October 18, 2014
Holy Trinity Academy, Melbourne, Florida
Timing by: Running Zone Race Management
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

TEAM RESULTS
  1. Holy Trinity Academy          
            1    4    6    8   11  (17) (36) =    30
         Andrew Cacciatore, Trevor Kattenberg, Egan Kattenberg, Michael Wilson,
         John Cacciatore, Bryce-Austin Wahy, Walker Hirsch
  2. Ransom Everglades School      
            2   19   22   24   32  (96)(109) =    99
         Gabriel Correa, Jackson Mihm, Liam Balkan, Andres Arango, Ralph Sosa,
         Lance Helguero-Kelley, Spencer Miller
  3. Titusville HS                 
            3   16   18   31   37  (60)(110) =   105
         Mason Jones, Jonathan Pugh, Christopher Polaco, Colten Toms, Ben
         Castillo, Dawson Toms, James Dallas
  4. Satellite High School         
           14   21   29   42   55  (70)(127) =   161
         Sidney Perry, Conor Fitzgerald, Trevor Vaughan, Juan Parry, Connor
         Mcmahon, Christian Strock, Ryan Shaffer
  5. Martin County HS              
            5   25   34   43   56  (63) (64) =   163
         Sean Barricklow, Paul Edwards, John Paulo Clavio, Tyler Grimsdale,
         Dante Garzia, Zachary Grimsdale, William Ross
  6. Lake Nona HS                  
           12   13   39   44   65  (86)(107) =   173
         Jean Carlos Peralta, Roberto Castro, Ronald Ruiz, Yevier Lopez,
         Sebastian Peralta, Joseph Colarusso, Archer Lowe
  7. Melbourne Central Catholic HS 
           27   28   40   41   52  (58) (80) =   188
         Bacilio De Los Santos, Robert Borell, Maximillion Diaz, Ajani
         Mcpherson, Paul Jaime, Chase Chavez, Stephen Hammond
  8. West Shore HS                 
           10   35   62   69   74 (105)(111) =   250
         Austin Camps, Jared Hayes, Travis Hoibraten, Tyler Adams, Grant Gibson,
         Jacob Kent, Austin Hayes
  9. Wellington HS                 
            7   46   68   76   83  (84)(112) =   280
         Brendan Hessler, Samuel Weingart, Jesus Gonzales, Jett Hollister,
         Thomas Dash, Kip Krieger, Joshua Batista
 10. Astronaut HS                  
           45   49   61   75   78  (79)(118) =   308
         Cody Pellerin, Christian Tyree, Joshua Ryan Garrett, Tyler Storm,
         Brandon Shepherd, Jason Garrett, Dennis Mccheskey
 11. John Carroll HS               
           23   26   38   85  138 (147)(169) =   310
         Chris Robertson, Luke Baxley, Elston Jones, John Marcano, Mark Zorc,
         Kevin Daigle, Noah Mccormick
 12. Lake Mary HS                  
           20   50   66  104  122 (124)(162) =   362
         Cole Trask, Justin Souders, Ethan Goldsmith, Kevin Gransee, Brady
         Fishel, Richard Durr, Ryan Field
 13. Brevard HEAT                  
           15   30   98  106  114 (141)(170) =   363
         Luke Blanchard, Matthew Robbins, Jacob Hill, Ethan Chapman, Hunter
         Tyler, Stephen Chimento, Luke Hill
 14. Highlands Christian Academy   
            9   59   87   90  134 (140)(160) =   379
         Ryan Szklany, Trace Johnson, Adrian Matthias, Justin Ebenhack, Hunter
         Walton, Raphael Borges, Nicholas Veynovich
 15. Sebastian River HS            
           53   73   89   92  125 (130)(136) =   432
         Benjamin Mccartney, Cory Raynor, Bailey Wunderich, Drew Mccartney,
         Evan Colon, Marland Micket, James Criss
 16. Jensen Beach HS               
           33   91   94  108  129 (132)      =   455
         Josh Seibenick, Jerome Hufford, Reggie Wall, Forrest Boyland-Pityo,
         Cole Gallagher, Henning Teigelkoetter
 17. Lincoln Park Academy HS       
           51   67   95  100  150 (154)(156) =   463
         Colton Macon, Parker Coolidge, Cedric Mccutchen, Cody Jennings, Layton
         Rivas, Cameron Slack, Thomas Steel Gately
 18. South Fork HS                 
           47   48  103  137  145 (148)(159) =   480
         Ethan Scammell, Reese Peppler, David Mull, Jesus Contreras-Suarez,
         Tyler Fairtrace, Nicholas Cosola, Jake Murray
 19. Palm Bay Heritage HS          
           71   82   99  115  120 (139)      =   487
         Ja'sun Watts, Isiah Mossiah, Nate Cunningham, Tristen Wright, Noah
         Berger, Trenor Hamilton
 20. Edgewood MS/HS                
           77   88   93  113  126 (133)(135) =   497
         Dylan Johnson, Devin Chandler, John Carboni, Blake Hall, Victor Sierra,
         Josh Kraver, Arek Barkaszi
 21. East River HS                 
           57  101  102  123  144 (161)(181) =   527
         Camari Simpson, Andrew Brand, Nicholas Maddron, Chang Metellus, Hunter
         Bitner, Seth Ricketts, Daje Austrie
 22. Covenant Christian School     
           72   97  128  143  166 (172)(173) =   606
         Lucas Harbour, Nathan Schrope, Daniel Rice, Lucas Durham, Isaiah
         Powell, Joshua Halford, Kyle Murphy
 23. Eau Gallie HS                 
          116  117  119  146  155 (158)(168) =   653
         John Lasala, Tim Elliott, Max Yesowitch, Dane Hemenway, Kevin
         Dickinson, Joshua Tanner, Charles Edwards
 24. Palm Bay HS                   
           54  142  149  153  171 (179)      =   669
         Jordan Gibbs, Aaron Hosey, Zach Frederick, Colin Anderson, Parker
         Howard, Carlos Mcnair
 25. Cocoa HS                      
          121  151  157  163  164 (167)      =   756
         Matt Craven, Wayne Harvey, Glenn Moore, Keani Slattery-Snavely, Jacob
         Sickles, Kevin Bond
 26. Treasure Coast HS             
           81  175  176  177  178            =   787
         Alberto Ponce, Henrick Kristiansen, Christopher Becerra, Hunter Snow,
         Victor Brock
 27. Berean Christian School       
          131  152  165  174  180            =   802
         William Herring, Francisco Gonzalez, Austin Dean, Andrew Adams, Chris
         Theodoropoulos
*
*
HOLY TRINITY FALL CLASSIC CROSS COUNTRY MEET
BOYS JV RESULTS
October 18, 2014
Holy Trinity Academy, Melbourne, Florida
Timing by: Running Zone Race Management
www.runningzone.com 
Questions: info@runningzone.com 

TEAM RESULTS
  1. Ransom Everglades School      
            4    5    6    7    8  (10) (12) =    30
         Nick Weed, Antoine Esber, Evan Glauberman, Lyndon Guest, Luke Civantos,
         Carlos Esber, Declan Cummiskey
  2. Holy Trinity Academy          
            1    2    9   15   16  (17) (20) =    43
         Julian Van Elslander, Charlie Dickinson, Daniel Cronin, Joshua Knight,
         Trey Pitten, Torin O'Brien, William Boydstun
  3. Titusville HS                 
           14   18   22   23   44  (59)      =   121
         Charles Bell, Felix Ertingshausen, Harley Parrish, John-Paul Vitucci,
         Logan Collier, Tony Wilker
  4. Melbourne Central Catholic HS 
            3   24   27   28   43  (56) (63) =   125
         Sam Hennessy, Ryan Coscorella, Carlos Aybar, Duncan Knoblock, David
         Gaviria, Kole Romero, Will Rieder
  5. Astronaut HS                  
           11   30   31   34   39            =   145
         Jacob Carter, Zach Hall, Quinton Williams, Dmitri Rivera, Cody Wyckoff
  6. Lake Nona HS                  
           13   21   32   40   67  (74) (98) =   173
         Bryan Cruz, Jack Wittmayer, Liam Sayers-Oneill, Daniel Eggland, David
         Phillips, Elvis Agresta, Charles Wilmeth
  7. Jensen Beach HS               
           26   33   37   46   48  (72) (84) =   190
         Jordan Blechman, Yassir Colon, Raul Perez-Colon, Jett Ryll, Ethan
         Jensen, Jake Clarke, Aiden Ford
  8. Martin County HS              
           19   29   36   42   79  (80) (96) =   205
         Jalen Jadotte, Easton Zeigler, Alex Fraser, Matthew Shannon, Jacob
         Grimsdale, Jack Remsburg, James Stump
  9. West Shore HS                 
           38   45   50   52   53  (61) (76) =   238
         Christian Camps, Luke Dickinson, Sam Niemeier, Chris Schaefer, Gabriel
         Jones, Christopher Johnson, Ethan Taggart
 10. Wellington HS                 
           35   47   51   54   91  (92) (94) =   278
         Samuel Brown, Jake Sulkinek, Devon Rodriguez, Brandon Schloss, John
         Unterhalter, Paolo Dumancas, Brandon Guyn
 11. Lake Mary HS                  
           49   60   62   65   68  (81) (90) =   304
         Michael Huss, John Demeter, Dhruv Dadhania, David Carrion, Chris
         Duncan, Grahm Rogers, Sean Graham
 12. Edgewood MS/HS                
           57   58   66   70   73  (88) (89) =   324
         Sean Kennedy, Zach Hohl, Thomas Seward, Mike Pattelis, Alex Hobbs,
         Kyle Ruether, Tim Calvert
 13. Lincoln Park Academy HS       
           41   55   75   77   85  (93)      =   333
         Samuel Abraham, John Carrera, Liam Kincade, Kaelani Jackson, Hugo
         Gonzales, Bradley Gilrane
 14. Ascension Catholic            
           25   64   82   87   95  (97)      =   353
         Derek Fortmayer, Carson Chavez, Benjamin Gearhart, Jack Mccluskey,
         David Kirkendall, Dominik Quiroz
 15. South Fork HS                 
           69   71   78   83   86            =   387
         Riley Carlson, Sebastian Davenport, Zachary Porter, Cameron Vick, Tony
         Fiorillo
Copyright 2015 Running Zone


Valid XHTML 1.0 Transitional
Web site hosting by All Brevard Web Sites