Female Open Winners
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Christina Hamilton Satellite Beach FL 106 19 8 21:43.0 21:43.0 6:58/M
2 Marie Thomas Rockledge FL 127 49 14 23:12.1 23:12.1 7:27/M
3 Brittany Streufert Viera FL 115 41 16 23:17.8 23:17.8 7:29/M
Top
Female Master Winners
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Molly Kirk Satellite Beach FL 139 50 19 23:35.3 23:35.3 7:35/M
Top
Female 8 and Under
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Vivian Atchison Indialantic FL 30 5 79 34:23.7 35:15.4 11:05/M
Top
Female 9 to 11
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Sarah Stotz Cocoa Beach FL 90 10 66 32:30.0 32:32.1 10:29/M
2 Elysia Weston Melbourne FL 82 10 68 32:43.0 32:48.4 10:33/M
3 Kayla Schmidt Cape Canaveral FL 70 11 95 39:24.5 39:40.7 12:43/M
Top
Female 15 to 19
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Jennifer Oktela Melbourne FL 47 17 67 32:37.3 32:42.5 10:31/M
Top
Female 20 to 24
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Allie Stepina Rockledge FL 35 23 93 37:58.0 38:14.9 12:15/M
Top
Female 25 to 29
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Becky Guzman Pafb FL 160 29 21 23:57.1 24:13.9 7:44/M
2 Holly Perreault Winter Park FL 74 25 24 24:13.8 24:14.3 7:49/M
3 Jackie Savas Melbourne FL 75 25 29 25:59.7 26:01.2 8:23/M
4 Shannon Rollins Melbourne FL 51 25 34 27:05.1 27:11.9 8:44/M
5 Jennifer Lynch Port Orange FL 25 26 40 28:39.8 28:50.6 9:15/M
6 Stephanie Bukowski Melbourne FL 76 27 76 33:59.3 34:08.3 10:58/M
7 Casey Ellingson Satellite Beach FL 92 25 107 54:48.4 55:00.9 17:41/M
Top
Female 30 to 34
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Patti Hatcher Palm Bay FL 22 31 26 25:13.2 25:17.7 8:08/M
2 Lisa Tillman Pafb FL 143 31 30 26:17.8 26:32.7 8:29/M
3 Erika Boldsmith Orlando FL 169 30 42 28:45.6 28:52.9 9:16/M
4 Sara Warren Melbourne FL 98 31 45 29:35.6 29:46.9 9:33/M
5 Jill Cozza Satellite Beach FL 57 34 49 30:02.8 30:06.2 9:41/M
6 Erica Vigadi Melbourne FL 66 33 53 30:43.5 30:57.6 9:55/M
7 Shannon Topnick Cocoa Beach FL 5 33 59 31:22.0 31:38.4 10:07/M
8 Maribeth Sitkowski Vero Beach FL 21 33 65 32:15.8 32:20.1 10:24/M
9 Alysson Lyons Merritt Island FL 4 32 75 33:50.3 34:03.8 10:55/M
10 Brittany Garrett Cocoa FL 15 30 89 35:53.4 36:15.5 11:35/M
Top
Female 35 to 39
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Laura Hanson Indialantic FL 86 37 37 27:31.1 27:37.3 8:53/M
2 Michelle St. Laurent Palm Bay FL 72 35 63 31:35.4 31:47.8 10:11/M
3 Rachel Benevente Satellite Beach FL 13 38 70 33:09.8 33:17.3 10:42/M
4 Cecilia Wolters Palm Bay FL 50 38 72 33:28.3 33:37.3 10:48/M
5 Jennifer Atchison Indialantic FL 28 38 82 34:24.7 35:14.5 11:06/M
6 Teri Esmond Satellite Beach FL 56 36 87 35:49.7 36:01.7 11:33/M
7 Jocey Szmidt Indialantic FL 96 37 90 37:03.8 37:32.8 11:57/M
8 Kelly Schmidt Cape Canaveral FL 69 35 96 39:25.4 39:40.9 12:43/M
9 Ana Rhodes Viera FL 46 35 108 54:53.1 55:00.3 17:42/M
Top
Female 40 to 44
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Wendy Romeo Melbourne FL 64 40 54 30:46.9 31:01.0 9:55/M
2 Heidi White Palm Bay FL 33 41 55 30:59.4 31:19.5 10:00/M
3 Tracie Woods Melbourne FL 77 42 77 33:59.7 34:08.8 10:58/M
4 Melissa Kuba Melbourne FL 10 42 85 35:09.7 35:16.4 11:20/M
Top
Female 45 to 49
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Syl Corr Satellite Beach FL 9 45 41 28:44.9 28:53.6 9:16/M
2 Tracey Coffey Merritt Island FL 43 45 48 30:01.5 30:13.2 9:41/M
3 Andrea Lucas Melbourne FL 81 48 56 31:04.3 31:07.4 10:01/M
4 Gail Wread Palm Bay FL 49 45 86 35:48.4 35:54.0 11:33/M
5 Lisa Stotz Cocoa Beach FL 89 45 102 44:57.5 45:00.8 14:30/M
6 Lara Sieck Rockledge FL 85 46 104 47:08.4 47:21.5 15:12/M
7 Cyndi Young Satellite Beach FL 94 47 105 48:45.0 48:57.0 15:44/M
Top
Female 50 to 54
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Cherie Cook Indian Harbour Beac 83 54 35 27:11.6 27:21.1 8:46/M
2 Kem Sprawls Merritt Island FL 11 51 47 29:56.6 30:12.4 9:39/M
3 Susan Olszewski Batavia IL 23 53 94 39:10.3 39:20.3 12:38/M
4 Cheryl Pietriantonio Satellite Beach FL 93 54 106 48:45.1 48:57.0 15:44/M
5 Laura Benevente Satellite Beach FL 12 53 109 59:41.2 59:53.7 19:15/M
Top
Female 55 to 59
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Teresa Duce Satellite Beach FL 31 55 31 26:35.6 26:41.3 8:35/M
2 Robin Deblake Orlando FL 137 58 51 30:22.9 30:32.6 9:48/M
3 Sara Griffin Merritt Island FL 8 55 99 40:02.2 40:16.0 12:55/M
Top
Female 60 to 64
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Nancy Cook Satellite Beach FL 67 60 81 34:24.6 34:29.1 11:06/M
2 Irene Horii Merritt Island FL 95 61 91 37:42.1 37:57.9 12:10/M
3 Michele Orrison Satellite Beach FL 63 60 103 45:30.2 45:41.6 14:41/M
Top
Female 65 to 69
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Janan Kiffer Satellite Beach FL 14 65 110 59:47.3 1:00:00.3 19:17/M
Top
Male Open Winners
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Christian Hayes Satellite Beach FL 71 15 1 20:40.9 20:40.9 6:40/M
2 Ronald Aylward Satellite Beach FL 87 48 2 20:55.4 20:55.4 6:42/M
3 Dan Warren Melbourne FL 99 30 3 21:26.1 21:26.1 6:51/M
Top
Male Master Winners
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Joe Lento Satellite Beach FL 191 44 4 21:27.9 21:27.9 6:55/M
Top
Male 8 and Under
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Gauin Thomas Rockledge FL 128 8 97 39:27.6 39:47.4 12:44/M
Top
Male 9 to 11
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Michael Thomas Rockledge FL 126 11 74 33:45.3 33:50.4 10:53/M
2 Vance Atchison Indialantic FL 29 9 83 34:24.8 35:14.4 11:06/M
Top
Male 15 to 19
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Jakob Kenna Cocoa Beach FL 108 19 39 28:33.3 28:41.8 9:13/M
Top
Male 20 to 24
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Michael Robinette Melbourne FL 73 24 20 23:50.1 23:56.9 7:41/M
2 Craig Knox Pafb FL 151 23 25 24:40.6 24:57.4 7:57/M
3 Brandon Lewis Melbourne FL 65 23 32 26:40.1 26:54.5 8:36/M
4 Chris Briggs Rockledge FL 34 24 92 37:53.4 38:10.0 12:13/M
Top
Male 25 to 29
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Ryan Randall Melbourne FL 39 25 15 23:13.7 23:28.7 7:29/M
2 Harold Trujillo Port Orange FL 26 29 43 28:46.3 28:56.9 9:17/M
3 Robert Garcia Orlando FL 80 27 44 28:57.7 29:08.6 9:20/M
4 Lance Werner Patrick Afb FL 1 28 62 31:35.2 31:47.9 10:11/M
5 Scott Robertson Melbourne FL 100 29 69 32:49.7 33:04.6 10:35/M
Top
Male 30 to 34
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Jeremy Walker Satellite Beach FL 52 34 18 23:32.8 23:40.0 7:35/M
2 Jason Vis Orlando FL 172 34 23 24:05.0 24:11.3 7:46/M
3 Josh Garrett Cocoa FL 16 34 88 35:50.7 36:12.9 11:34/M
Top
Male 35 to 39
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Matt Roche Satellite Beach FL 175 38 9 22:14.5 22:16.1 7:10/M
2 Gary Postlethwait Satellite Beach FL 140 36 11 22:33.3 22:35.5 7:16/M
3 John Brandt Augusta GA 24 37 12 23:01.1 23:02.3 7:25/M
4 Corey Huau Sayellite Beach FL 97 35 22 23:57.2 24:00.2 7:44/M
5 David Crooldram Pafb FL 101 38 28 25:28.7 25:41.7 8:13/M
6 Tony Ciavarella Melbourne FL 3 37 38 27:51.4 27:55.2 8:59/M
7 Jason Cozza Satellite Beach FL 58 36 58 31:19.4 31:25.8 10:06/M
Top
Male 40 to 44
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 James Hamilton Satellite Beach FL 107 43 6 21:33.5 21:41.3 6:57/M
2 Dundrae Lakes Pafb FL 44 40 10 22:23.7 22:33.2 7:13/M
3 David Drury Merritt Island FL 38 43 13 23:03.7 23:05.1 7:26/M
4 William Barnett Rockledge FL 79 41 52 30:32.8 30:50.3 9:51/M
5 Cody Atchison Indialantic FL 27 40 80 34:24.2 35:14.6 11:06/M
6 Fred Stotz Cocoa Beach FL 88 44 84 34:36.1 34:38.9 11:10/M
Top
Male 45 to 49
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 George Caprioli Rockledge FL 37 48 27 25:26.1 25:36.4 8:12/M
2 Steven Oktela Melbourne FL 48 49 60 31:32.1 31:37.9 10:10/M
3 Jeff Coffey Merritt Island FL 42 45 61 31:34.4 31:47.6 10:11/M
4 Joe Ethier Cocoa FL 59 46 78 34:17.9 34:36.1 11:04/M
Top
Male 50 to 54
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Jeff Cook Indian Harbour Beac 84 54 5 21:31.4 21:33.3 6:56/M
2 David Ford Traverse City MI 91 51 7 21:41.5 21:43.8 7:00/M
3 Derrell White Palm Bay FL 32 53 36 27:18.5 27:26.0 8:48/M
4 Jodie Murray Melbourne FL 78 52 57 31:13.7 31:30.6 10:04/M
Top
Male 55 to 59
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 James Kenna Cocoa Beach FL 109 55 73 33:29.7 33:50.7 10:48/M
2 Greg Griffin Cocoa Beach FL 55 56 98 40:01.0 40:15.8 12:55/M
3 Dave Thomas Rockledge FL 124 57 100 40:14.4 40:34.3 12:59/M
Top
Male 60 to 64
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Wolfgang Jenson Indialantic FL 129 63 17 23:19.0 23:21.4 7:31/M
2 Brent Cook Orlando FL 138 64 46 29:42.8 29:50.6 9:35/M
3 Dennis Van Langen Melbourne Beach FL 2 61 50 30:04.6 30:22.7 9:42/M
4 John Heilner Cape Canaveral FL 60 64 71 33:18.6 33:34.6 10:45/M
Top
Male 65 to 69
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Jim Schroeder Indialantic FL 189 66 33 26:42.9 26:49.3 8:37/M
2 Greg McKay Cape Canaveral FL 36 67 64 31:39.9 31:59.1 10:13/M
Top
Male 70 to 74
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 David Kuba Indian Harbor Beach 7 73 111 1:03:21.5 1:03:30.1 20:26/M
Top
Male 75 and Over
Chip Gun
Place Name City Bib No Age Overall Time Time Pace
1 Bruce Koch Vida OR 45 75 101 41:21.4 41:41.8 13:20/M